Hriscanska Muzika

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Tebi o Bože moj


Tebi, o, Bože moj - Hrišćanska himna Tebi, o Bože moj, sve bliže sad'. Ovdje mi prijeti grijeh - tišti me jad. U borbi protiv zla, moja je lozinka : Tebi, o, Bože moj, sve bliže sad'. Uzan je pravi put za vječni dom. Ipak ću doći, znam, Gospodu svom. Ta vjera vodi me u slavu, bliže sve. Tebi, o, Bože moj, sve bliže sad! Mada ja ne znam put života svog, ali, ja stazu znam Zakona Tvog. A kada dođeš Ti, tu radost daruj mi : s' Tobom da idem svud, o, Bože moj. [L. Mason ; ap. H. Wilson ; prepjev : Lazar Slankamenac].
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zašto ne daš srce Hristu

Ovo peva Anica Slavujevic, sin joj je Vladimir Slavujevic magistar muzike, licno ih znam. Ne znam da li je Anica jos uvek ziva, nadam se da jeste :(

Muzika advent. muzika koja slavi Boga.

Tebi o Bože moj


Tebi, o, Bože moj - Hrišćanska himna Tebi, o Bože moj, sve bliže sad'. Ovdje mi prijeti grijeh - tišti me jad. U borbi protiv zla, moja je lozinka : Tebi, o, Bože moj, sve bliže sad'. Uzan je pravi put za vječni dom. Ipak ću doći, znam, Gospodu svom. Ta vjera vodi me u slavu, bliže sve. Tebi, o, Bože moj, sve bliže sad! Mada ja ne znam put života svog, ali, ja stazu znam Zakona Tvog. A kada dođeš Ti, tu radost daruj mi : s' Tobom da idem svud, o, Bože moj. [L. Mason ; ap. H. Wilson ; prepjev : Lazar Slankamenac].

E moj Adventisto! Kad ti znao ko je autor ove pesme ne bi je pevao :p

Al ovaj L. Mason , pa to je bas lepo ime ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja nisam formalista kao ti da gledam ko je autor, nego kakva je pjesma, šta me briga ko je autor. Ti si muzičar, možda si ti autor?!

Ali uostalom baš me briga ko je.
Nisam ja. Skoro sve pesme u adventistickoj pesmarici je obradio moj rodjak, preveo tekst, neke i licno pisao, tako da trebas to imati na umu kada pevas. Ali nisu samo pesme u pitanju, vec i teologija. Knjige poput "vjeruju ranog Hriscanstva" i dopisne biblijske skole koju smo mi osnovali.. Adventista gotovo da ne bi ni bilo u srbiji da nije bilo nas. Ali bas to bi trebalo da bude dokaz da ja ovde nisam neko ko namerno ide protiv adventizma, ili se ja vama inatim, vec stvarno mislim da je on neispravan.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
vec stvarno mislim da je on neispravan.

To svi misle, ali ne može svako dokazati.

Ja sam dao čitav niz pravosl. učenja i stihove iz BIblije koji su potpuno jasni i koji govore suprotno.

Ako piše da mrtvi ne znaju, onda ne znaju, a ne ono pa to se odnosi na život u tijelu, oni kao duhovi znaju. To je nikakvo objašnjenje. Tako piše i tako jeste.I to jedino ima smisla, zato je Bog to i dao ljudi ne misle da su to duhovi umrlih, nego da znaju da su demoni. Ti ne shvataš uopšte smisao zabrane prizivanje mrtvih.

Zato Biblija pruža zaštitu onima koji znaju da se samo demoni mogu javiti, jer je to i realno, ne mogu se javiti mrtvi ljudi. I za sve tako ne shvataš smisao teksta.

Niti znaš smisao subote, zabrane klanjanja idolima itd. Čak ni JS ne shvataju zašto je zabranjeno klanjanje ikonama, oni samo znaju da je zabranjeno na osnovu Biblije.

Ono što si ti dao je na klimavim nogama, za tvoj stih ja nađem još 5 koji osporavaju tvoje tumačenje stiha.

Tako da ti možeš misliti šta hoćeš o učenju HAC, to neće promijeniti činjenicu da ta crkva ima istinu.

A za napad na istinu iz Biblije ćeš odg. Bogu u Dan Suda.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
ako piše da mrtvi ne znaju, onda ne znaju, a ne ono pa to se odnosi na život u tijelu, oni kao duhovi znaju. To je nikakvo objašnjenje. Tako piše i tako jeste.

Pa tacno je to sto je napisano, ali za ateiste, njima nema nista nakon smrti. Pisci se tamo stavljaju u ulogu bezboznika i pisu sta oni govore! Posebno Solomun govori sta bezboznici kazu!

Pa to je i detetu jasno. Zato je i napisao da nece vise nikada vaskrsnuti, jer govori sta bezboznici kazu! Ti dajes tom tekstu neko svoje drugo znacenje, jasno je da oni postavljaju pitanja kao sto bi bezboznici postavljali!

Od toga se ne moze praviti doktrina!

Mozes li ti bar uzeti te stihove i procitati kao sto i pise umesto da ti drugi govore sta u njima treba da vidis??

Ti ne shvataš uopšte smisao zabrane prizivanje mrtvih.
A gde pise koji je smisao zabrane?

Jel pise ne prizivajte ih zato sto se ne mogu javiti? Gde si to nasao?

Evo dokazi mi da to pise, i smesta stajem na tvoju stranu!

o Biblija pruža zaštitu onima koji znaju da se samo demoni mogu javiti,

Gde pise da se samo demoni mogu javiti?
Evo bar mi to nadji da pise da se samo oni javljaju i smesta postajem adventista, znaci momentalno!

I za sve tako ne shvataš smisao teksta.

Pa evo ja se trudim da shvatim, ali tamo gore gde citirate Davida , Solomuna i druge ne razumete da oni postavljaju pitanja kao bezboznici sto postavljaju, meni to nikakav dokaz nije! Oni se pretvaraju da sumnjaju u vaskrsenje o govore kao ateisti, ti ne razumes nacin njihovog pisanja.

Sta je izvesnije? Da su pisci SZ govorili kao ateisti, da pokazu nacin njihovog razmisljanja i ispraznost takvog zivota, ili da su pisci NZ koristili paganske price govoreci o zivotu posle smrti?

U prvom slucaju biblija je skladna i mi ne trebamo nista da "prepravljamo'' u drugom slucaju, biblija je kontradiktorna i mi "moramo da prepravljamo novozavetni tekst".

Biraj!

Meni jedino prva opcija ima smisla i odrziva je, a nikako druga!

Niti znaš smisao subote, zabrane klanjanja idolima itd
Ti ces mi reci smisao subote posto ti nisi formalista. Sta je smisao? Ocekujem da ces mi reci nesto novo sto ne znam!

Isto tako ces mi reci smisao zabrane klanjanja idolima , posto ja ne znam smisao a ti znas?

Izvoli, al na drugoj temi da ovde ne spamujemo..

Čak ni JS ne shvataju zašto je zabranjeno klanjanje ikonama, oni samo znaju da je zabranjeno na osnovu Biblije.

Bas cudno da oni ne znaju, a ja mislio da oni uce kao i vi o tome, isto sam citao i kod njih. Ali ti znas bolje, pa mi reci u cemu je razlika u njihovom i vasem ucenju , odnosno shvatanju smisla?

no što si ti dao je na klimavim nogama, za tvoj stih ja nađem još 5 koji osporavaju tvoje tumačenje stiha.
Pa jeste i to je tacno ali ti u tih 5 stihova pisci govore kao ateisti a ne kao vernici. Postavljaju pitanja kao ateisti i jos kazu da zivot nema smisla. Zaista cudno da verujuci covek izjavi takvo nesto, da mu "zivot nema smisla i da je covek kao stoka".

Jel bi ti izjavio takvo nesto???

Vidis oni su izjavili, zato sto su govorili kao ateisti, kao filozofi , jer svi filozofi isticu ispraznost zivota i njegov besmisao!

Dakle nisi mi nista dao. I sto se onda ljutis kad ti kazem da nisi?

Tako da ti možeš misliti šta hoćeš o učenju HAC, to neće promijeniti činjenicu da ta crkva ima istinu.

Mozes i ti misliti o pravoslavlju sta god hoces to nista ne menja!

Uostalom ne interesuje me ucenje, interesuju me ljudi, jer se ucenjem niko nece spasiti vec iskrenoscu!

Ako mi ne mozemo razgovarati kao dva iskrena coveka, onda bolje da batalimo ovu diskusiju...

A za napad na istinu iz Biblije ćeš odg. Bogu u Dan Suda.

Bio bi ti u pravu kad bi ja namerno napadao adventizam a znao da imate istinu. Ali posto ne nalazim u vasem ucenju istinu, postupam po savesti. Ako bi ti takvog coveka osudio na smrt, onda nazdravlje s tvojom teologijom!

Ni Pavle nije odgovarao jer nije znao da ide protiv Boga.

Ali ovo ti je lose, upirati prstom u drugog, i stalno tako...

*Kopiraj ovaj post i odgovori na drugoj temi da ne spamujemo...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Pa tacno je to sto je napisano, ali za ateiste, njima nema nista nakon smrti.

Oni ne vjeruju u zagrobni život jer ne vjeruju u Boga, a ne na osnovu Biblije, ne vjeruju ni u vaskrsenje. Tako da njihovo mišljenje nije mjerodavno.

