Hriscanstvo u Rusko-Nato ratu

Za koga navijate u najnovijem ratu?

  • Za Ukrajinu i Nato pakt

    Votes: 0 0,0%
  • Za Rusiju i njene saveznike

    Votes: 3 27,3%
  • Za OUN jer samo UN moze da dnese Miri i Sigurnost

    Votes: 0 0,0%
  • Za onog ko daje vise para i ostalog

    Votes: 1 9,1%
  • Za Kinu

    Votes: 0 0,0%
  • Za neutralne

    Votes: 1 9,1%
  • Za Isusa Hrista i Bozje carstvo

    Votes: 6 54,5%

  • Total voters
    11
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Od onoga što si tvrdio ništa.



Pripada SSSR-u, a SSSR može da podeli kako želi.
Ne moze to tako da se radi,da jedan covek odlucuje u ime 100 miliona drugih,jos je Hruscov bio Ukrajinac pa svojima dao rusku zemlju.
Ta podela je bila odraz realnog stanja. Posebno Kosova, jer tamo je albansko stanovništvo većina od 1912 kada je Srbija ponovo vratila tu teritoriju. Tadašnja vlast je pokušala da na ovaj način smanji međuetničke tenzije koje su na Kosovu bile najvidljivije. Još je socijalista Dimitrije Tucović početkom XX veka, rekao da pitanje odnosa Srba i Albanaca na Kosovu se može rešiti jedino razgraničenjem teritorija. I to u tadašnjim uslovima. I bio je potpuno upravu s time što se takav preventivni potez odbacio a nakon toga su se tenzije se samo nagomilavale. Tako da je tadašnja vlast pokušala ublažiti te tenzije koliko je mogla. Slobodan Milošević je te tenzije podgrejao oduzimajući autonomiju Kosovu 1989 a onda se sve već poznato izdešavalo.
Ma koje bre realno stanje?
Pogledaj malo bolje stanje stanovnistva. Ne zaboravi da su Srbi bilo progonjeni od Siptara,bilo od nasih vlasti ,bilo da su odlazili jer im je bilo gadno da zive u njihovom komsiluku. Pogledaj malo izvestaje o srpskim seobama, pa potom o prirastu stanovnistva. Imaj ti i 20 dece,ali ne smes da krades i otimas tudje da bi othranio tu decu i tacka.
Pogledaj malo Skadar kolko je svim Srbima promenjeno ime u islamska,tako da je ta tvoja racunica veoma pogresna.
Religija je tu imala i ima veliki udeo u sirenju mrznje i ubijanjima.,a podaci kojima ti raspolazes ,pa hajde lepo iznesi ih,da ih vidimo ,ciji je to izvor popisa???
Ni to nije tačno. Niko nije spaljivao žive Ruse u Odesi nego se desilo sledeće. U vreme jedne evropske utakmice koju je igrao Černomorec, ukrajinski klub, ukrajinski navijači su išli na stadion a onda ih je presrela grupa ruskih huligana sa bakljama i ubili jednog navijača kluba Černomrec. Onda, su ukrajinski najvijači krenuli da se svete toj grupi huligana i proruskih separatista i pojurili su ih. Oni su se zabarikadirali u zgradi Sindikata, i odatle bacali baklje na ukrajinske navijače a ovi im odgovrili istom merom. Dolazi usled bakljade do paljenje delova zgrade, i na žalost dolazi do stradanja ljudi ali su to bili prvenstveno navijači huligani sa ruske strane koje su pobegli od osvete razjarenih ukrajinskih navijača i huligana. I tako stradaju ovi. Navijački okršaj. Kasnije je to prešlo u legendu o stradanju nevinih Rusa od zlih Ukrajinaca i namernog spaljivanja živih ljudi.



To proroštvo nema veze sa ovim silama. Pozdrav.
Ma hoce to,samo ti slusaj ukrajinske izvore ....
Covece sta ti pricas?
Opravdavas ubijanje ruskih civila spaljivanjem u zgradi gde im niko nije pomogao pa cak ni ukrajinska policija ni vatrogasci???
Pa redovno 8godisnje granatiranje Donjecka i ubijanje ruskih civila sa mnostvom ubijene ruske dece iz utvrdjene Marinke i drugih mesta???
A sto nisu Ukrajinske vlasti pohapsile one koji su spaljivali zive Ruse,gde im je bila policija sem sto je pomagala uktrajinskim huliganima da ubijaju Ruse. Gde je bila policija da to spreci??? Cak i da je tacna ta tvoja informacija kako su Ruski huligani ubili jednog postenog ukrajinskog navijaca ,kako su ga i zasto ubili?,kako se zove?,zasto su ga ubili??? A sta ako je to bio ruski navijac koga su ubili Ukrajinski huligani pa ih posle poterali u zgradu i spalili???,sta cemo onda??? Jednog ubili ,a ostale spalili???
To je bila prava Nato namestaljka.I niko nije bio kaznjen,a Rusi zivi spaljeni,hvala lepo,dovidjenja.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ne moze to tako da se radi,da jedan covek odlucuje u ime 100 miliona

Ne razumeš taj politički sistem. Može se tako, takav je sistem. A zašto je takav sistem baš u Rusiji, šta misliš?

