HRISCANSKI OTPAD-Kad se pojavio i njegovi nosioci

Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Necu da se mesam u svadju koja se ovde desava,ali hocu na nesto da skrenem paznju,tj,na nekog.
Što misliš kad bi biskup iz Beograda i njegovi svećenici zapjevali neku pjesmu ,
kao štosu zapjevali Zagrebački Pravoslavni svećenici

Sta tebi smeta?I neka pevaju,hvala Bogu.Srbski narod je vekovima branio kao granicarska vojska kraj gde se sada nalazi.I ko ste vi Hrvati uopste nekome da sudite da je zlocinac?Pa vi ste pobili samo u prvom i drugom svetskom ratu 1 500 000 Srba.Nemoj molim te da mi odgovoris kako to nije istina.Sam upravnik logora "Jasenovac",Luburic,se hvalio kako je pobijeno 1 000 000 Srba.Da,taj Luburic koji je na svom ranom stolu drzao u tegli izvadjene Srbske oci.Vi,koji ste se klanjali svakoj vojsci koja je bila u usponu.Protiv koga ste se vi Hrvati ikada borili?Gde je vas Karadjorje,Car Lazar,Milos Obilic...?Uvek ste bili hrabri da koljete nejac i stare osobe,i to Srbe.I DA,IMAM DOKAZ,NISTE VI KLALI CIGANE I JEVREJE U DRUGOM SVETSKOM RATU,NAPROTIV,SARADJIVALI STE.Vase Ustaske (stara Srbska rec za "Ustanike",da li vi imate uopste nesto svoje) vodje su bili ozenjeni Jevrejkama.U logorima ste sarajivali takodje sa Jevrejima.Jevreji su vam bili neki od strazara,a Cigani su vam pomagali u klanju i ubijanju.
http://www.manastirvavedenje.org/decijilogori.html

Sta ti uopste imas protiv Dinare-Srbske gore?Jesu li nasi dedovi prolivali tu krv braneci Austrougarsko carstvo?JESU,dok ste vi bili obicna Madjarska provicnija.Drugi su vam birali kraljeve,vodje...Da,imali ste pravo glasa,ali su vam vodje nametali ili Austrijanci ili Madjari.

СИНУ ТИСУЋЉЕТНЕ КУЛТУРЕ


Ти не знаде мрети крај сломљеног мача,
На пољима родним, бранећи их часно
Китио си цвећем сваког освајача,
Певајућ’ му химне, бестидно и гласно.

Слободу си вечно, закржљала раcо,
Чек’о да донесу туђи бајонети,
По горама својим туђа стада пас’о,
Јер достојно не знаш за Слободу мрети.

Покажи ми редом Витезе твог рода,
Што балчаком с руку сломише ти ланце,
Где је Карађорђе твојега народа,
Покажи ми твоје термопилске кланце.

С туђинском си камом пузио по блату,
С крволоштвом звера, погане хијене,
Да би мучки удар с леђа дао Брату,
И убио пород у утроби жене.

Још безбројна гробља затравио ниси,
А крваву каму у њедрима скриваш,
Са вешала старих нови коноп виси,
У сумраку ума новог газду сниваш.

Бранио си земљу од нејачи наше,
Из колевке пио крв невине деце,
Под знамење срама уз име усташе,
Ставио си Христа, Слободу и Свеце.

У безумљу гледаш ко ће нове каме,
Оштрије и љуће опет да ти скује,
Чију ли ћеш пушку обесит’ о раме,
Ко најбоље уме да ти командује.





ХОРДА

Ми нисмо познали вас по заставама,
Ни ваше хероје „од лавова љуће”
Све на коленима вукли сте се к нама
Носећ мач убице и луч паликуће.

Без буктиња иде та војска што ћути,
Пожар села светли за маршеве горде...
Ваше громке химне не чуше нам пути:
Немо убијају децу старе хорде.

Поломисте више колевки, о срама!
Него херојима отвористе рака,
Подависте више њих у постељама,
Него што сте у крв срушили јунака.

