iGO NextGen Navigacija

UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
@LeoAndropov
I GLONASS?



Zavisno od GPS prijemnika u samom uredaju mozes imati i Glonass - dodaj u sys.txt ovo -
i onda u - Korisne informacije - GPS informacija imat ces i GPS i GLONASS.

[interface]
show_glonass=1
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2012
Poruka
916
instalirao sam ovaj igo na LG magna i do sada mi je svaka navigacija radila ali ova neće,uredno se instalira i kad pokrenen navigaciju izbaci mi ovo a rezolucija mi je 720 x 1280 i android 5.0.1 Screenshot_2015-08-18-15-52-16.png
 
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
Moja iskustva su sledeca,prvo sam instalirao onu prvu verziju sa folderom Gena_iCarNav i sve je proslo bez greske,probao u voznji kako se ponasa i prilicno dobro se pokazala,kad god bih odstupio od zadate rute nav bi me ili pokusala vratiti na raniju putanju (savjetovala da na kruznom toku se okrenem i vratim) ili bi preracunala novu,primjetio sam da Nevena pricao kao promukla tj. svo vrijeme kao da distorzira zvuk (da li je zato sto je na pojacano 100% ili je problem u samom softveru ne znam) i ogroman nedostatak mi je bio NEMA ZVUCNOG OBAVJESTENJA ZA KAMERE-RADARE (bar ne kod mene na mom Huawei Y530 i android 4.3),vizuelno da pojave se oni prozorcici sto upozoravaju na kamere-radare,takodje nakon ciscenja kesa i restarta telefona Nextgen je odbio da se zatvori,kad idem na opciju IZLAZ i potom na U redu tu mi mob zaledi i nece da zatvori aplikaciju.Onda sam danas probao ovu svjezu verziju sa folderom iGO_NextGen,iskreno sta je novo,a sta staro nisam istrazivao,ubacio sam one nove licence (mada mi se cini da su one vec spakovane) instalirao onu novu apk i opet je sve proslo kako treba,u voznji ona radi svoj posao ALI... sad je Nevena usutila potpuno nemam nikakvog glasovnog navodjenja kao ni zvuka za kamere ili bilo koje drugo upozorenje (NAPOMENUCU DA SAM SVA PODESAVANJA URADIO KAKO TREBA).Da li je do data.zip do sys.txt same apk ili nesto 5 nemam pojma,nisam puno rabijao glavu samo sam htjeo da podjelim svoja iskustva,inace sama navigacija mi se svidja,malo drugacija od klasicnog iGO (dobro bi bilo da je multifunkcijonalna glede mapa).
 
Učlanjen(a)
09.09.2014
Poruka
39
Moja iskustva su sledeca,prvo sam instalirao onu prvu verziju sa folderom Gena_iCarNav i sve je proslo bez greske,probao u voznji kako se ponasa i prilicno dobro se pokazala,kad god bih odstupio od zadate rute nav bi me ili pokusala vratiti na raniju putanju (savjetovala da na kruznom toku se okrenem i vratim) ili bi preracunala novu,primjetio sam da Nevena pricao kao promukla tj. svo vrijeme kao da distorzira zvuk (da li je zato sto je na pojacano 100% ili je problem u samom softveru ne znam) i ogroman nedostatak mi je bio NEMA ZVUCNOG OBAVJESTENJA ZA KAMERE-RADARE (bar ne kod mene na mom Huawei Y530 i android 4.3),vizuelno da pojave se oni prozorcici sto upozoravaju na kamere-radare,takodje nakon ciscenja kesa i restarta telefona Nextgen je odbio da se zatvori,kad idem na opciju IZLAZ i potom na U redu tu mi mob zaledi i nece da zatvori aplikaciju.Onda sam danas probao ovu svjezu verziju sa folderom iGO_NextGen,iskreno sta je novo,a sta staro nisam istrazivao,ubacio sam one nove licence (mada mi se cini da su one vec spakovane) instalirao onu novu apk i opet je sve proslo kako treba,u voznji ona radi svoj posao ALI... sad je Nevena usutila potpuno nemam nikakvog glasovnog navodjenja kao ni zvuka za kamere ili bilo koje drugo upozorenje (NAPOMENUCU DA SAM SVA PODESAVANJA URADIO KAKO TREBA).Da li je do data.zip do sys.txt same apk ili nesto 5 nemam pojma,nisam puno rabijao glavu samo sam htjeo da podjelim svoja iskustva,inace sama navigacija mi se svidja,malo drugacija od klasicnog iGO (dobro bi bilo da je multifunkcijonalna glede mapa).

