Hristov dolazak na zemlju ili PRISUTNOST?

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Gde si ti procitao da u Bibliji igde pise zajedno Bog Isus???

Itekako pise!

U celoj Jovanovoj poslanici, od pocetka gde se za Rec (Isusa) kaze da je Bog , pa od tvrdnje fariseja kako Isus sebe gradi jednakim Bogu do samog kraja gde Toma naziva Isusa svojim Bogom govoreci - ''Gospod Moj i Bog Moj!"

Znaci Jovan nije protivrecio farisejima, koji su ispravno razumeli da Isus sebe izjednacava sa Ocem, a ni sam Isus nije to poricao, vec je njima malo ublazio da ga ne bi kamenovali.

Isus je ovo krio, da ga ne bi ubili, pa nije javno izjavljivao da je Bog vec indirektno govorio.

Ne ocekujes valjda da on to javno izjavi???

Zato neces nigde naci njegovu izjavu gde tvrdi da je Bog, ali su njegovi ucenici to potvrdili i izjavili!

Pavle ga naziva Bogom u svojoj poslanici Jevrejima a Jovan u evandjelju.

Znas li ti koliko je bogohulno za jednog jevrejina da tako nesto izjavi? Pa najveci greh je izjednacavati nekoga sa Ocem Jahvom! Za to sledi smrt!!!

Time direktno krsis prvu Bozju zapovest koja glasi:

"Ja sam Jahve i NIKO MI SLICAN NIJE.. NITI CU DATI SVOJE SLAVE DRUGOME"!

Bilo bi protivno samom Bogu da ove reci pogazi i izjednaci neko stvorenje sa sobom..

Ali ti tvrdis da je on to ucinio?
Po cemu? Po zaslugama???

Pa zasto nije djavolu dozvolio da se nazove bog, ako to moze, zar nije to zasluzio?

Sta je djavo los a Isus dobar?

Po kom principu?

Pa rat na nebu je i nastao zbog djavolove teznje da se izjednaci. A sta je u tome lose ako je to moguce???

Isusa miluje a djavola udara, zasto?

Tako imas jednog nepostenog Boga, koji Isusu daje bozanstvo a sotoni nece da da, a sa druge strane krsi svoje reci govoreci kako nikad nece nikog "izjednaciti sa sobom"!

Vasa teologija je haos, i sto pre to priznas to bolje.

Razmisljaj malo o tome, nemoj da te ja ucim. Ti treba da izadjes odatle jer te lazu svedoci, a ja ti zelim dobro..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Itekako pise!

U celoj Jovanovoj poslanici, od pocetka gde se za Rec (Isusa) kaze da je Bog , pa od tvrdnje fariseja kako Isus sebe gradi jednakim Bogu do samog kraja gde Toma naziva Isusa svojim Bogom govoreci - ''Gospod Moj i Bog Moj!"

Znaci Jovan nije protivrecio farisejima, koji su ispravno razumeli da Isus sebe izjednacava sa Ocem, a ni sam Isus nije to poricao, vec je njima malo ublazio da ga ne bi kamenovali.

Isus je ovo krio, da ga ne bi ubili, pa nije javno izjavljivao da je Bog vec indirektno govorio.

Ne ocekujes valjda da on to javno izjavi???

Zato neces nigde naci njegovu izjavu gde tvrdi da je Bog, ali su njegovi ucenici to potvrdili i izjavili!

Pavle ga naziva Bogom u svojoj poslanici Jevrejima a Jovan u evandjelju.

Znas li ti koliko je bogohulno za jednog jevrejina da tako nesto izjavi? Pa najveci greh je izjednacavati nekoga sa Ocem Jahvom! Za to sledi smrt!!!

Time direktno krsis prvu Bozju zapovest koja glasi:

"Ja sam Jahve i NIKO MI SLICAN NIJE.. NITI CU DATI SVOJE SLAVE DRUGOME"!

Bilo bi protivno samom Bogu da ove reci pogazi i izjednaci neko stvorenje sa sobom..

Ali ti tvrdis da je on to ucinio?
Po cemu? Po zaslugama???

Pa zasto nije djavolu dozvolio da se nazove bog, ako to moze, zar nije to zasluzio?

Sta je djavo los a Isus dobar?

Po kom principu?

Pa rat na nebu je i nastao zbog djavolove teznje da se izjednaci. A sta je u tome lose ako je to moguce???

Isusa miluje a djavola udara, zasto?

Tako imas jednog nepostenog Boga, koji Isusu daje bozanstvo a sotoni nece da da, a sa druge strane krsi svoje reci govoreci kako nikad nece nikog "izjednaciti sa sobom"!

Vasa teologija je haos, i sto pre to priznas to bolje.