Узели сте очи фрескама са свода,
Главе киповима хероја из бајке;
Спржили сте семе у страху од плода,
И реч убијали убијајућ мајке!

Пресити се земља од крвавог вала,
Али вам победа не осветли лице;
Јер ловор не ниче с буњишта и кала,
Он је за хероје, а не за убице!
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Ekskluzivne videosnimke mitropolita zagrebačko-ljubljanskog Porfirija kako u zanimljivom društvu pjeva četničku pjesmu posvećenu četničkom vojvodi Momčilu Đujiću, ratnom zločincu iz Drugog svjetskog rata.

Prosto ne mogu da verujem da Hrvat moze nekog da naziva zlocincem?Taj isti Hrvat je imao logor za decu jedini u Evropi za vreme drugog svetskog rata.Taj Hrvat koji je stvorio parolu:"Trecinu pobiti,trecinu proterarti,trecinu pokatoliciti",aludirajuci na Srbe.
Činjenica da je zagrebačko-ljubljanski mitropolit otvoreno četnički nastrojen ne samo da otkriva to da je svaka Porfirijeva miroljubivost čista gluma koju je silom prilika primoran glumiti, već ta činjenica otvara pitanje može li jedan takav čovjek i dalje stolovati u Zagrebu.

Krv Pravoslavna i dalje tece u vama...
http://www.vaseljenska.com/vesti/hrvati-prisvajaju-cirilicu-i-podizu-joj-spomenik/

Zaklali ste mu roditelje,a sada bi da ga proglasite svojim...
http://srbin.info/2015/02/14/otimaj...i-ubili-srpskog-naucnika-a-sada-ga-svojataju/

http://facebookreporter.org/2012/12/09/хрвати-се-не-заустављају-клептомани-п/

Ja zaista ne znam da li jos da kacim nesto....Narod koji nema svoju kulturu,svojata tudju.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Jesu u ratu učestvovali razni pripadnici naroda i neme ne čudi što se pominju Jevreji samo kad se navodi narodnost treba naglasiti CIONISTI da stvar bude jasna.Ti isti cionisti su osnivači mnogih masonskih loža i onisu kreatori komunizma,fašizma,socijalizma,kapitalizma,feudalizma i svakog ,izma,oni su konc logore kreirali i poturili Hitleru ideju o novoj rasi i oni sukreirali evolucionizam i svaku gadost jer oni su vladari sveta i sve svetske banke su njihove i svi mediji.

Oni se bore protiv ispravne vere zato prave sve moguće vrste ekumenizma zarad vlasti.
Zato nije lepo poistovećivati Jevreje vernike i cioniste u isti koš nikako.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Jesu u ratu učestvovali razni pripadnici naroda i neme ne čudi što se pominju Jevreji samo kad se navodi narodnost treba naglasiti CIONISTI da stvar bude jasna.Ti isti cionisti su osnivači mnogih masonskih loža i onisu kreatori komunizma,fašizma,socijalizma,kapitalizma,feudalizma i svakog ,izma,oni su konc logore kreirali i poturili Hitleru ideju o novoj rasi i oni sukreirali evolucionizam i svaku gadost jer oni su vladari sveta i sve svetske banke su njihove i svi mediji.

Oni se bore protiv ispravne vere zato prave sve moguće vrste ekumenizma zarad vlasti.
Zato nije lepo poistovećivati Jevreje vernike i cioniste u isti koš nikako.

Opet si zakazao, kreatori komunizma, fašizma itd. je Vatikan, a ne Jevreji.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
ХОРДА

Ми нисмо познали вас по заставама,
Ни ваше хероје „од лавова љуће”
Све на коленима вукли сте се к нама
Носећ мач убице и луч паликуће.

Evo za Srbski KOsmet jedna lijepa pjesma.