Ma koje bre realno stanje?
Pogledaj malo bolje stanje stanovnistva.

Ma pročitaj ti Dimitrija Tucovića, Dragišu Lapčevića, Jovana Belimarkovića po pitanju Kosova,ratnih kredita itd....pa ćeš videti šta ti govorim. Cenim ja tvoj iznenađujući izraz velikog pomodarskog patriotizma, ali na žalost nisi upravu.

Opravdavas ubijanje ruskih civila spaljivanjem u zgradi gde im niko nije pomogao pa cak ni ukrajinska policija ni vatrogasci???

Ja sam ti ukazao na to kako je do toga došlo.

Pa redovno 8godisnje granatiranje Donjecka i ubijanje ruskih civila sa mnostvom ubijene ruske dece iz utvrdjene Marinke i drugih mesta???

Osim što si srpski patriota još si postao i Ruski. Još samo da čujem da si protivnik vakcina i eto tebe u ful antizapadnom narativu. No, ne zameri..tako mi samo deluje. Znam ja da ti nisi antivakser..ali to ide jedno sa drugim..i priča o tome kako su iz Ukrajine redovno zaprašivali pa su Rusi morali da intervenišu i spasu svet :).

Naravno, da ove tvrdnje su čista propaganda ruskog narativa, ali kako si to prihvatio bezrezervno stvarno ne znam. Već o tome pisah, pa da se ne ponavljam detaljno. Ne postoji "8godinšnje granatiranja Donjecka", već postoji 8 godina proruskog separatizma u Donjecku i naravno loklanih borbi jer separatisti nisu mirovali. Da se razumemo, daleko da su Ukrajinci cvećke, daleko od toga da nikada nisu preuzimali neke akcije koje su kršile određene norme, ali su oni ti koji su napadnuti, koji brane svoju zemlju od separatizma. Inače, da se ne bih ponavljao, reći ću nešto novo u vezi Donjecka, a mislim da ovde jako malo njih zna za to. Iz ruskog carskog popisa iz 1796 godine, za ovu oblast, stoji da u to vreme ova oblast jezično pripada ukrajinskom govornom području u velikom procentu. Kasnije su Rusi svojom kolonizacijom u tim i drugim oblastima nametali ruski jezik i zabranjivali korišćenje drugih. Tako je u Donjecka tako i u mnogim drugim oblastima. Eto, svako dobro ti želim. I istraži malo bolje istorijski okvir događaja!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ne razumeš taj politički sistem. Može se tako, takav je sistem. A zašto je takav sistem baš u Rusiji, šta misliš?



Ma pročitaj ti Dimitrija Tucovića, Dragišu Lapčevića, Jovana Belimarkovića po pitanju Kosova,ratnih kredita itd....pa ćeš videti šta ti govorim. Cenim ja tvoj iznenađujući izraz velikog pomodarskog patriotizma, ali na žalost nisi upravu.



Ja sam ti ukazao na to kako je do toga došlo.



Osim što si srpski patriota još si postao i Ruski. Još samo da čujem da si protivnik vakcina i eto tebe u ful antizapadnom narativu. No, ne zameri..tako mi samo deluje. Znam ja da ti nisi antivakser..ali to ide jedno sa drugim..i priča o tome kako su iz Ukrajine redovno zaprašivali pa su Rusi morali da intervenišu i spasu svet :).

