HP pavilion G7

Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
107
Imam HP Pavilion G7 2300sm Windows 7 64 bit. svaki puta moram rucno ukopcati bezicnu vezu tipka F12. molim pomoc da se svaki put pokrene i spoji sama veza. hvala
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Problem star koliko i laptopovi sa wlan-om. Ponekad proizvodjaci zele da bateriji omoguce duzi zivot po defaultu iskljucujuci wlan prilikom ukljucivanja laptopa. U takvim slucajevima ostaje ti samo da napravis jednostavnu skriptu koja ce simulirati pritisak tastera za ukljucivanje adaptera i stavis je u startup folder. Mozes naci na netu i neki macro-recorder koji ce uciniti isto.
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
107
kad bi se nasao netko pa da napravi skriptu za ukljuceno f12 bio bi neizmjerno zahvalan. poz
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Raspakuj ovo na desktop i prvo isprobaj. Dovoljno je da kliknes na exe file i on ce simulirati pritisak na F12 i ukljuciti ili iskljuciti Wlan. Skriptu sam kompajlirao, nije ti potrebno nista osim ovog exe fajla. Ako radi na tvojim windowsima (nisam kod kuce i trenutno imam XP 32-bit ispred sebe) samo stavi fajl u startup folder i to je sve.

EDIT: Ako ne radi na W7 64-bita moraces da se strpis dok se ne vratim kuci.
 

Prilozi

  • WlanON.zip
    389,2 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
107
Izvini DoMoga malo kasnim, bio na odmoru, ovo ne radi, mozda je razlog sto za f12 treba dodati jos i tipku Fn, a wlan se ukopcava bez Fn. hvala i pozdrav
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Bolje ikad nego nikad bajtar:) Skripta koju sam ti poslao ne radi nista osim simuliranja JEDNOG KRATKOG PRITISKA NA F12, bez ikakvih dodataka (kao pritisak na Fn na primer).

Nije mi problem da napisem skriptu koja ce uraditi bilo sta (ne pravim malware ni viruse, ne brini) ali nisam siguran na sta si tacno mislio.

Ako sam razumeo tvoju poruku moras da pritisnes Fn+F12 (dakle ova dva tastera istovremeno) da bi se ukljucio wireless na laptopu (tada ti zasija LED lampica za ukljucen Wlan). Posle toga moras da pritisnes ponovo F12 (ovoga puta sam taster F12, bez pritiska na Fn) da bi se laptop povezao na internet?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
107
Ako cu da radi F12, moram da pritisnem Fn+F12, a za Wlan samo F12. Wlan je bijela na tipki, a f12 je crvene, kao i fn. mislim da sam bio malo jasniji.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Iskreno, sada tek nista ne razumem ali pronaci cu na interenetu sta moras da uradis da bi ukljucio wireless i nakacio se na mrezu...

Da li je tvoj model ima bluetooth? Neophodno je da znam jer se bluetooth ukljucuje istim tasterom.
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top