hitno potrebna pomoc

Član
Učlanjen(a)
18.12.2010
Poruka
3
da li moze neko da mi kaze kako da smanjim sliku da bi je postavila na forum...format slike je jpg...pa ako moze neko da mi kaze kako i u kom programu...unapred hvala...
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
da li moze neko da mi kaze kako da smanjim sliku da bi je postavila na forum...format slike je jpg...pa ako moze neko da mi kaze kako i u kom programu...unapred hvala...

Može gotovo u svakom programu pomoću kojeg pregledavaš slike na kompu izuzev Windows-ovog Picture and Fax Viewer. Ja kristim Fotoshop ili Snagit a ponekad i MaxView. Napiši koje od programa imaš instalisane u kompu a da mogu biti asocirani na rastersku grafiku (Bitmap, slike). Uglavnom se opcije zovu Resize; Image Size ili Save for web.
 
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Ninaso, skini ovaj maleni programčić:

Kod:
http://download.cnet.com/Image-Resizer-Powertoy-for-Windows-XP/3000-18487_4-10905400.html

Instaliraj i onda će ti se pojaviti u meniju na desnom kliku opcija: Resize pictures, onda ideš na Advanced, pa na Custom i upišeš željene dimenzije. Prosto k'o pasulj. yes3
 
Član
Učlanjen(a)
18.12.2010
Poruka
3
hvala svima pokusacu sve sto ste predlozili...ako mi zatreba pomoc javicu se:))))
 
Natrag
Top