Razmisljaj malo o tome, nemoj da te ja ucim. Ti treba da izadjes odatle jer te lazu svedoci, a ja ti zelim dobro..
Izvini Mire za ogromno zakasnjenje od par godina,
U jovanu 1:1 se spominju dva Boga,jedan glavni i drugi sporedni.Taj drugi sporedni je bog isto kao sto je i Mojsije imao titulu boga u 2.Moj 7:1,nadalje fariseji su trazili da se Isus ubije jer je za sebe rekao da je Bozji sin,i to je za njih bilo bogohuljenje,a sto se tice Tome ,on je ukoren za svoje reci ,a ne pohvaljen kao ap.Petar za svoje reci.
Luka, glava 22
70 Svi pak rekoše: Ti li si dakle sin Božji? A On im reče: Vi kažete da sam ja.
71 A oni rekoše: Šta nam trebaju više svedočanstva? Jer sami čusmo iz usta njegovih.
Isus je ubijen zato sto su hteli da ubiju Bozjeg sina,a ne Boga.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Izvini Mire za ogromno zakasnjenje od par godina,
U jovanu 1:1 se spominju dva Boga,jedan glavni i drugi sporedni.Taj drugi sporedni je bog isto kao sto je i Mojsije imao titulu boga u 2.Moj 7:1,nadalje fariseji su trazili da se Isus ubije jer je za sebe rekao da je Bozji sin,i to je za njih bilo bogohuljenje,a sto se tice Tome ,on je ukoren za svoje reci ,a ne pohvaljen kao ap.Petar za svoje reci.
Luka, glava 22
70 Svi pak rekoše: Ti li si dakle sin Božji? A On im reče: Vi kažete da sam ja.
71 A oni rekoše: Šta nam trebaju više svedočanstva? Jer sami čusmo iz usta njegovih.
Isus je ubijen zato sto su hteli da ubiju Bozjeg sina,a ne Boga.

Pitanje je postavljeno: HRISTOV DOLAZAK NA ZEMLJU ILI PRISUSTVO? a vi raspravljate o Hristovom Bozanstvu.
Zaokret, sta za tebe znaci Hristova izjava: "Ja i Otac jednosmo?"
Izgleda da se ti slazes sa farisejima koji su Hrista osudili zato sto se gradi jednak Bogu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Zaokret, sta za tebe znaci Hristova izjava: "Ja i Otac jednosmo?"
Izgleda da se ti slazes sa farisejima koji su Hrista osudili zato sto se gradi jednak Bogu.

Eno i tvoj subotar Jovan ovdje tvrdi da Isus nije Bog, nego samo čovjek. I tvrdi Jovan dalje, Isus i sotona su jednaki "bogovi". Prema tome Marko, red bi bio da ti najprije "braću Jeleniće" dovedeš u red. :)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Eno i tvoj subotar Jovan ovdje tvrdi da Isus nije Bog, nego samo čovjek. I tvrdi Jovan dalje, Isus i sotona su jednaki "bogovi". Prema tome Marko, red bi bio da ti najprije "braću Jeleniće" dovedeš u

Kurvina podružnica u Lat. Americi tone u još veći haos, vama je bog kokain, pišttolji itd.

Evo gledam snimke ja mislio sa Bliskog istoka, a ono Kolumbija.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Vidi vidi, evo ga opet kradljivac identiteta "Ivica" .....

Da ne bi svojim sotonskim laprdanjem kvarili i današnji dan, odgovaram i na ovu temu.



Vasa teologija je haos, i sto pre to priznas to bolje.

kako i ne bi bila haos, kada joj je izvor slepac - Samael? Kako da ne bude haos kada služe gospodara haosa?

Uozbiljimo se već jednom i sprečimo ove lažljivce, sluge lažljivca da se lažno predstavljaju i kradu ovce iz Hristovog ovčinjaka.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Pitanje je postavljeno: HRISTOV DOLAZAK NA ZEMLJU ILI PRISUSTVO? a vi raspravljate o Hristovom Bozanstvu.
Zaokret, sta za tebe znaci Hristova izjava: "Ja i Otac jednosmo?"
Izgleda da se ti slazes sa farisejima koji su Hrista osudili zato sto se gradi jednak Bogu.
Zdravo Dragi moj cika Miko,
Drago mi je da si ziv i zdrav i da si se javio.
Sto se tice teme tacno je da se izaslo iz koloseka ,kao i na svim drugim temama,pa eto isto tako i ti ne pises o temi vec mi postavljas pitanja vezana za druge teme
evoje tvoje recenice
Zaokret, sta za tebe znaci Hristova izjava: "Ja i Otac jednosmo?"
I ja ajde da ti odgovorim.
Ja i Otac smo u JEDINSTVU.
 
Natrag
Top