Hriscanstvo u Rusko-Nato ratu

Za koga navijate u najnovijem ratu?

  • Za Ukrajinu i Nato pakt

    Votes: 0 0,0%
  • Za Rusiju i njene saveznike

    Votes: 3 27,3%
  • Za OUN jer samo UN moze da dnese Miri i Sigurnost

    Votes: 0 0,0%
  • Za onog ko daje vise para i ostalog

    Votes: 1 9,1%
  • Za Kinu

    Votes: 0 0,0%
  • Za neutralne

    Votes: 1 9,1%
  • Za Isusa Hrista i Bozje carstvo

    Votes: 6 54,5%

  • Total voters
    11
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire.
Nije moje, vec realno.

Nemoj da se ljutis.

Hoces reci da su ovi datumi od Boga?
A tebi kao proroku i vesniku, su objavljeni da ih preneses nama?

Pa kako to, kada EGW nigde ne kaze da ce Bog "preko proroka" objaviti datum Hristovog dolaska?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ali Ellen White govori o podizanju reformnog pokreta i Bozjih slugu koji ce uputiti crkvi poziv za probudjenje zasnovan na savetu vernog i istinitog svedoka Isusa Hrista.

Takodje, da crkva nece prepoznati ovo delo, da ce gaodbaciti, i ustati da se protiv njega bori.

Takodje, govori o novim svetlostima.

Dakle, nije trebala to direktno da kaze, jer nije bila sveznajuca.

Na Bogu je da nesto cini u poslednje vreme.

Procitaj negde na prvim stranicama knjige "RANI SPISI"

Tu izvesni Kortel iznosi istinu - da kao sto je u pocetku Adventne ere prilikom podizanja crkve ostatka Bog podigao svog vesnika Ellen White, da ce tako podici vesnike i u poslednje vreme kada je to potrebnije.

Procitaj.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ali Ellen White govori o podizanju reformnog pokreta i Bozjih slugu koji ce uputiti crkvi poziv za probudjenje zasnovan na savetu vernog i istinitog svedoka.

Kakve veze to ima sa datumima?

Takodje, govori o novim svetlostima.

Nova svetlost ne moze da porekne staru! Ako na jednom mestu ona kaze da se "vest crkve vise nikada nece temeljiti na nekom datumu", onda ti ne mozes propovedati datume!

Dakle, nije trebala to direktno da kaze, jer nije bila sveznajuca.

Kakav je to zakljucak - "nije bila sveznajuca"???

Pa ako je na jednom mestu rekla - "vest crkve se vise nikada nece zasnivati na nekom datumu", ne moze "nova svetlost" onda ukljucivati datume!

Tu izvesni Kortel iznosi istinu - da kao sto je u pocetku Adventne ere prilikom podizanja crkve ostatka Bog podigao svog vesnika Ellen White, da ce tako podici vesnike i u poslednje vreme kada je to potrebnije.

Svasta!

A gde pise da ce ovi "vesnici" da propovedaju "datume"? Ti umisljas nesto sto ne pise!

Istina je da je pisala kako ce sam Bog svojim glasom objaviti dan i cas Hristovog dolaska, ali se to desava par dana neposredno pred sam dolazak, i najbitnije od svega je sto nikakvi proroci nece ovo objaviti, vec SAM BOG SA NEBA!

_________________________________________
Nego, jasno je kako vi u tekstu pronalazite bilo sta sto ce podrzati vase vec unapred stvorene predstave i zakljucke, pa zato niko od vas i nije pravi adventista! Jovan izrvce kao i ti, a ti mu se pridruzujes, odricuci se Trojstva!

Nego, to sto pioniri ne veruju u Trojstvo u pocetku, nema bas nikakve veze, jer se EGW sa tim nije slagala. Istina, ona je izbegavala o tome otvoreno da pise, jer je preovladavao stav da Bog nije Trojstvo, ali se na kraju izjasnila. I to je ucinila kada se klima u crkvi dovoljno promenila.. Oni su postupno usvajali istine.. Kasnije, da ne bi nekog dovela u zabludu, ona je ispravljala tekstove tamo gde je bila poprilicno neodredjena..

Bas ovi njeni raniji tekstovi gde je bila neodredjena, sluze Kainosovim adventisitma danas da dokazu kako adventisti nisu verovali u Trojstvo.. I onda tvrde kako je neko "falsifikovao spise EGW". A to nije istina, ona sama ih je menjala i njen muz!

Na kraju, da li se Bozja rec moze "falsifikovati"? Ono sto je od Svetog Duha? NE MOZE!

Zapravo, Kainosovi Adventisti nastaju od grupe obracenih Jehovinih Svedoka, koji su prihvatili adventizam ali Trojstvo nisu mogli da svare! I to trebas imati na umu kada prihvatas njihovo ucenje...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
Nova svetlost ne moze da porekne staru! Ako na jednom mestu ona kaze da se "vest crkve vise nikada nece temeljiti na nekom datumu", onda ti ne mozes propovedati datume!

