Huawei G510 problem

Član
Učlanjen(a)
29.02.2012
Poruka
20
Pozdrav,imam veliki problem sa navedenim modelom,jednostavno ne prihvata hard reset,samo udje normalno u sistem,znaci odem sa power i volume u meni,odem na factory reset i onda pise da je sve ok zavrseno,uradi reboot ali umjesto da se pojavi zapeta kao u videu na you tube ono samo normalno udje na pocetnu stranu telefona,hard reset radim zato jer je tel.jednostavno poceo da izbacuje ova aplikacije je prestala sa radom,ona i sve tako svaku sekundu,samo mogu da pritisnem potvrdi,cim pritisnem potvrdi izbaci istu gresku ili od druge aplikacije!Ako neko ima neki predlog molio bih,hvala!
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ovde ima nesto, al bolje ne cackaj nista dok ne pristigne neko ko je iskusan, takodje tacan naziv modela.
i mora znas jezik u protivnom...
Kod:
[URL="http://theunlockr.com/2013/12/12/root-huawei-ascend-g510-0100/"]Neki primer[/URL]
[URL="http://theunlockr.com/2013/12/12/flash-custom-recovery-huawei-ascend-g510-0100/"]Home[/URL]
 
Član
Učlanjen(a)
29.02.2012
Poruka
20
Ovako,G510-0200,ovo je za rutovanje,a kako da ukljucim usb debugging kad ne mogu u meni,znam englenski,gledao sam dosta tutorijala o hard reset i svaki ide na isti nacin,sve isto kao u mene samo sto kod njih se pojavi zapeta naopako,a kod mene se normalno upali tel.isto ko da sam ga samo upalio!!!
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Ja imam istoimeni telefon i mogu ti reci da sam se dosta mucio sa njim i radio svako malo hard reset. Jednostavno na telefonu nisi mogao da slusas u isto vrijeme muziku i surfas netom (mnogo je kocio). Jedina nada je bila instalacija custom ROM-a. Ako hoces da to uradis imas korake koje cu ti sad napisati.
Otkljucavanje bootloadera, root i instalacija Custom ROM-a ponistava uslove garancije. Takodje za bilo koju stetu da naneses uredjaju, jer ovo radis na svoju odgovornost!
Prvo sto moras da uradis jeste da skines program koji se zove DC Unlocker koji sluzi da ti generise kod za otkljucavanje bootloadera, na ovoj stranici imas i link za USB drajvere. Takodje imas i tutorijal za otkljucavanje bootloadera. Bootloader se mora otkljucati da bi instalirao custom recovery.

Kad si dobio taj kod telefon istekaj iz racunara i izvadi bateriju pa je vrati u telefon. Kod negdje obavezno zapisi. Sad je red da otkljucas telefon. Moras da ga stavis u Fastboot (drzis power i vol- 15 sekundi dok se telefon ne zaledi u logo Huawei Ascend). Sad ga spojis preko usb kabla i otvoris cmd.
Prije toga skini ovaj .rar fajl extractuj na C disk (znaci nigdje drugdje nego na C disk). On sadrzi adb toolkit i recovery.img (fajlove za otkljucavanje bootloadera i custom recovery).

Dakle kad si usao u fastboot i otvorio cmd, moras da preko cmd-a lociras adb folder. Kucas najprije komandu cd C:\ pa zatim cd adb, kad si dosao u folder adb kucas sledecu komandu fastboot oem unlock i broj koji si dobio u DC unlockeru, stisnes enter i sacekas da obavi.

Kad telefon trzne i u cmd-u bude pisalo da je uspjesno otkljucalo (OK), telefon istekaj iz racunara, izvadi bateriju i vrati u telefon. Sad je potrebno instalirati custom recovery. Ukljuci ponovo telefon u fastboot, prikopcaj na racunar i otvori cmd. Na isti nacin udji u folder
adb. Kucaj komandu fastboot flash recovery recovery.img, u cmd-u bi trebalo pisati OK, poslije toga telefon istekati ponovo iz racunara i ugasiti preko baterije.

Veci dio posla je gotov, sad mozes instalirati Custom ROM-ove, mjenjati kernele, i svasta nesto. Prije instalacije Custom ROM-a uradi backup starog (preko Titanium Backup ili TWRP Backupa), ako zelis kasnije da ga vratis na staro.

*Postupak instalacije Custom ROM-a:
Skini neki Custom ROM u .zipu i prebaci na SD karticu.
Udji u recovery kombinacijom dugmadi power i vol+, drzis ih zajedno desetak sekundi.

TWRP ima touch interfejs i laksi je za koristenje.
Da bi instalirao Custom ROM, ides na prvo na Wipe, pa Advanced Wipe i izaberes sve osim SD kartice, prevuces klizac i sacekas da obavi.
Zatim ides na Install i nadjes .zip, izaberes ga i potvrdis, sacekas da instalira obrises Dalvik cache i to je to.
Naravno za svaki Custom ROM postoje i gapps (googlove aplikacije, play store).
Uradis reboot i telefon je spreman za koristenje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.02.2012
Poruka
20
Hvala na trudu,ali imam problem na pocetku,kada sam skinuo dc-unlocker nece da mi prepozna tel.kao na tutorijalu!!!STa bi mogao biti uzrok?
 
Član
Učlanjen(a)
29.02.2012
Poruka
20
Edit:Ustvari kad drzim power i istovremeno tipke +n,pojavi mi se ljubicasti ekran,ali se odmah prebaci na crni ekran na kojem pise:Update execption EMC is readonly,you i tako stoji samo crni ekran sa navedenim tekstom,ne mogu ga ni ugasiti ni upaliti,dok ne izvadim bateriju!!!
 
Član
Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruka
282
Meni takva poruka nije dolazila. Probaj da drzis sve tipke da bi dobio rozi ekran. Zatim probaj ponovo u dc unlocker da udjes. Normalno je da se ne moze ugasiti bez vadjenja baterije.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
...kojem pise:Update execption EMC is readonly...
To znaci da je memorija zasticena od upisa podataka i moze samo da procitas podatke, nista vise. Kad se uredjaj pojavi tamo u kompu pogledaj kroz properties sta je stiklirano(Attributes- Read-only), neki tip na netu je predlozio da se izvrsi formatiranje toga, al u tom slucaju se gubi sve, znaci sve sa telefona, mrtva ptica, pa bi u tom slucaju to mogo samo da opravi cova sa debelim znanjem, znaci od nule(mem.kartica).

Taj DC-unlocker hoce po nekad sam sebe da utupavi, uzmi pa postavi iz menija kao da trazis za drugi model, par puta pa posle vrati na Huawei "opet", ako nece onda onde gde pise Auto detect, promeni pa ti licno podesi tvoj model. Takodje mora kartica od drugog operatera u telefon inace kolko se secam nece radi to tako.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top