Hriscanska Zrtva -Sta Bog zahteva od Hriscana

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Sledeci stih najbolje govori koja je Hriscanska zrtva najbolja
Jevrejima, glava 13
15 Kroz Njega, dakle, da svagda prinosimo Bogu žrtvu hvale, to jest plod usana koje priznaju ime Njegovo.
16 A dobro činiti i davati milostinju ne zaboravljajte; jer se takvim žrtvama ugađa Bogu.
Kojeg Boga je to hvalio Isus Hrist? Dal samog sebe ili svog Boga i Oca Jehovu???
Da li vi imate plod usana koji priznaje "IME Bozje"???
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ali isto tako Biblija kaže: "Ne uzimaj ime Boga svoga uzalud." Ako neko kaže da je YHVH Svedok taj je uzeo ime Boga svoga uzalud. Zašto zato što je izrekao laž. Jer sama reč "SVEDOK" znači očevidac onaj koji je lično nešto video i prisustvovao. Ako ti kažeš da si svedok YHVH to znači da si Boga video i razgovarao sa njim kao Avram, Mojsije, Sveti Ilija, Jov, Solomon. David i dr mahom Jevreji. Ako nisi ni čuo ni video Boga a njegovim svedokom se zoveš onda si lažan svedok. Ne možeš svedočiti za drugog da je taj drugi video pa ti svedočiš umesto njega o tome šta je on video. To je besmisleno.

To što je Petar po Bibliji rekao:"Spasi će se svako ko prizove ime Gospodnje." Ili su pak stavili u njegova usta da je to ON rekao pisci Biblije, je zamka u koju treba da se nevjernici upecaju i jednog drugog razloga koji ja neću da otkrivam mada meni veoma dragog. :cool:

Sam Hristos je rekao:" U ono vreme doći će mi mnogi govoreći: Gospode Gospode! Zar nismo u tvoje ime propovedali i demone izgonili?" a JA ću im reći:" Zaista vam kažem idite u oganj vječni pripravljen djavlu i andjelima njegovim. Neće biti spašen svako ko viče Gospode Gospode. Već onaj koji IZVRŠUJE VOLJU oca mojega nebeskoga." Zato Jevreji kada čitaju Toru i nadju na ima Božije oni to zamenjuju rečima: "I reče Elohim." ili "I reče Adonaj." I sličnim titulama. Ja volim titulu Allah. Zato ih nazivam Allahovi Svedoci da iako nijesam vernik ne uzimam ime tuđega Boga uzalud.

Polemika me ne interesuje samo iznosim svoj stav koji je nepromenljiv ali mislim da vi pravite veliki greh što toliko poentirate na imenu Božijem koje nije bitno već dela izvršenje Volje Oca Nebeskoga i može vam se kao bumerang obiti u glavu u poslednji dan. Ali to je već Njegov posao ne moj.

Ima jedna anegdota koja se meni desila odavno. Prelazim put tražim neke delove i iskoči ispred mene neka bakica meni do ramena, malena i turi mi njen ćitab i pita me za ime Božije koje je lepo bilo napisano kitnjastim zlatnijim slovima, da li JA znam koje je? Ja iz topa odgovorim Allah. Jao kada je skočila tako mi Allaha i pobeže brže od svjetlosti a ja vičem za njom da se vrati pa da se razjasnimo ali uteče mi brate mili čuda velikoga.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ali isto tako Biblija kaže: "Ne uzimaj ime Boga svoga uzalud." Ako neko kaže da je YHVH Svedok taj je uzeo ime Boga svoga uzalud. Zašto zato što je izrekao laž. Jer sama reč "SVEDOK" znači očevidac onaj koji je lično nešto video i prisustvovao. Ako ti kažeš da si svedok YHVH to znači da si Boga video i razgovarao sa njim kao Avram, Mojsije, Sveti Ilija, Jov, Solomon. David i dr mahom Jevreji. Ako nisi ni čuo ni video Boga a njegovim svedokom se zoveš onda si lažan svedok. Ne možeš svedočiti za drugog da je taj drugi video pa ti svedočiš umesto njega o tome šta je on video. To je besmisleno.

To što je Petar po Bibliji rekao:"Spasi će se svako ko prizove ime Gospodnje." Ili su pak stavili u njegova usta da je to ON rekao pisci Biblije, je zamka u koju treba da se nevjernici upecaju i jednog drugog razloga koji ja neću da otkrivam mada meni veoma dragog. :cool:

Sam Hristos je rekao:" U ono vreme doći će mi mnogi govoreći: Gospode Gospode! Zar nismo u tvoje ime propovedali i demone izgonili?" a JA ću im reći:" Zaista vam kažem idite u oganj vječni pripravljen djavlu i andjelima njegovim. Neće biti spašen svako ko viče Gospode Gospode. Već onaj koji IZVRŠUJE VOLJU oca mojega nebeskoga." Zato Jevreji kada čitaju Toru i nadju na ima Božije oni to zamenjuju rečima: "I reče Elohim." ili "I reče Adonaj." I sličnim titulama. Ja volim titulu Allah. Zato ih nazivam Allahovi Svedoci da iako nijesam vernik ne uzimam ime tuđega Boga uzalud.

