Horor strana mode

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
26. 03. 2011. 08:00h| S media

Horor strana mode

Dženis Selest, majka modela Sesili Lopez, nedavno je objavila knjigu "Stvaranje Supermodela", koja je u stvari priručnik za roditelje čija deca žele da se probiju u svetu mode. Blogeri su imali priliku da zavire u sadržaj knjige i kažu da su neki delovi potresni.

139717_anoreksija_if.jpg
Da bi postale poznate manekenke devojke su spremne na sve

- Videla sam da neke devojke rade stvari kojima ugrožavaju život, samo da bi bile mršave. Na sreću moja ćerka nije imala problem sa težinom, barem ne takav da se ne može rešiti sa malo kik-boksa. Znam devojku koja bi natopila kuglicu vate u sok od pomorandže i jela da bi utolila glad. Kasnije joj je dijagnosticirana anoreksija - tvrdi Sesil.

Naravno, knjiga je na svetlo dana izvukla i one tamne strane modne industrije. Selest piše o "čuvenim" apartmanima za modele - koji su prema njenoj priči samo mali stanovi sa zajedničkim dnevnim boravkom, kupatilom, kuhinjom i majušnim spavaćim sobama u kojima je smešteno i po 12 devojaka u krevetima na sprat.

- Modeli uglavnom sve svoje drže u koferu. Ponekad im stvari nestaju, ili druge devojke "pozajme" lične stvari jedna od druge a dai ne pitaju. Devojka koja je uzela stvar lako zaboravlja šta se desilo, pa se kao neočekivano sledećeg dana nađe u avionu zbog snimanja na nekoj egzotičnoj destinaciji - opisuje bezobrazluke Selest.


 
Natrag
Top