Ideje za vasu bastu i vrt

Član
Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
4
Cao svima. Da li mi neko od vas moze pomoci oko uredjenja "vrta"? Slike bih pustila popodne. Plac je povrsine 900 kvadrata stim da je na strmom terenu a kuca je sagradjena na sredini. Sa jedne strane je suma a sa druge trenutno prazan plac. Ispred kuce smo napravili terasu koju ce mo pokriti jer je preko celog dana sunce. Mislim da ima puno prostora za ideje obzirom da nema nikakvih biljaka, ali posto mi se svasta dopada bojim se da ne napravim opstu zbrku.
Unapred zahvalna.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
Dali je samo ovo strana koju planiraš da kultivišeš......trebalo bi da daš još koju fotografiju iz drugih uglova ...daj jednu sa prilaznog puta... dosta je nejasno.........a rešenje će mo da nađemo.....
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
4
P6231801.jpgP5271796.jpgP5271797.jpg
U ptanju je strana sa desne strane ograde. Uz samu ogradu je travnata staza duzine 13m i sirine 50cm. Supljina izmedju dve betonske staze je trenutno ispunjena zemljom i travom. Na gornjim slikama je kontra sa leve strane ograde i uz stabla. Prakticno je u pitanju prostor u obliku jedra. Ovu terasicu smo dozidali i pokrili nastresicom. Iza kuce je prostor koji je rezervisan za vocnjak. Nadam se da sam malo pomogla.
 
Član
Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruka
4
Nisam razmisljala o cifri za uredjenje. Daj mi neke predloge pa ce mo videti.Makar za pocetak ovaj deo uz ogradu i ovaj oko terase. Sto se tice sastava zemljista ne znam ga tacno ali je zemlja pogodna za vinograde i vocnjake. :). Bas sam od pomoci.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
91127592430195828_ExEdxoWt_f.jpg
 
LEGEND
Učlanjen(a)
06.08.2009
Poruka
24.424
1. Zvončić se seje u leje od maja do jula, na razmaku od 20 cm. Neophodno je održavati vlažnost dok seme ne proklija. Cveta od maja do jula sledeće godine.

2. Alisum se seje od maja do juna, na rastojanju od 20 do 25 cm. Seme treba prekriti tankim slojem zemlje i pritisnuti. Cveta od aprila do juna sledeće godine.

3. Ukrasni kupus seje se u maju ili junu u zavisnosti od vremenskih uslova, direktno u baštu ili žardinjeru. Idealna temperatura za klijanje iznosi oko 15 stepeni.

4. Bergamot se može sejati do sredine maja u zaštićeno klijalište. Početkom juna oformljene biljke rasađuju se u otvorene leje ili žardinjere.

5. Noćna frajla seje se tokom maja i juna u leje na otvorenom, na razmaku od 20 cm, a seme se prekriva tankim slojem zemlje.

6. Lavanda se može saditi sve do sredine juna u posude sa vlažnom zemljom. Seme se prekriva tankim slojem supstrata i najlonom.

7. Stevija, dokazano zdrav prirodni zaslađivač i veoma dekorativna biljka, seje se u maju u umereno-vlažnu zemlju na osunčanoj poziciji. Kada mlade biljke formiraju prvi par listova, pikiraju se i presađuju u veću saksiju.

8. Žalfija - Seme se seje u leje do kraja maja, na razmaku od oko 20 cm. Pokriva se slojem zemlje debljine oko centimetar jer brže klija u mraku.

Izvor teksta: Cveće u domu.
 
Natrag
Top