Isti je problem u pitanju i kod mene, po pokretanju navigacije ista nepusta glasa od sebe, nema apsolutno nista od bilo kakvog zvuka, vizuelno odradi sta gde treba ali zvucno nikako.
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2009
Poruka
68
Moja iskustva su sledeca,prvo sam instalirao onu prvu verziju sa folderom Gena_iCarNav i sve je proslo bez greske,probao u voznji kako se ponasa i prilicno dobro se pokazala,kad god bih odstupio od zadate rute nav bi me ili pokusala vratiti na raniju putanju (savjetovala da na kruznom toku se okrenem i vratim) ili bi preracunala novu,primjetio sam da Nevena pricao kao promukla tj. svo vrijeme kao da distorzira zvuk (da li je zato sto je na pojacano 100% ili je problem u samom softveru ne znam) i ogroman nedostatak mi je bio NEMA ZVUCNOG OBAVJESTENJA ZA KAMERE-RADARE (bar ne kod mene na mom Huawei Y530 i android 4.3),vizuelno da pojave se oni prozorcici sto upozoravaju na kamere-radare,takodje nakon ciscenja kesa i restarta telefona Nextgen je odbio da se zatvori,kad idem na opciju IZLAZ i potom na U redu tu mi mob zaledi i nece da zatvori aplikaciju.Onda sam danas probao ovu svjezu verziju sa folderom iGO_NextGen,iskreno sta je novo,a sta staro nisam istrazivao,ubacio sam one nove licence (mada mi se cini da su one vec spakovane) instalirao onu novu apk i opet je sve proslo kako treba,u voznji ona radi svoj posao ALI... sad je Nevena usutila potpuno nemam nikakvog glasovnog navodjenja kao ni zvuka za kamere ili bilo koje drugo upozorenje (NAPOMENUCU DA SAM SVA PODESAVANJA URADIO KAKO TREBA).Da li je do data.zip do sys.txt same apk ili nesto 5 nemam pojma,nisam puno rabijao glavu samo sam htjeo da podjelim svoja iskustva,inace sama navigacija mi se svidja,malo drugacija od klasicnog iGO (dobro bi bilo da je multifunkcijonalna glede mapa).

I ja imam isti problem instalirao sam ovaj novi iGO_NextGen ali glasa pri navodjenju nema i nikako da procita druge mape samo Srbiju cita a uradio sam sve kako ste napisali u upustvu. Sto se tice navigacije po Srbije radi extra, i kad se skrene sa putanje vrlo brzo preracunava novu rutu. Samo da se resi taj problem s glasom i ostalim mapama...
 
Učlanjen(a)
22.06.2011
Poruka
285
1. Vidi da li mozes da cujes zvuk recimo na youtube,
2. Svejedno probaj sa restartom uredjaja,
3. Probaj moj sys.txt ...jer sam imao isti problem a sad ga vise nemam.
[device]
;type="android"

[android]
show_status_bar=0
fullscreen=1
tablet=0
has_physical_home_button=1
lock_to_external_sd=1
check_folders_after_rebuild=0
create_sdcard_dir=1
disable_restart_after_phone_call=1
getdeviceid_trycount=0
navigation_audio_stream=4


[rawdisplay]
screen_xy="auto"
;dpi=160

[interface]
show_glonass=1
;save_checksum=0
minzoom2D=25
minzoom3D=10
maxzoom2d=150
mapfontscale=250
show_demo_routes=0
extra_settings=1

[sound]
enable_silence_playing_muting_device=1
android_muting_device = 1
ding_muted=1
effect_muted = 1
disable_volume_changed_action = 1
pause_mp3_sooner = 500
resume_delay_time = 500
dev_buffer_size=200

[debug]
skip_eula=1
imei="000000000000000"

[gps]
location_net=1
location_gps=1
;this should be in android igo9 config:
background_navigation=1
location_log=0
location_log_filename="gpslog/LocationManager"

[folders]
data_folder_name="iGO_NextGen"
linked_root_list="/extdata /sdcard2 /sdcard /sdcard/sd /sdcard/external_sd /mnt/sdcard /mnt/sd /mnt /storage /mnt/sdcard/sd /mnt/sdcard/external_sd /mnt/extsdcard /mnt/sdcard/extStorages/SdCard /ext_card /mnt/ext_card /mnt/extSdCard /mnt/ext_sd /mnt/sdcard/extStorages/SdCard /ext_card /mnt/ext_card /mnt/extSdCard /mnt/ext_sd /storage/extSdCard /mnt/storage/external_sd"
;has_secondary_root=1
;android_secondary_root_path="/storage/extSdCard/addons"


[network]
available=1

[tmc.src.http]
enabled="0"

[naviextras]
boot_service_address="http://zippy.naviextras.com/services/index/rest"

[warning]
speedcam_enabled=1
speedcam_warning=1
is_spoken=1

*-*-*-*-*-*
Brown Dog
 
Učlanjen(a)
09.08.2012
Poruka
134
HVALA ali sve ovo vec se nalazi u mom sys-u i od zvuka nista,malo sam cackao u odnosu na onaj stari (pack) folder u novom su ubacene ove nove licence,keyboard.ini je izbacen i sys.txt u prvoj verziji je veci od ovog u drugoj (u kojim linijama je razlika nisam detaljno pregledao) i na prvu cini mi se da su to te izmjene,data.zip i ostalo je iste velicine u obe verzije,ad mi pade na pamet da od ove dve verzije pokusam sastaviti nesto da radi,bar da Nevena progovori,a za kamere vidjecemo.

EDIT: Prvo cu probati ovu novu verziju apk pa ako ne upali onda prelazim na fazu 2.
HVALA NENADSENN
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
444
Hvala za ispravku. Jel mogu samo da pregazim staru verziju novom? Nec mi obrisati mape koje sam ubacio ili tako nesto?
 
Natrag
Top