Hju Džekmen odustao od gladovanja u humanitarne svrhe

Član
Učlanjen(a)
10.05.2010
Poruka
2.064
Hju Džekmen odustao od gladovanja u humanitarne svrhe

Glumac Hju Džekmen koji je trebalo da učestvuje u humanitarmnom izazovu koji podrazumeva gladovanje u trajanju od sedam dana, povukao je svoje učešće, jer baš u tom periodu neće moći da gladuje.​

28721_hjuhju01-reuter-michael-caronna_f.jpg

Džekmen se sam prijavio na izazov. Ipak, morao je da se opredeli između humanitranog rada i posla, pa je izabrao ovo drugo.

Naime, on nastupa u predstavi baš tih dana, a s obzirom da je jedini glumac na sceni i da se radi o mjuziklu, neće moći da gladuje u humanitarnom izazovu.

Projekat posvećen gladnima u svetu “Live Below the Line drive” podrazumeva da učesnici, među kojima ima i poznatih, pristanu da od drugog do šestog maja prežive na dnevnom budžetu od 0,63 dolara.

- Znam da zvuči licemerno, ali baš te nedelje imam predstavu u kojoj pevam i igram dva sata i mislim da bi bilo neodgovorno da se onesvestim u sred predstave. Ipak, potpuno podržavam akciju. Ne smeta mi što neću učestvovati, jer sam potpuno uzbuđen zbog ljudi koji će prihvatiti izazov, podržavam ih i mislim da je fantastično što u svetu ima oko 50.000 ljudi koji će to uraditi - kaže glumac.

Ipak, on će se odreći nekih stvari koje svakodnevno upotrebljava. Neće konzumirati šećer, kafu i apstiniraće od kompjutera.



bliconline
 
Natrag
Top