Pisci se tamo stavljaju u ulogu bezboznika i pisu sta oni govore! Posebno Solomun govori sta bezboznici kazu!

Zašto dodaješ svoje mišljenje, stih je jasan. KOja uloga, šta pričaš? Pa svi su grešnici.

Zašto izlaziš iz okvira Biblije?

Pa to je i detetu jasno

Onome ko ne želi istinu, takva osoba mora tako da razmišlja.

Ma pričate bezveze, ispalo je da je Solomon na jakim antidepresivima.

Na sve ste spremni samo da ne prihvatite nauku koja vam ne odg.

Zato je i napisao da nece vise nikada vaskrsnuti, jer govori sta bezboznici kazu! Ti dajes tom tekstu neko svoje drugo znacenje, jasno je da oni postavljaju pitanja kao sto bi bezboznici postavljali!

To nije tačno. To si izvrnuo. Nemaju udjela ni u čemu što biva pod suncem, kao što0 i nemaju do vasr. Čovječe nerazumni, za umrlog ne postoji vrijeme. NIKADA ne mora da znači bukvalno nikada, nego je vremenska odrednica dok je mrtav, i stvarno nema nikada udjela dok je mrtav.

Kako je onda pisao da će ljudi odg. Bogu? Kako ako nisu vaskr. šta će odg. ko duhovi.

Od toga se ne moze praviti doktrina!

Mozes li ti bar uzeti te stihove i procitati kao sto i pise umesto da ti drugi govore sta u njima treba da vidis??

Ne lupaj bezveze, kao ti sam našao istinu, a u pravosl. okruženju, znao si da oni tako misle.

A gde pise koji je smisao zabrane?

Piše za onoga ko uključi razum. Ajd ti onda reci koji je drugi smisao, ako nije zaštita od demona?

Ma ne mogu da vjerujem da stvarno ne shvataš smisao teksta.

Evo sada ti pred svima kažem, bićeš izgubljen ako nastaviš da napadaš istinu.

Bog ti preko mene izriče osudu.

Možeš misliti šta god hoćeš sada.

Gde pise da se samo demoni mogu javiti?
Evo bar mi to nadji da pise da se samo oni javljaju i smesta postajem adventista, znaci momentalno!

Stvarno si formalista, ko neko derište. Čak je moguće da te BOg žestoko opomene sada dok si još živ. Poživio dugo to ti želim.

Ideš već putem kao onaj Ahmed Didat. Znaš kako je završio.

Pa evo ja se trudim da shvatim, ali tamo gore gde citirate Davida , Solomuna i druge ne razumete da oni postavljaju pitanja kao bezboznici sto postavljaju, meni to nikakav dokaz nije! Oni se pretvaraju da sumnjaju u vaskrsenje o govore kao ateisti, ti ne razumes nacin njihovog pisanja.

Kako se trudiš kada ti je želja da uskladiš učenje PC i Biblije, tebe istina ne zanima.

ali tamo gore gde citirate Davida , Solomuna i druge ne razumete da oni postavljaju pitanja kao bezboznici sto postavljaju, meni to nikakav dokaz nije! Oni se pretvaraju da sumnjaju u vaskrsenje o govore kao ateisti, ti ne razumes nacin njihovog pisanja.

Čovječe d ali znaš šta pišeš. Šta imam posebno da razumijem jasne stihove.

Piše NE ZNA, mrtvi ne zna ništa. Šta imaš dodavati? Ako je ne zna onda je ne zna.

Ti samo imaš svoje objašnjenje, nemaš drugih stihova koji će da ospore moje tumačenje.

Ono pred oltarom i ti stihovi, ja ću ti naći duplo više koji to osporavaju, tvoje tumačenje.

Sta je izvesnije? Da su pisci SZ govorili kao ateisti, da pokazu nacin njihovog razmisljanja i ispraznost takvog zivota, ili da su pisci NZ koristili paganske price govoreci o zivotu posle smrti?

U prvom slucaju biblija je skladna i mi ne trebamo nista da "prepravljamo'' u drugom slucaju, biblija je kontradiktorna i mi "moramo da prepravljamo novozavetni tekst".

Biraj!

Meni jedino prva opcija ima smisla i odrziva je, a nikako druga!

Ateisti nisu mjerodavni, obajsnio sam gore zašto.

Nema kontradikcije. Ti uopšte ne poznaješ način izražavanja u hebr. pa ti se mrtvi pred oltarom čine da su stvarno gore.

Ti ces mi reci smisao subote posto ti nisi formalista. Sta je smisao? Ocekujem da ces mi reci nesto novo sto ne znam!

Čovjek može i formalno da zna, a da ga to ne dotiče. Naravno da znam smisao svake istine u Bibliji.

Izvoli, al na drugoj temi da ovde ne spamujemo..

Može.
 
Natrag
Top