Učlanjen(a)
18.11.2012
Poruka
5
Kupio sam switcher koji ima 5 ulaza 5- ti je posebno markiran okolo i odvojen od ostalih, kada spojim switcher s modemom stavim kabal od switchera tamo gdje sam stavljo prije u modem za internet jer tako piše na ostalim stranicama i kabal od laptopa i kompta u switcher ali samo laptop se poveže komjuter ne može nikako ! !! Kada isključim switcher tad se komjuter može konektovat jer mu kabal ponovo u modemu !
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Brate, ja tebe ništa nisam razumeo.
Pazi sad, ti da bi umrežio računare preko switcher-a, moraš u taj isti switcher dovesti kabel iz rutera/modema (tvog ISP-a, preko koga imaš internet uslugu) u taj markirani (posebno obojeni) konektor (LAN RJ45 kabelom).
Posle iz switcher-a umrežavaš ostale računare LAN kablovima.
Nisi rekao koji net imaš, kablovski (modem) ili ADSL (Ruter), zapamti, switcher nema 5 ulaza, već 4 LAN izlaza za računare u mreži i jedan Ethernet ulaz (obično je posebno obojen).
 
Učlanjen(a)
18.11.2012
Poruka
5
ADSL (ruter) BHTELECOM to sam već tako uradio, ali opet samo na jednom radi, i kakav je taj rj 45 ??
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2013
Poruka
35
to sto si ti kupio je Wired Router a ne switch, druga stvar je u tom petom portu koji je oznacen drugom bojom i koji je odvojen fizicki od ona ostsala 4, sto ti je oznaka za WAN odnosno oznacena "uticnica" za dovod iz modema, taj router koji ti nazivas Switcherom se mora isikonfigurisati na taj nacin sto moras udji na router (zakaciti se preko web browser-a na njegov IP koji je otprilike 192.168.1.1 ili 192.168.1.1 zavisi od proizvodjaca /laksi put za nalazak podesi mreznu da radi na DHCP-u otvori CMD i upisi "IPCONFIG /ALL" gdje ces vidjeti gdje ti je DHCP adresa sto ti je ujedno i adresa tvog routera/Swichera /) nadji na googleu kako se ko konfigurise router i cao


Link za pomoc oko konfiguracije routera je: http://compnetworking.about.com/od/homenetworking/ht/routerconfigure.htm
Kod:
http://compnetworking.about.com/od/homenetworking/ht/routerconfigure.htm
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Slazem se sa postom iznad, samo pitanje je koji je ruter, kod TP Linka se kopira MAC address racunara, koji je bio na mrezi.
Tj podesava automatski DHCP, naravno sve se to izvodi u okviru konfigurisanja rutera koji je iznad clan justfule objasnio, on je objasnio rucno konfigurisanje, zavisno od modela i tipa ruter-a, moze se konfigurisati i automatski, s tim sto se posle toga restartuje glavni ruter kako bi odredio MAC address za glavni racunar u mrezi, koji ide preko tog WR-a, preko kojeg ce se ostali racunari umreziti.
Dakle, konfigurisanje radi sa laptopom, ako je on do sada bio jedini na tom ruteru, a mozes i sa kompom, ali ces morati rucno dodeliti DHCP kopiranjem iz ipconfig /all, MAC adresu (Physical Address, tvoje mrezne karte).
 
Natrag
Top