HITNO! Telekom Srbija ADSL na drugom prikljucku

Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
47
Roditelji su mi premestili ADSL na njihovu liniju na poslu - privatna radnja.

Doneli su mi ruter, kao da im nesto namestim, pa me interesuje da li je moguce da na bilo koji nacin se povezem odavde.

Radi se o Telekomovom ruteru - HG520s, imam Windows 7 Ultimate x64 Build 7600 i povezujem se preko dial-upa.

Tako da molim, da ako postoji resenje, da mi kazete koliko trebam da skidam, i da li je uopste moguce (sve cu da uradim ako je potrebno)

Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
513
Oni su preneli adsl na drugi prikljucak, i ti sada zelis da se nekako prikacis na adsl koji se nalazi u njihovoj radnji?
Kolika je udaljenost radnje od kuce?
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
47
Oko 4 kilometara .
Podnesen je zahtev za prenos , koj je realizovan.
Ruter sam doneo kuci , pretplata u radnji je aktivna ali mene interesuje kako da aktiviram internet vezu na kucnom prikljucu , bez mesanja telekoma .
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Mislim da ne mozes osim ako nemas isti broj telefona i u radnji i kuci.
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
Imas li sa neke tacke na zgradi-kuci gde zivis .....imas opticku vidlivost prema radnji (nema prepreka )

Da bi se uopste angazovao da ti pomognem....moras dati iskrene odgovore na dva pitanja :

1. Da li je to radnja " Tvojih " roditelja ?

2. Da li su upoznati sa tvojim namerama ili ovo radis bez njihovog znanja ?

Ne prihvatam odgovore tipa " DA " ili " NE "........obrazlozi u odgovorima......
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
47
da, to jeste radnja mojih roditelja, koju drze vec vise od 10 god. da, upoznati su sa mojom namerom, cak su mi i oni doneli kuci ruter, ali nista ne mogu da uradim sa njim. ne, ne mogu da vidim iz stana (9. sprat) svoju radnju, posto ima bar 30 zgrada izmedju. ako ti nesto znaci, zivim u nisu, u duvanistu, a radnja je u centru. broj je naravno drugi. a ako si mislio da izmedju pustim kabl, nema sanse. trazim bilo koju mogucnost do 3000 max. hvala
 
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
2.667
da, to jeste radnja mojih roditelja, koju drze vec vise od 10 god. da, upoznati su sa mojom namerom, cak su mi i oni doneli kuci ruter, ali nista ne mogu da uradim sa njim. ne, ne mogu da vidim iz stana (9. sprat) svoju radnju, posto ima bar 30 zgrada izmedju. ako ti nesto znaci, zivim u nisu, u duvanistu, a radnja je u centru. broj je naravno drugi. a ako si mislio da izmedju pustim kabl, nema sanse. trazim bilo koju mogucnost do 3000 max. hvala

OK.....a sa vrha zgrade .....da li se mozda vidi vrh zgrade u kojoj je radnja....
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
47
ne, ne vidi se. mislio sam na nacin da ja nesto prckam po ruteru ili kompu pa da mogu odavde da uhvatim internet. ako ne moze to nikako, da li je moguce da ustostavim bilo sta kako bih mogao da hvatam odande (iz radnje) do ovde signal, mada bi mi ping bio preko 2000ms :p znaci dolazi bilo koje resenje u obzir koje bi mi dalo bar 500ms u WoWu, i mojoj kevi ne dugo ucitavanje face-a.

hvala
 
Učlanjen(a)
15.04.2010
Poruka
341
brate na jednom glupom forumu susreo sam se sa ovakvim pitanjem doslovno lik pita isključili su mi internet zbog neplačanja računa kako da hakujem imali neki program e tako i ti nema šanse da napraviš tu bilo šta,,,ni Mirko s Kojotovsk iti ne može pomoći
 
Natrag
Top