Polemika me ne interesuje samo iznosim svoj stav koji je nepromenljiv ali mislim da vi pravite veliki greh što toliko poentirate na imenu Božijem koje nije bitno već dela izvršenje Volje Oca Nebeskoga i može vam se kao bumerang obiti u glavu u poslednji dan. Ali to je već Njegov posao ne moj.

Ima jedna anegdota koja se meni desila odavno. Prelazim put tražim neke delove i iskoči ispred mene neka bakica meni do ramena, malena i turi mi njen ćitab i pita me za ime Božije koje je lepo bilo napisano kitnjastim zlatnijim slovima, da li JA znam koje je? Ja iz topa odgovorim Allah. Jao kada je skočila tako mi Allaha i pobeže brže od svjetlosti a ja vičem za njom da se vrati pa da se razjasnimo ali uteče mi brate mili čuda velikoga.
Prosla ponoc,a meni se spava....
Ali hajde na blic da ti se zahvalim na javljanju na ovom forumu i da cesce budes ovde,a i ja cu se potrudim...
Nepromenljiv stav........,ja sam oduvek bio za istinu pa ma koliko da bude teska,tako da ja nemam nepromenljiv stav. Naprimer ako mi neko ovde dokaze argumentima da gresim,ne vidim razlog da promenim svoj stav i da ga prilagodim istini. Nije meni problem da budem i pravoslavac,ili katolik,ili musliman,protestant,ateista,evolucionista ,sta god samo trazim dokaze,hocu reci trazio sam dok ih nisam nasao. Ali ako se dokaze da sam se presao,nema problema nisam nepromenljiv.....sto se tice toga....
Sad ovako Alah je rec koja prevedena sa arapskog na nas jezik znaci Bog,a na jevrejski elohim.
Ako smo ovo razjasnili onda mozemo dalje,sigurno si cuo za mnoge bogove i mnoge boginje iz raznoraznih religija.Ako svaki od njih ima svoje ime,i nama nije tesko da izgovaramo imena tih bogova,zasto bi bio problem sa izgovorom imena jevrejskog Boga,koji nije samo Bog jevreja vec svih ljudi kako pise u Bibliji?
U potpunosti se slazemo da su dobra dela daleko bitnija od prizivanja Boga po imenu,ali Bog je postavio selekicju sa takozvanim preprekama na putu,i prva je da se prizna da se Bog Otac zove Jehova.
Ako ljudi znaju da se sam Isus Hrist molio Jehovi Bogu,znace da je trojstvo lazna nauka i imace izbor odluke
Matej14:23 I otpustivši narod pope se na goru sam da se moli Bogu. I uveče beše onde sam.
Sto se tice zasto svedoci Jehovini?
Pa izbor za ime verske organizacije uzet je iz Isaije 43: gde se govori o velikom sudjenju gde dve grupe imaju svoje svedoke koji su suprostavljeni.
Isaija, glava 43
9 Svi narodi neka se skupe, i neka se saberu plemena; ko je između njih napred kazao to ili nam kazao šta je bilo pre? Neka dovedu svedoke svoje i opravdaju se; ili neka čuju, i kažu: Istina je.
10 Vi ste moji svedoci, veli Gospod, i sluga moj koga izabrah, da biste znali i verovali mi i razumeli da sam ja; pre mene nije bilo Boga niti će posle mene biti.
dosta za danas,laku noc.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
ja sam oduvek bio za istinu pa ma koliko da bude teska,tako da ja nemam nepromenljiv stav. Naprimer ako mi neko ovde dokaze argumentima da gresim,ne vidim razlog da promenim svoj stav i da ga prilagodim istini. Nije meni problem da budem i pravoslavac,ili katolik,ili musliman,protestant,ateista,evolucionista ,sta god samo trazim dokaze,hocu reci trazio sam dok ih nisam nasao. Ali ako se dokaze da sam se presao,nema problema nisam nepromenljiv.....sto se tice toga....

