Hriscanska Muzika

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
- ISUS SPASITELJ UVEK PORED TEBE -

"SVAGDA VIDIM PRED SOBOM GOSPODA, ON MI JE S DESNE STRANE DA NE POSRNEM" ( Psalam 16. 8 )

 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
- ISUS SPASITELJ UVEK PORED TEBE -

"SVAGDA VIDIM PRED SOBOM GOSPODA, ON MI JE S DESNE STRANE DA NE POSRNEM" ( Psalam 16. 8 )

Isti taj sa desne strane mi reče ko je Jelena a kome je Jelena sa desne taj posrće.
Gospod poznaje svoje i oni Njega jer potvrđuju reč Božju ne izvrćući je.
Svi viču ISUS JE GOSPOD ISUS JESPASITELJ a krste se u tri titule i čuju potom:

7:21 Neće svaki koji mi govori: Gospode! Gospode! Ući u carstvo nebesko; no koji čini po volji Oca mog koji je na nebesima.
7:22 Mnogi će reći meni u onaj dan: Gospode! Gospode! Nismo li u ime Tvoje prorokovali, i Tvojim imenom đavole izgonili, i Tvojim imenom čudesa mnoga tvorili?
7:23 I tada ću im ja kazati: Nikad vas nisam znao; idite od mene koji činite bezakonje.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Лажан свједок неће остати без кара, и ко говори лаж, неће утећи" ( price Solomunove 19. 5 )

-----------------------------------------

Gospodine urednice, zamolio bih te da promenis naziv foruma, i da uz ime "Serbian forum" dodas nastavak "i napadi na ellen White"

Svaka cast urednistvu koje je opste posteno u tretiranju svih clanova bez obzira na versku pripadnost, ali ovo kazem zbog pojedinaca koji bukvalno na svakoj temi opsesivno pisu i napadaju Ellen White, bilo da je rec o obicnoj temi na kojoj se postavljaju muzicki materijali - kao sto je ova, ili na bilo kojoj drugoj.

Zahvaljujem i unapred se izvinjavam ako predlog nije u skladu sa politikom samog foruma, ali je u potpunom skladu sa onim sto se u njemu iznosi..
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Neznam da li se hrišćanskom muzikom smatra sve što hrišćani pevaju ili samo ono što hrišćani slušaju...?


 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Licno ne podrzavam i nisam pristalica moderne Hriscanske muzike sa bubnjevima, elektricnim gitarama, i slicno, u stilu rok ili pop pevanja.

Uz orgulje, klavir, violinu, i mozda jos po koji akisticni istrumenti - moze da se izvodi vrlo lepa muzika pracena lepo srocenim recima i rimama.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Licno ne podrzavam i nisam pristalica moderne Hriscanske muzike sa bubnjevima, elektricnim gitarama, i slicno, u stilu rok ili pop pevanja.

Uz orgulje, klavir, violinu, i mozda jos po koji akisticni istrumenti - moze da se izvodi vrlo lepa muzika pracena lepo srocenim recima i rimama.

Pa dobro,jel ti onda paše ova sa harmonikom.

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tvoja je stvar sta ces slusati, ali kakva muzika takav i duh.

Evo uz ovu muziku koju ti poklanjam mozes razmisljati o tome:

J. S. Bach


F Mendelsson

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zao mi je sto ne poznajes sta je Hriscanska muzika.

To sto si naveo je Pravoslavni nacin pojanja, koje po meni nije u skladu sa Hriscanskim osecanjima koja se prirodno javljaju kroz veru u Hrista.
Ja licno u toj vrsti muzike i pojanja ne vidim odraz Bozanskog, niti ikakve emocije ili osecanja koja kroz tu vrstu pojanja i tonove mogu da uputim Bogu i da razmisljam o njemu i ljugovoj ljubavi.

Muzika treba da oplemeni i uzdigne coveka ka Bogu, da razmislja o njemu i njegovoj ljubavi, o njegovom karakteru, o prirodi i onome sto mje stvorio..itd..
Prava muzika ima moc posvecenja, i predstavlja sredstvo kroz koje Bog deluje Duhom na coveka i vodi ga ka Bogu.

Sto se tice klasicne muzike - ona je takodje Bozje sredstvo, jer vecina od tih kompozitora su bili Hriscani koji su inspiraciju pronalazili u bibliji i Gospodu Isusu, a tu se posebno isticu Hendl mi Bah koji je bio Hriscanin baptista, i inspiraciju za svoja dela pronalazio u licnosti Isusa Hrista, kao i Hendl koji je svoju muziku pravio inspirisan bibijom i Gospodom Isusom.

Smatram da je muzika protestantskih Hriscana najlepsa i najsvsishodnija, a posebno muzika Adventista.

Imao sam prike da slusam dosta muzike koje se izvode u drugim denominacijama, posecujuci razlicite koncerte, ali je muzika u Adventistickoj crkvi najlepsa, jer je prati sila koja prosvetljava.

Zelim reci da se danas u svim crkvama uzima jedan novi trend u muzici i nacinu izvodjenja muzike - cega sam protivnik, tako da se uvek vracam na muziku od pre 20 i vise godina, i posedujem licnu kolekciju takve vrste muzike.

Jos nesto.
U crkvi bi svi vernici trebali da imaju ucesca u Bogosluzenju, bilo recju sa propovedaonice u casovima kada se pricaju iskustva, bilo u diskusiji, u zajednickoj molitvi, ali u svakom slucaju u udruzivanju glasova u pesmi u slavu Boga.

Evo nekih primera Adventistickog pojanja:





 
Natrag
Top