Identifikacija diode alternatora

Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
13
Trebam pomoc! Imam alternator 24V 125 A. U njemu je diodni most sa 15 dioda, e sad me zanima kako da znam koje su jakosti struje te diode, kako da izracunam njihovu propusnost?
Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
21.01.2012
Poruka
13
nema tu sta da se izracunava , ona ili valja ili je probila . kad ispitujes diode obavezno odvoj + od - dioda i svaku ponaosob probaj . normalno sa ommetrom , nadam se da znas kako se to radi .
 
Član
Učlanjen(a)
21.10.2009
Poruka
13
nema tu sta da se izracunava , ona ili valja ili je probila . kad ispitujes diode obavezno odvoj + od - dioda i svaku ponaosob probaj . normalno sa ommetrom , nadam se da znas kako se to radi .


Sve to OK,znam ja kako ispitat ispravnost diode, ali neznam koje je jakosti dioda,kako da kupim drugu kad nema nikakve oznake na njoj i alternatoru, a inače me zanima kako ispitat jakost diode,kolika struja smije da teče?
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
kako ispitati jakost diode? nikako. vizuelnim putem otprilike to moze da se vidi. sta ti predlazem? za te diode sto su neispravne da vidis koliko mesta ima za ugradnju. onda malo gledas katologe dioda..amperaze. sta kod tebe moze da stane. nemam neku ideju vise
pozdrav
 
Natrag
Top