Naravno, da ove tvrdnje su čista propaganda ruskog narativa, ali kako si to prihvatio bezrezervno stvarno ne znam. Već o tome pisah, pa da se ne ponavljam detaljno. Ne postoji "8godinšnje granatiranja Donjecka", već postoji 8 godina proruskog separatizma u Donjecku i naravno loklanih borbi jer separatisti nisu mirovali. Da se razumemo, daleko da su Ukrajinci cvećke, daleko od toga da nikada nisu preuzimali neke akcije koje su kršile određene norme, ali su oni ti koji su napadnuti, koji brane svoju zemlju od separatizma. Inače, da se ne bih ponavljao, reći ću nešto novo u vezi Donjecka, a mislim da ovde jako malo njih zna za to. Iz ruskog carskog popisa iz 1796 godine, za ovu oblast, stoji da u to vreme ova oblast jezično pripada ukrajinskom govornom području u velikom procentu. Kasnije su Rusi svojom kolonizacijom u tim i drugim oblastima nametali ruski jezik i zabranjivali korišćenje drugih. Tako je u Donjecka tako i u mnogim drugim oblastima. Eto, svako dobro ti želim. I istraži malo bolje istorijski okvir događaja!
Ja sam ti potpuno politicki neutralan.
Ja sam iskljucivo za Jehovu Boga
Sto se tice rata sledim savet
Mt. 10
23 A kad vas poteraju u jednom gradu, bežite u drugi. Jer vam kažem zaista: nećete obići gradova Izrailjevih dok dođe Sin čovečiji.
Sto se tice vakcinacije sledim savet
Mt. 22
21 I rekoše Mu: Žesarev. Tada reče im: Podajte dakle ćesarevo ćesaru, i Božje Bogu.
Dela 5
29 A Petar i apostoli odgovarajuću rekoše: Većma se treba Bogu pokoravati negoli ljudima.
dakle savet o vakcinaciji se ne protivi Bozjim zakonima.Ko zeli moze ,a ko nece ne mora,to je stvar licne savesti

Meni je veoma zao sto ima toliko mnogo pobijenih u ovom Nato-ruskom ratu u Ukrajini i jos vise ranjenih i trajnih invalida.
Poenta je da ih je Sotona zatrovao i jedne i druge i trece i da to cini sve zesce i zesce.
Za sve iznosim i dobre i lose stvari bez pardona kao za brata rodjenoga.
Sto se tice rata u Ukrajini tu ima i nase brace i sestara koji su poginuli ili izgnani,a u samoj Rusiji,vise njih je zatvoreno zbog svoje neutralnosti,a neki su i bijeni.Isto je i u Kini gde su JS takodje zabranjeni,zatvarani i kaznjavani i ja to osudjujem bez dlake na jeziku.

Ti znas da su Rusi rasformirali Istocni pakt (Varsavski pakt)i da su se svi vratili u Rusiju,ostavljajuci im prazne kasarne???
Ako znas,onda kazi ,zasto su tu sada vojnici Nato pakta ?,zar nisu trebali i oni da se rasformiraju???
Ako znas kazi kakav je to nacionalni interes USA bio u Vijetnamu ?,jel da ga podele kao sto su uspeli u Koreji?,da zavade bracu ?
Kakav je bio interes Nato pakta da pocepa SFRJugoslaviju?,da orcepi Srbiji Kosovo i da ga da albancima kao drugu albansku drzavu?
Zasto je Nato ubio Gadafija i unistio Libiju kao super bogatu drzavu ,a sad kad je bracu zavadio ,pustio ih da ginu dok ih oni kradu.
Zasto su razorili Avganistan i potom se povukli ko kerovi,ostavivsi ga razorenim i hvaleci se ubijanjem talibana?
Zasto su ubili Sadama Huseina i unistili Irak da bi ga sada pljackali jer im nenaoruzani narod nista ne sme.
Zasto su pokusali da ubiju Asada u Siriji i izazvali masovno razaranje Sirije???,a sad kao pacovi kradu naftu sa severa Sirije,umesto da odu jer su nepozvani.
Zasto kad toliko zlo cine celome svetu sem njih na zapadu ne ucine nesto dobro???
Da nije dobro i to sto su Etiopiju podelili na Eritreju i Somaliju i odsekli je od mora,plaseci se biblijskog prorocanstva.....
A poznata je opsta glad i unistenje Afrike ,i diktatorski proamericki rezimi u Juznoj Americi...
a kako su unistili domoroce Indijance u severnoj americi i aboridzane u australiji je druga prica i dodjosmo do

