Hriscanstvo u Rusko-Nato ratu

Za koga navijate u najnovijem ratu?

  • Za Ukrajinu i Nato pakt

    Votes: 0 0,0%
  • Za Rusiju i njene saveznike

    Votes: 3 27,3%
  • Za OUN jer samo UN moze da dnese Miri i Sigurnost

    Votes: 0 0,0%
  • Za onog ko daje vise para i ostalog

    Votes: 1 9,1%
  • Za Kinu

    Votes: 0 0,0%
  • Za neutralne

    Votes: 1 9,1%
  • Za Isusa Hrista i Bozje carstvo

    Votes: 6 54,5%

  • Total voters
    11
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Ne "navijam" ni za koga.

Nakon onoga što smo prošli 90-tih, svi znamo odakle su ovakvi scenariji. A nijedan rat/sukob/štagod ne može biti dobar za "obične" ljude.
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
407
Ne navijam ni za jednu stranu. Kada se mnogo drzava ujedini protiv jedne, po pravilu sam na strani manjine.
Sta je tacno , medjunardono pravo, molio bih da mi neko objasni termin. Po meni je pravo zapadne alijanse da nesmetano radi sta zeli.
Kada to isto neko drugi zeli da uradi, e tada je to terorizam, genocid itd.
Pa Bush, Obama I Klinton su pobili ne zna se koliko miliona ljudi, unistili 9 drzava i naravno, nisu ratni zlocinci.
Ti isti zapadni mocnici, nisu obavestavali svoj narod sta ukrajinci rade ruskom zivlju u Ukrajini. NAravno da nisu i nece, jer se ne uklapa u semu da su Rusi oni koji su faktor nestabilnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Biblija dosta govori O Isusovom prorocanstvo o kraju ovog sistema i svi se oni nadopunjuju.
Naprimer jos u Starom Zavetu postoje prorocanstva o poslednjim danima pocevsi od Persijskih ratova.
U tom prorocanstvu proroka Danila zapisana je stalna borba izmedju dve sukobljene strane u vidu cara Severa i cara Juga u zavisnosti od polozaja prema izraelu.Ti carevi su menjali vekovima imena i uloge i postoje istorijska objasnjena koja mogu i nama da koriste jer se govori i o njihovom poslednjem sukobu.Ako nekoga zanima potrudicu se da dam objasnjenje prema trenutnim saznanjima,ali evo biblijskih stihova za poslednje dane kojih ima i na drugim mestima u Bibliji,ali ja bi da pocnem sa ovim.
Danilo 11:..........
40 A u poslednje vreme južni će se car pobiti s njim; i car će severni udariti na nj kao vihor s kolima i konjicima i s mnogim lađama, i ušavši u zemlje poplaviće i proći.
41 I doći će u krasnu zemlju, i mnogi će propasti, a ovi će se izbaviti od njegovih ruku: edomska, moavska i glavni deo sinova Amonovih.
42 I posegnuće rukom svojom na zemlje, i zemlja misirska neće umaknuti.
43 I osvojiće blago u zlatu i u srebru i sve zaklade misirske; i Livijani i Etiopljani ići će za njim.
44 Ali će ga glasovi sa istoka i sa severa smesti, te će izaći sa velikim gnevom da pogubi i zatre mnoge.
45 I razapeće šatore dvora svog među morima na krasnoj svetoj gori; i kad dođe k svom kraju, niko mu neće pomoći.
Da li vas ovo podseca na nesto?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U moja svedocanstva koja sam iznosio danas veruju i najveci nevernici i ateisti - gledajuci dogadjaje 2021 / 2022 godine sa Koronom, i 2022 ratom u Ukrajini.
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
407
Mislim da sadasnji intelekt ljudi nije u stanju da desifruje bibliju.
Ne bih da pisem o Tarabivima, baba Vangi, Nostradamusu itd.
U svakoj veri postoji `prorocanstvo`. ako je tacno cemu svrha zivota ove verzije ljudi, kad nismo u stanju da promenimo predskazanja.. ?
Hvala.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Biblija samu sebe tumaci u kontekstu, i nije potrebno ljudsko tumacenje.

Ono sto Bog otkrije van biblijskog teksta - opet mora biti u skladu sa biblijom, i to tumaci Duh odabranim prorocima.

Mada je danas neverstvo popularno, Bog ce sve sam urediti.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Mislim da sadasnji intelekt ljudi nije u stanju da desifruje bibliju.
Ne bih da pisem o Tarabivima, baba Vangi, Nostradamusu itd.
U svakoj veri postoji `prorocanstvo`. ako je tacno cemu svrha zivota ove verzije ljudi, kad nismo u stanju da promenimo predskazanja.. ?
Hvala.
U pocetku Prorocanstva nisu bila potrebna. Adam i Eva su dobili zadatak. Da se namnoze po celoj zemlji i da je pretvore u raj.
To je zadatak,to nije prorocanstvo.
Taj zadatak ce se ispuniti i pored ogromne mrznje.
U skladu sa tim Bog je svojim prorocima davao da objave postepena prorocanstva ,neka su se ispunila u svoje vreme,dok druga sezu u buducnost.Prorocanstva i njihova ispunjenja daju ljudima snagu da izdrze bezbroj kusnji i one su dar od Boga.
Naprimer Bog je dao da se u Bibliji zapise dolazak Velike nevolje ,ali cak i 1000 godina nakon nje sta ce da bude,a mi smo tek blizu velike nevolje....,ali ovde je tema kako oni koji se nazivaju hriscanima i njihove crkve reaguju na najnovi rat izmedju Hriscana pravoslavaca? Ko za koga navija ,Kakav stav imaju prema ratu i slicno.
Sta reci o nasilnim mobilizacijama?i kaznjavanju onih koji ne zele da uzmu oruzje u ruke ili da na bilo koji nacin pomazu bilo koju od zaracenih strana.
Kakav je stav zauzela vasa crkva ,ili kakav stav vi imate ako ste ateista?
 
Učlanjen(a)
23.10.2015
Poruka
407
Nisam ateista.
Samo kazem da ova verzija ljudi nista ne valja. Iako je tehnologija donela boljitak, ostalo je u ljudima nemanje empatije, zloba, zavist.
O paganskim obicajima tetoviranja da ne pisem.
O napretku civilizacije mozemo da pisemo tek kada svaki pojedinac ne smatra za sebe kao nesto bitno, vec kada shvatimo da svi zajedno samo vredimo.
Posebno u Srbiji, cim sednes Golfa , Audija , Bmw-a smatras da si dosegao bozanstvo. Doduse nije bitno kako si osao do novca, verovatno preko leseva.
 
Natrag
Top