HTC Tattoo

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
HTC Tattoo

PCPressHTC_Tattoo.jpg


Tatoo je Android telefon za najšire tržište.Tatoo karakteriše jedinstveni poklopac baterije kojeg korisnik može menjati i/ili biti prilagođen mobilnom operateru. HTC je za korisnički interfejs izabrao SenseUI‑a, karakterističan za model Hero. Niža cena ne znači nužno i pad performansi, što pokazuje isti procesor i količina raspoložive momorije kao i kod jačih modela. Prisutni su GPS prijemnik, digitalni kompas kao i FM radio. U korisnički interfejs integrisana je podrška za microblogging fenomen Twitter kao i Facebook i Flickr zajednice. Na primer, na osnovni ekran je moguće postaviti prozor sa najnovijim Tweet porukama a u pregledu galerije pojavljuju se i online slike sa pomenute dve socijalne mreže. Promena statusa i informacija kontakata u imeniku odražava se i na telefonu pa je ažuriranje automatsko.
Za sinhronizaciju i backup nije neophodna veza sa računarom, već je dovoljno kreirati Gmail ili Google Apps nalog sa kojim će se automatski obavljati sva sinhronizacija. Tako su svi podaci spaseni u slučaju gubitka ili kvara telefona, a na eventualni novi telefon prelazite za par minuta. Raspoloživa memorija dovoljna je za instaliranje aplikacija, ali je microSDHC kartica neophodna za normalno fukncionisanje multimedijalnih mogućnosti ovog telefona.
Model Tattoo približava pametne telefone i Internet servise običnim korisnicima, uz intuitivne aplikacije i korisnički interfejs. Jedini pravi nedostatak je rezolucija (QVGA) – to je kompromis zarad niže cene. Ekran je rezistivan, pa uređajem možete upravljati bilo prstom ili stylus‑om.


Specifikacija

htc_tattoo_specs.png
 
LEGEND
Učlanjen(a)
28.04.2009
Poruka
17.811
Loš ekran, 512mb memorije suviše malo za današnje telefone, 3.2mp je takodje malo za telefone novije generacije.
Pohvalno u svakom slučaju što koristi android platformu
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2009
Poruka
2
Jedina mana telefonu je sto nema aktivan bluetooth. ali i za to ima resenje os android 2.0 eclair ali nigde ga nema da se skine :((
 
Član
Učlanjen(a)
16.04.2009
Poruka
1
Na HTC web strani možeš da ga skineš! Evo ti link: HTC Tattoo - Software Download

Dodato posle 2 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Imam HTC Tattoo i zadovoljan sam. Sve zavisi zašta ti treba telefon! ;-))
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.07.2009
Poruka
2
jel uspeo neko da nadje os android 2.0 eclair za download???

Polude vise bez bluetooth-a... :(
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
27
Ja imam jedan od top10 HTC-a po ceni i po kvalitetu i jacini ima sve.

HTC TOUCH PRO 2
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
2
Da...ladno mu ne radi bluetooth :( steta sto mu je to velika mana.... Zna li neko kako to moze da se resi?
 
Natrag
Top