Ukrajine.
Ali pre nje kazi zasto je Zapad unistio Jugoslaviju,Libiju,Avganistan ,Irak ,Siriju???
Jel to bogougodno delo,da ih nisu sada prosvetlili,da ne zive sada mnogo bolje u tim drzavama???.
Ali hteli su da proteraju Rusku crnomorsku flotu sa Krima i da blokiraju Ruse i Rusiju,da ih izdele na 100 drzava i Kinu na 1000 drzava,to im je cilj da onda vladaju nad celim svetom.
Kad su pregazili nas sitne dosli su lice u lice sad preko Ukrajine koja hoce poodavno sa ovom proamerickom vladom i u Nato i u EU.
Da nije Ukrajine ,bio bi sukob negde drugde,naprimer kod nas i slicno....
A ono o spaljivanju zivih Rusa u Odesi,opravdanja za to nema nikakva.,to je zlocin bez kazne.
A to za 8 godisnje ubijanje ruske dece u Donjecku je cinjenica,jer postoji citavo takvo groblje dece koje ti tvoji sa zapada ne prikazuju.
Ubijanje ruske dece i civila jeste zlocin koji su 8 godina cinili ukrajinski nacisti i do skora je bio bez kazne.
aleja andjela 2 72470.jpgAleja andjela8c2085f175_800.jpg
groblje andjela
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
A to za 8 godisnje ubijanje ruske dece u Donjecku je cinjenica,jer postoji citavo takvo groblje dece koje ti tvoji sa zapada ne prikazuju.
Ubijanje ruske dece i civila jeste zlocin koji su 8 godina cinili ukrajinski nacisti i do skora je bio bez kazne.


Nisu Ukrijinci ubijali rusku decu, već se radi o klasičnom ratu na tom području a izazvali su ga proruski separatisti 2014. U tom ratu je poginulo i ukrajinke i ruske dece. Isto tako i su stradali i ruski separatisti ali i ukrajinska vojska. Sve je tu u tih 14000. Ali ako si kako kažeš neutralan, evo proveri ovo što ti kažem, nemoraš ponavljati prorusku propagandu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Nisu Ukrijinci ubijali rusku decu, već se radi o klasičnom ratu na tom području a izazvali su ga proruski separatisti 2014. U tom ratu je poginulo i ukrajinke i ruske dece. Isto tako i su stradali i ruski separatisti ali i ukrajinska vojska. Sve je tu u tih 14000. Ali ako si kako kažeš neutralan, evo proveri ovo što ti kažem, nemoraš ponavljati prorusku propagandu.
Sva Zemlja je Bozja .,a to sto ukri nisu ubijali rusku decu ,to obesi macku o rep.
Da ih mozda Rusi nisu pobili ???ili pomrli od malih boginja,ili se deca poubijala medju sobom????
Jel neko odgovarao za taj zlocin ???
Ubijali su civile granatirajuci ih po civilnim objektima ,i Jel neko od njih uhapsen i osudjen za te zlocine???
Ne brate,to su bili banderovci ili ukrajinski nacisti.
Oni su ih nonstop bombardovali iz zasticene Marinke i drugih mesta,gadjali su civile ,decu da izazovu eskalaciju sukoba bas kao i Kurtijevi teroristi.,samo im Ruska deca nisu srpska i Rusija im nije Srbija pa ce da polome zube.
To su dvostruka merila zapada i nato pakta..
A i ti ih nazivas ruskim separatistima???
A sto si onda za svoj zapad kad su siptarskim teroristima pomogli da naprave drugu albansku drzavu i to na okupiranoj srpskoj zemlji?
A mozda su ti i Srbi sa Kosova ,Republike Srpske i Crne Gore isto tako separatisti,kao i oni iz RSKrajine koji su uz priznanje UN mucki bombardovani i proterani jer su im ustase gadjale civilne objekte ,naravno nekaznjeno uz blagoslov zapada i nato pakta. i to treci put u samo jednom veku...???
Cudi me da niko od tvojih nije digao glas protiv kurtijevih terorista za zulum sto cine nad Srbima na Kosovu,nekaznjeno vec 20+ godina...
Za mene je najbitnija istina i pravda pa ma koliko teska bila.
Ali najteze tek dolazi kad se Gospoda dogovore i proglase Mir i Sigurnost za ceo svet....
Tek ce onda biti najgore kad udari svuda brat na brata......,a to vreme ide,uvukla se mrznja medju bracu rodjenu,u same porodice,a kamoli ne medju narode,rase,vere i drzave.....Od jednog zla ici ce se na gore zlo.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
To očegledno ništa ne čitaš pažljivo što sam napisao. Stradala su deca i ukrajinaca(što ih zoveš rusko-propagandistički, ukri?) i Rusa kao i ruski pobunjenici i ukrajinski vojnici. Ko je kriv? Pa ruski pobunjenici, oni su izazvali rat.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ostale stvari, možemo. Jednu po jednu, ali tako nabacano 10 stvari gde ti samo pitaš "a što a što" kao mali kalimero, nije ozbiljno, pa daj da se uozbiljimo malo. Nije problem, biraj temu-Kosovo, Krajina, RS itd...ali jedno po jedno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Došli su demoni po svoje zato je rat. Rusija je bič Božiji za dekadentni Zapad, nisu oni nikakva prosvjetiteljska sila, ali jesu bič Božiji.

Kao što je bio Novuhodnosor za Judeju.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Jednim delom, posebno što su ti isti Nemci i Francuzi finansirali Putina dovevši svoje zemlje u zavisan položaj prema Rusiji, koga su sledili ostali. Britanija je između ostalog zato i izašla iz te EU koja hoće da se potčini Putinu. Hedonizam je u biti i to se sada Evropi sveti. Naravno, ovo je prilika da se ponize i vrate vrednostima, idu u tom pravcu, videćemo.

A autoritarni režim u Rusiji je sam po sebi kazna.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
To očegledno ništa ne čitaš pažljivo što sam napisao. Stradala su deca i ukrajinaca(što ih zoveš rusko-propagandistički, ukri?) i Rusa kao i ruski pobunjenici i ukrajinski vojnici. Ko je kriv? Pa ruski pobunjenici, oni su izazvali rat.
Nisu ruski pobunjenici ti koji su izazvali rat vec satana,djavo a napisacu i kako.
Sotona je vladar svih politickih sistema na zemlji prema Mateju 4:
8 Opet Ga uze đavo i odvede Ga na goru vrlo visoku, i pokaza Mu sva carstva ovog sveta i slavu njihovu;
9 I reče Mu: Sve ovo daću tebi ako padneš i pokloniš mi se.
Da li ti je jasno iz ovih stihova kolku vlast ima Sotona?
Milenijumima se sotona izivljava nad celim ljudskim rodom ismevajuci nas i nanoseci nam patnju pri tome prebacujuci svu svoju krivicu na Boga Jehovu.
A sam metod zavade je lak.
Nato pakt ih je navukao na tanki led kao kockara ili narkomana koji su se zaduzili i trebali da plate dug.
Da bi platili dug trebalo je da nasilnim putem preko rulje skinu legalno izabranog predsednika ,a potom da ne uzimaju najam od Rusa za Krim ,vec da ih isteraju i da onda ceo Krim za dzaba predaju Nato paktu,tako da Nato pakt ne bude nista kriv.
Svojim pokvarenim metodama Nato pakt umesto da se rasformira,on se uvukao u sva vojna zdanja koja su Rusi napustili i vratili se u Rusiju.
A sad ako su ruska deca koju su ukrajinski nacisti pobili u neonacistickom granatiranju civilnih objekta u Donjecku pobunjenici od par medeci do 12 godina,e to je vec druga prica....Ukro nacisti su se zabarakadirali u Marinki i ostalim okolnim mestima i mucki gadjali civilne objekte ,tako da njihova deca nisu stradala,svoju decu su zastitili...,tolko o Nato postenju koji ti podrzavas.
Rusi su ispali naivni mnogo puta. Kao prvo uvek su vise verovali tudjinima nego svojima. Lenjin je doneo bratoubilacki rat,Jeljcin je bio Gruzijac,a Hruscov Ukrajinac. Rusija je iz II svetskog rata izasla sa Krimom u svom sastavu ,ali to nije smetalo Hruscovu da ceo ruski Krim pripoji Ukrajini bez ispaljenog metka ,i da se posle od Rusa zahteva da jos placaju kiriju za Crnomorsku flotu...sto je bezobrazluk na kvadrat.
To su ti cinjenice,a pogotovo kad je pala prva krv sa progonom Rusa u Ukrajini,kao nekad Jevreja od strane Hitlera u nemackoj.A ono spaljivanje Rusa u Odesi zbog kao nekog ubijenog Ukrajinskog huligana to je obicna neonacisticka propaganda da opravda spaljivanje Rusa u Odesa i njihov progon po celoj Ukrajini.,i jos ih je zapad mimo Minskog sporazuma ,naoruzavao 8 godina za rat da pobede Rusiju i da je pocepaju na 100 drzava. Pa to je kao da slonu stavis prst u oko... Staviti prst u oko nuklearnoj sili i da zamisljas da ces da pobedis nuklearnu silu,pa to moze samo budala da umislja.
Ali nek rade sta hoce.Ja ne navijam ni za jedne nit za druge,jer je Jehova Bog taj koji ce suditi i jednima i drugima.
Prava propast nastaje tek kad se dogovore o miru za ceo svet,a Bog ce unistiti i jedne i druge jer pravi Hriscani ne smeju da ubijaju.
 
Natrag
Top