Mrak je i tišina, nigde nema java,
> Ne budite sunce neka ga, nek spava.
> A što će vam svetlost kad joj sjat´ ne date,
> Istinu i pravdu i u mraku znate,
> Al vi, bedni ljudi, i manji i veći,
> Ne smete te reči na sva usta reći.
> Od postanka svoga idole lijete
> Gde se od svetlosti iza njih krijete.
> Gde nema prečage stvorite je sami,
>
> Od nemoćnih slika sve i sva ištete.
> Idoli su grozni pobožnost obukli;
> Dokle su istinu i savest utukli.
> Jer svaki taj idol, što gode ima,
> Hoće malo mita, ma bilo i dima.
> Klanjaju se ljudi, za to vrat imaju,
> Pred svakom prevarom da lepo klimaju.
>
> (Ljubomir Nenadovic)
 
Učlanjen(a)
07.04.2013
Poruka
879
Jesu u ratu učestvovali razni pripadnici naroda i neme ne čudi što se pominju Jevreji samo kad se navodi narodnost treba naglasiti CIONISTI da stvar bude jasna.Ti isti cionisti su osnivači mnogih masonskih loža i onisu kreatori komunizma,fašizma,socijalizma,kapitalizma,feudalizma i svakog ,izma,oni su konc logore kreirali i poturili Hitleru ideju o novoj rasi i oni sukreirali evolucionizam i svaku gadost jer oni su vladari sveta i sve svetske banke su njihove i svi mediji.

Oni se bore protiv ispravne vere zato prave sve moguće vrste ekumenizma zarad vlasti.
Zato nije lepo poistovećivati Jevreje vernike i cioniste u isti koš nikako.

Opet si zakazao, kreatori komunizma, fašizma itd. je Vatikan, a ne Jevreji.
Ватиканом управљају Јевреји већ стотинама година.А пошто сам прочитао да си адвентиста,и ти си обична алатка Новог Светског (ционистичког) поретка.Секто...Твоја "вера" је створена да подрива и уништава веру Светог Саве.Твоја "вера" је настала у кухињама међународног Јеврејства и масонерије.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tarqamana, nije Hriscanski lagati i izmisljati nesto sto nema veze sa nikakvom realnoscu.

Bolje se pozabavi svojom Pentakostalnom crkvom, i satanizmom koji se dogadja u njoj, ako ga uocavas kako bi izasao iz njega.
A tvoje dodvoravanje Pravoslavima na foumu ne prolazi, jer Pravoslavni isto i tvoju crkvu smatraju opasnom sektom, kao i sve druge.

Ne uzimam njihovo misljenje kao presudno, vec razotkrivam tvoje licemerje, da si spreman napraviti kompromis i sa samim djavolom, samo da se oblate Adventisti.

------------------------------------------------------

Sto se tice ostalog, smatram da je cela istorja ratova i verskih i politickih sukoba jedna greska pokrenuta u umovima ljudi zeljnih vlasti i zadovoljenju svojih sebicnih poriva koji ih nagone da vladaju nad drugima.

U takvom poredku obican napaceni narod uvek strada i pati.

Алекса Шантић
О класје моје

О класје моје испод голих брда,
Мој црни хљебе, крвљу поштрапани,
Ко ми те штеди, ко ли ми те брани
Од гладних тица, моја муко тврда?

Скоро ће жетва... Једро зрње зрије...
У сунцу трепти моје родно село.
Но мутни облак притиска ми чело,
И у дно душе гром пада и бије.

Сјутра, кад оштри заблистају српи
И сноп до снопа као злато пане,
Снова ће тећи крв из моје ране —
И снова пати, сељаче, и трпи...

Сву муку твоју, напор црног роба,
Појешће силни при гозби и пиру...
А теби само, кo псу у синџиру...
Бациће мрве... О, срам и грдоба!...

И нико неће чути јад ни вапај —
Нити ће ганути бол пјану господу...
Сељаче, гољо, ти си прах на поду,
Тегли и вуци, и у јарму скапај!

