Šta je novo?

Huawei P8 lite

• Začetnik teme Salac UE
  • Datum pokretanja
Salac UE

Salac UE

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.681
Huawei P8 lite
Specifikacije
  • Proizvođač Huawei
  • Model P8 Lite Dual SIM
  • Predstavljen April 2015
  • Operativni sistem Android
  • Verzija OS 5.0.2 Lollipop
  • Tip ekrana IPS, kapacitivni touchscreen
  • Rezolucija ekrana 1280 x 720 tačaka
  • Dijagonala ekrana 5.0 "
  • Gustina ekrana 294 ppi
  • Kamera 13 MP
  • Video [email protected]
  • Prednja kamera 5 MP
  • Blic LED
  • WiFi Wi-Fi 802.11 b/g/n
  • Bluetooth Da, v4.0
  • GPS Da
  • NFC Da
  • USB Micro-USB 2.0
  • FM Radio Da
  • 3.5 mm konektor Da
  • Ostali senzori i konekcije Akcelerometar, Senzor blizine, Senzor ambijentalnog osvetljenja, Kompas,
  • Memorijski slot microSD
  • Memorija telefona 16 GB
  • CPU Octa-core Cortex A53 1.2 GHz
  • RAM 2 GB
  • GPU Mali-450 MP4
  • Chipset Huawei HiSilicon KIRIN 620
  • Dimenzije 143 x 70.6 x 7.7 mm
  • Masa 131 g
  • Baterija Lithium Ion 2200mAh
  • Prenos podataka GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
    HSDPA 900 / 1900 / 2100
    LTE, GPRS, EDGE,

Telefon uzeo u VIP-u pre 2 dana i PREZADOVOLJAN sam!
    Telefon radi odlično, brz je. Baterija izdržava preko 24h. Za to vreme korišćen wi-fi,instalirane aplikacije, obavljano nekoliko poziva i telefon ažuriran na Marshmallow. Trenutno baterija na 30%. Kod Huaweia me oduševilo to što je telefon posle ažuriranja zadržao sve pozive, poruke, slike i programe.
    Što se prebacivanja na android 6.0 tiče - evo linkova:
    Single SIM http://www.carbontesla.com/2016/02/download-huawei-p8-lite-l21-b525-marshmallow-ota-zip/
    Dual SIM http://www.carbontesla.com/2016/02/download-huawei-p8-lite-b524-marshmallow-ota-zip-europe-beta/
    Moram reći da sam prvo hteo da uzmem Meizu M2, a ovaj telefon je došao kao iznuđena opcija od strane VIP-a i moram reći da se ni malo ne kajem.
    Od mene sve preporuke.

Za one koji žele da aktiviraju drugi SIM slot:
    http://forum.xda-developers.com/p8lite/help/stock-rom-huawei-p8-lite-t3125331

Poslednja izmena:
Salac UE

Salac UE

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.681
Stavi obavezno 6.0, ako već nisi!

radja71

radja71

Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Što? Šta dobijam posebno? Osim toga što je novi OS.
Bojim se za garanciju.
A onaj firmware na tom gornjem linku na x forumu, je li fabrički i koja je verzija, mislim brojčana oznaka?

Salac UE

Salac UE

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.681
Što? Šta dobijam posebno? Osim toga što je novi OS.
Bojim se za garanciju.
A onaj firmware na tom gornjem linku na x forumu, je li fabrički i koja je verzija, mislim brojčana oznaka?
Što se zadnjeg linka tiče - njega nisam proveravao. Ovaj prvi tekst sam prekopirao sa izvesnog sajta gde je bila polemika o radu telefona. A tu je bilo i par pitanja kako ubaciti Marshmallow i kako otključati drugi SIM. Ja sam malo proguglao i objavio na tom sajtu isti post.
Garanciju nećeš izgubiti nadogradnjom OS. Ovo je u pitanju zvanična BETA verzija i možeš sačekati da izađe finalna verzija Androida 6.0.
Šta se dobija? Na prvom mestu novi EMUI 4.0. Optimizovana je potrošnja baterije, nekih aplikacija instaliranih od strane HUAWEI-a nema, neke su ubačene.
O prednostima i razlikama između Lolipopa & Marshmallowa pogledaj na netu.
Inače - imao sam gomilu telefona raznoraznih proizvođača i nikad jednostavniji postupak nadogradnje sistema nisam video.
HUAWEI je SVAKI P8 lite napravio kao dual SIM. Mobilni operateri ostavljaju ili oba SIM-a u funkciji, ili drugi SIM softverski zaključavaju. Oko otključavanja drugog SIM-a mogu praviti problem za garanciju, tako da ni ja neću otključavati u garanciji drugi SIM.

Poslednja izmena:
Salac UE

Salac UE

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.681
Kod komšija Bugara stigao zvanično Marshmallow 6.0
Ja ga iskoristio da povratim IMEI. Telefon radi kao doksa! Trebalo bi za koji dan i kod nas da stigne.

S

ssslukan

Učlanjen(a)
28.05.2010
Poruka
10
Kakva se baterija pokazala ?

Salac UE

Salac UE

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.681
Zavisi koliko dugo "visiš" na telefonu. Meni od 1-2 dana.

Salac UE

Salac UE

Učlanjen(a)
08.07.2010
Poruka
2.681
Stiglo OTA ažuriranje na B56. Vraćene profesionalne postavke za podešavanje kamere.

Poslednja izmena: