Ibra se povlači iz reprezentacije

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
Ibra se povlači iz reprezentacije
9. septembar 2009. 17:50

20672376724aa7ced09e6da781338097_big.jpg


Jedan od najboljih napadača u Evropi Zlatan Ibrahimović najavio je mogućnost da se posle svetskog prvenstva u Južnoj Africi povuče iz reprezentacije Švedske.

Švedska nije još ni blizu plasmana na Mondijal, jer tri kola pre kraja kvalifikacija zauzima treće mesto u prvog grupi, ali je 27.godišnji fudbaler Barselone uveren da će on i saigrači uspeti da udju u baraž, a potom obezbede i učešće na Svetskom kupu.

"Mislim da ćemo iskoristiti šansu i u poslednje tri utakmice obezbediti bar baraž. Nakon toga sigurno nećemo propustiti priliku da odemo u Južnu Afriku", rekao je Ibrahimović.

Iako je u najboljim fudbalskim godinama, visoki napadač kaže da najozbiljnije razmišlja o povlačenju iz nacionalnog tima.

"Šta sam odlučo, saopštiću tek posle svetskog prvenstva. Za fudbalera moje klase bilo bi važno da nastupa za nacionalni tim svoje zemlje, ali ja iza sebe već imam po dva nastupa na svetskim i evropskim prvenstvima i to je sasvim solidan učinak", rekao je Ibrahimović.

Ibrahimović je za reprezentaciju Švedske debitovao 2001. godine i do sada je odigrao 57 utakmica i postigao 22 gola.

Izvor: B92
 
Natrag
Top