О класје моје испод голих брда,
Мој црни хљебе, крвљу поштрапани,
Ко ми те штеди, ко ли ми те брани
Од гладних тица, моја муко тврда?!
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tarqamana, nije Hriscanski lagati i izmisljati nesto sto nema veze sa nikakvom realnoscu.

Bolje se pozabavi svojom Pentakostalnom crkvom, i satanizmom koji se dogadja u njoj, ako ga uocavas kako bi izasao iz njega.
A tvoje dodvoravanje Pravoslavima na foumu ne prolazi, jer Pravoslavni isto i tvoju crkvu smatraju opasnom sektom, kao i sve druge.

!

Lakrdija kad već znaš da nije lepo lagati onda to prestani činiti.
Nije moja Pentakostna opet lažeš.
U Pravoslanom učenju nalazim mnogo toga istovetnog sa mojim verovanjem i ono što je isto podržavam.
Ti nemaš pojma o Pentakostalcima.
To što Pravoslavci smatraju Adv. sektom ja je smatram okultnom organizacijom koje želi vlast nad10 miliona osoba i truje ih lažnim učenjem i podgreva ponos o jedinoj istinitoj crkvi.
Dve su stvari koje su različite od mog i Pravoslavnog verovanja:
1.Ne vidim tri Boga niti trodelnog već jednog kao prvog i poslednjeg kojise objavi kroz telo.
2.Ikone i kipovi ne zaslužuju kađenje niti poklonjenje niti celivanje kao ni slavljenje mrtvih ljudi-žena.

Što se tiče mog i Adv. učenja razlikujemo se u više od 100 tačaka.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja ne izgovaram neistine, vec upravo ti iz kometara u komentar, i to mnostvo neistina, izvrtanja, i vaedjenja iz konteksta, sto se vidi i iz ove tvoje poslednje izjave o Adventistima.

Adventisti ne vladaju nad nikim, niti imaju tu teznju, vec iskljucivo su podignuti od Boga da ljudima objave cisto jevandjelje Gospoda Isusa Hrista, kako bi ljudi upoznali put spasenja i pripremili se za Hristov drugi dolazak u slavi, sto je i cilj i svrha Hristove crkve u ovom svetu, i jedini smisao njenog postojanja.

Mene si osudio da ne znam u sta verujem i da menjam svoje ucenje - sto nije istina, a ti licno ne znas ni ko si ni u sta verujes.

Podrzavas Pentakostalizam, i ujedno Pravoslavlje, nesto si pokupio od Jehovinih svedoka, a ucenja ti se razlikuju od Pravoslavnog, a vidim da nisi dosledan ni pentakostalcima, i ako podrzavas okultizam koji je svostven Pentakostalnoj crkvi.

Ja i ti se razlikujemo u vise u 100 tacaka jer ja imam biblijsko ucenje u celosti, a ti govoris svoje licne filozofije koje nema ni Pravoslavna crkva niti jedna crkva u svertu.

Pravi posteni Pravoslavac uvek priznaje da je Adventisticko ucenje potpuno ispravno i da se u njermu ne nalazi nista vanbiblijski.
Ovakva svedocanstva sam cuo vise puta od samih svestenika Pravoslavne crkve, koji su javno na skupovima crkava izjavljivali "da je Adventisticko ucenje potpuno biblijsko, ali da Pravoslavni imaju tradiciju i da njom tumace bibliju"

Dakle, u pitanju je biblija, i ja je ne mogu zameniti TVOJIM ucenjem, koje si pokupio MALO TAMO - MALO OVAMO, i to sve pomesao sa svojim misljenjima, i napravio rarapanu, sto znaci "metez, zbrka.

Ti zelis da vladas drugima, i da SVI prihvate tvoja licna misljenja, u suprotnom - koristis se svim raspolozivim sredstvima da takve ljude omalovazis, vredjas, i u svakom slucaju pokusas da diskreditujes.

Tako se niko ne ponasa, posebno neko ko sebe naziva Hristovim imenom.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top