A tko si ti mire, da Iliji naših dana, kako Laodikeja predstavlja samog sebe, zabraniš da se bavi sotonskom rabotom određivanja datuma Isusovog dolaska, rabotom kojom mu se bavila i 'proročica Ellen White', dakle bludom čiji je plod "subotarska sekta". Prema tome, ova Laodikejina sotonska rabota nije dokaz da je on otpadnik od "JElleninog gnijezda", nego suprotno - dokaz da je vjerni sljedbenik Ellen White. Ne pada jabuka daleko od stabla.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire.

Naravno da Ellen White nije bila sveznajuca.
I ona pise sa ce Bog objaviti vernima dan i cas.

Znaci, ipak ce objaviti kako tako.

Osim toga moras da znas jedno, da su citati Duha prorostva i biblije o poslednjem vremenu "USLOVNI" i uslovljeni su probudjenjem crkve.

Crkva danas postoji samo formalno na papiru u Bozjem kredencu.

Ona vise ne obavlja nikakvu funkciju jer joj je oduzeta.
Oduzeta joj je i sila - iz razloga jer je odbacila vest za probudjenje.

Ona ce biti podignuta sa ostatkom sveta, kada se Bog bude uskoro objavio.

Ta uslovnost citata biblije i Duha prorostva o poslednjem vremenu je dovela do toga - da Bog u ovom vremenu, sa pocetkom 2008 godine kada je odbaceno rukovodstvo crkve, i konacno sa 2018 godinom kada je zavrsen perod za probudjenje - deluje drugacije, van svakih ljudskih planiranja ( kako kaze Ellen White ).

I on danas iskljucivo sam vodi, i otkriva sve o poslednjem vremenu, i kako ce ga zavrsiti - svojim izabranim slugama.

Crkva danas nazalost ne ide ovom linijom.
Ona radi mimo Boga.
I zivi i dalje u svojim snovima da ce nesto biti, a nece.

Dao Bog da prepozna svoje pohodjenje u vremenu kada se on bude objavio celom svetu, i pozvao ga na obracenje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Šta misliš, hoće li se Rusija raspasti ili će ostati u ovim granicama?
A kako ti tumacis izvestaj Danila o severnom caru?
Dan. 11
44 Ali će ga glasovi sa istoka i sa severa smesti, te će izaći sa velikim gnevom da pogubi i zatre mnoge.

45 I razapeće šatore dvora svog među morima na krasnoj svetoj gori; i kad dođe k svom kraju, niko mu neće pomoći.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
A kako ti tumacis izvestaj Danila o severnom caru?
Dan. 11
44 Ali će ga glasovi sa istoka i sa severa smesti, te će izaći sa velikim gnevom da pogubi i zatre mnoge.

45 I razapeće šatore dvora svog među morima na krasnoj svetoj gori; i kad dođe k svom kraju, niko mu neće pomoći

Ja to proroštvo uopšte ne vidim u kontekstu doslovni država.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ja to proroštvo uopšte ne vidim u kontekstu doslovni država.
tu ti onda ne moze pomoci niko....,kratko receno ti ne verujes u prorocanstvo proroka Danila .
On je lepo pisao o vremenu ovog ljudskog sistema na zemlji...,
a da je to zaista vreme kraja,sledi nastavak
Dan. 12
1 A u to će se vreme podignuti Mihailo, veliki knez, koji brani tvoj narod; i biće žalosno vreme, kakvog nije bilo otkako je naroda do tada; i u to će se vreme izbaviti tvoj narod, svaki koji se nađe zapisan u knjizi.
Ali hajde da cujem tvoje misljenje o ovom i dva stiha pre njega (Danilo 11:
Dan. 11
44 Ali će ga glasovi sa istoka i sa severa smesti, te će izaći sa velikim gnevom da pogubi i zatre mnoge.
45 I razapeće šatore dvora svog među morima na krasnoj svetoj gori; i kad dođe k svom kraju, niko mu neće pomoći.
Sta za tebe znace ovi stihovi?,kako ih tumaci tvoja crkva???,ili te bas briga za njih?
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
tu ti onda ne moze pomoci niko....,kratko receno ti ne verujes u prorocanstvo proroka Danila .

A zašto bi dokaz da i u njih verujem bilo prihvatanje onoga što si ti ponudio kao rešenje?

On je lepo pisao o vremenu ovog ljudskog sistema na zemlji...,
a da je to zaista vreme kraja,sledi nastavak


Ni ja ne kažem da se ne odnosi na ovo vreme, samo ne vidim neke države u tome već pre svega duhovne realnosti.

Sta za tebe znace ovi stihovi?,kako ih tumaci tvoja crkva???,ili te bas briga za njih?

To su duhovne borbe, duhovne realnosti. Ne fizičke.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Osim toga moras da znas jedno, da su citati Duha prorostva i biblije o poslednjem vremenu "USLOVNI" i uslovljeni su probudjenjem crkve.

Izvini, ali meni nije uslovno nista ako za to nema dokaza! Tebi je i EGW uslovna i cela biblija, jer ti tako odogovara! Vec smo o tome diskutovali privatno i ti mi nisi dokazao da je bilo sta od toga uslovno! Upravo suprotno, ja sam tebi dokazao da to nije uslovno, samo ti ne zelis da priznas.. Pa veruj sta zelis, meni to uopste ne smeta.. Jedino mi je zao sto ti sve izvrces..
 
Natrag
Top