Neko je dobro rekao "da ko i iz mrtvih ustane nece verovati". A ti si na kraju iskljucio svaku mogucnost da promenis misljenje s obzirom da si izajavio kako si vec "nasao istinu"! A Istina je Hristos - JA SAM PUT ISTINA I ZIVOT, a to se odnosi na nacin zivota, ne na suvoparnu dogmu! Ne na jela na pica, praznike ili mantre o nekakvom imenu! Nikoga nece spasiti ponavljanje imena, vec nacin zivota.. Lepo kaze - "a sto me zovete Gospode Gospode a ne izvrsavate sto vam zapovedam"? Dakle sve je to uzalud..

Pre ce se spasiti stara bakica u planini koja je ceo zivot cuvala ovce, i koja je prostodusno verovala Hrista i sluzila mu svim srcem, kako je najbolje umela, nego hiljade Jehovinih svedoka ili ucenih teologa koji mantraju jedno te isto, svadjaju se medjusobno , i insistiraju da su bas oni "mnogo pametni" i da znaju sve!

Takvi ce izgubiti zivot! Jer su oholi, a Bog ohole ne moze pouciti! U punu casu ne moze stati!

Dakle, nece Bog spasiti mudre koji se hvale svojim znanjem, vec proste srcem!

Vazno je da li izvrsavas moralni zakon ili ne, jesi li posten ili ne, a ne subote, jela pica, rasprave o imenu, zagrobnom zivotu i slicno.. Sve je to uzaludno!

Moralni zakon, je svakom dostupan i jasan, i nema tu nikakve filozofije! Cak i seljak to moze da razume!

A onda dolazis ti da ga ucis o imenu, subotama, zagrobnom zivotu i kojekakvim mantrama.. Unosite nemir ljudima koji su vec u Hristu!

Zato cete vecma biti osudjeni..
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Neko je dobro rekao "da ko i iz mrtvih ustane nece verovati". A ti si na kraju iskljucio svaku mogucnost da promenis misljenje s obzirom da si izajavio kako si vec "nasao istinu"! A Istina je Hristos - JA SAM PUT ISTINA I ZIVOT, a to se odnosi na nacin zivota, ne na suvoparnu dogmu! Ne na jela na pica, praznike ili mantre o nekakvom imenu! Nikoga nece spasiti ponavljanje imena, vec nacin zivota.. Lepo kaze - "a sto me zovete Gospode Gospode a ne izvrsavate sto vam zapovedam"? Dakle sve je to uzalud..

Pre ce se spasiti stara bakica u planini koja je ceo zivot cuvala ovce, i koja je prostodusno verovala Hrista i sluzila mu svim srcem, kako je najbolje umela, nego hiljade Jehovinih svedoka ili ucenih teologa koji mantraju jedno te isto, svadjaju se medjusobno , i insistiraju da su bas oni "mnogo pametni" i da znaju sve!

Takvi ce izgubiti zivot! Jer su oholi, a Bog ohole ne moze pouciti! U punu casu ne moze stati!

Dakle, nece Bog spasiti mudre koji se hvale svojim znanjem, vec proste srcem!

Vazno je da li izvrsavas moralni zakon ili ne, jesi li posten ili ne, a ne subote, jela pica, rasprave o imenu, zagrobnom zivotu i slicno.. Sve je to uzaludno!

Moralni zakon, je svakom dostupan i jasan, i nema tu nikakve filozofije! Cak i seljak to moze da razume!

A onda dolazis ti da ga ucis o imenu, subotama, zagrobnom zivotu i kojekakvim mantrama.. Unosite nemir ljudima koji su vec u Hristu!

Zato cete vecma biti osudjeni..
Stvar je veoma jednostavna.
Kao sto su Jevreji trebali da prinose zrtve Jehovi Bogu prema Mojsijevom zakonu,a ne neJevreji,isto tako je i dan danji.
Ako si mozda zaboravio i sam Isus Hrist je oznacen kao Bozji svedok.
Otkrivenje, glava 1
5 I od Isusa Hrista, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih, i Knez nad carevima zemaljskim, koji nas ljubi, i umi nas od greha naših krvlju svojom;
Da li si mozda znao da je Isus imao dvostruki zadatak?
Prvi da svedoci o svome Bogu i Ocu Jehovi,a
Drugi da da svoj savrsen ljudski zivot kao otkup za ljudske grehe.
Svedocenje se vrsi i recima i delima.
a on je to pokazao i recima i delima.

Zamisli samo Isusa da prica kako je Bog trojstvo,da treba ljubiti krst,slaviti slavu itd,ili mislis da mu je trebalo staviti flaster na usta???
Hocemo li Jehovinim svedocima da stavimo flaster na usta jer razotkrivaju lazi bogohulnih religija? A kakva su dela JS? Jel idu u ratove da ubijaju druge ljude,jel kradi?,jel se kurvaju?Koja su im to losa dela?
 
Natrag
Top