Hitno mi treba odgovor.

Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
28
Upravo sam instalirao Winows XP SP3 i koji god program hocu da intaliram ovo se pojavljuje???



the filename directory name or volume label syntax is incorrect
 
Član
Učlanjen(a)
11.11.2009
Poruka
506
Vjerojatno je neka greška u windowsu.Pokušaj ponovo instalirati ali drugi windows.
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
34
probaj da uradis samo repair sistema,nece ti to nista uraditi sistemu,samo ce ti ucitati nove fajlove od xp-a
POZZ
 
Član
Učlanjen(a)
27.09.2010
Poruka
229
Nebi ti preporucio reparir sistema zato sto ti taj sistem sto si nabacio nije dobar i sigurno je neka edit win xp instalacija.
Poslao sam ti link windows xp na PP,proveren link i nije editovan win xp.
 
Član
Učlanjen(a)
08.10.2011
Poruka
3
Ja upalim racunar,i sta god da pokrenem nece i kaze da se mora ugasiti racunar? (Windows 7 je u pitanju)
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Pokusacemo da resimo problem ali moras biti malo aktivniji.Kolege su ti vec dale neke savete,a moj raniji odgovor je izostao,misleci da si resio problem.Inace za ovu gresku i sam Microsoft daje jako siromasne savete,u zavisnosti od slucaja,ali nekog jedinstvenog,konkretnog resenja nema.

Ako si vec planirao da ponovo instaliras XP,trebao si da postujes tu odluku ovde,pa da te odmah uputimo na preventivne mere-savete,ovako...
Mozda je trebalo resetovati bios,formatirati ceo hard i napraviti nove particije.
Greska je delikatna i odnosi se iskljucivo na tvoj komp.Pored toga ne mora biti softverske prirode. Resenje problema treba bukvalno da "ubodemo" i tu nema pravila kao i 100% resenje.

Vidim da je ista slika u oba posta?Ako bude trebalo ponovo instalirati XP,nekoj ici istim redosledom posle instalacije.Nemoj prikljucivati Flash,niti pokusavati instalaciju drivera i ostalog sa istih diskova.Mozila,Active X,driveri za igrice i ostalo...,nista od toga.Postoji mogucnost da se negde u ovim prenosivim medijima ili aplikacijama, nalazi bag koji "smeta" XP-u, ili inficirani fajl.

E sada ovako: da li je na tom kompu ikada radio neki OS ili je to "sveze" sklopljena konfiguracija?
Da li si formatirao ceo disk ili samo systemsku-(C) particiju pre instalacije? Da li si je samo "pregazio" ili si isao:full format?Da li si koristio neke disk "scheduled" funkcije: backup,zakazivanje nekog procesa u odredjeno vreme,imao instaliran Diskeeper ili slican program koji ima "scheduled" funkciju?Otvori-Disk Management-proveri da li su sve particije NTFS,da li je C systemska-(primarna),i da li ima neformatiranog prostora na disku?

Ako je instaliran XP-sp3 uzmi onaj osnovni update (5-6 stavki).Skini neki mali program-(sa windows instalerom i bez)-sa neta,pa mu daj putanju na C,D itd-(koliko particija imas)- preuzmi ga na svaku. Probaj sa svake particije instalaciju.Ako opet izbacuje gresku,kopiraj program sa jedne particije na drugu...Preuzmi neki portable program pa probaj da ga pokrenes.Posle ukljuci flash,externi hard pa ponovi sve ovo.Probaj i sa CD diska. Moras biti uporan i polako,bez zurbe isprobati sve ove kombinacije koje sam ti napisao.
Posle toga okaci slike,(moze i device manager), i prokomentarisi redom,za svaku stavku-(pitanje)-iz mog posta, dobijene rezultate,pozz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
28
E sada ovako: da li je na tom kompu ikada radio neki OS ili je to "sveze" sklopljena konfiguracija?
Da li si formatirao ceo disk ili samo systemsku-(C) particiju pre instalacije? Da li si je samo "pregazio" ili si isao:full format?Da li si koristio neke disk "scheduled" funkcije: backup,zakazivanje nekog procesa u odredjeno vreme,imao instaliran Diskeeper ili slican program koji ima "scheduled" funkciju?Otvori-Disk Management-proveri da li su sve particije NTFS,da li je C systemska-(primarna),i da li ima neformatiranog prostora na disku?

Na mom kompu je radio pre obican XP , i onda je pao sistem pa sam podigao SP3 i od tad se pojavljuje ova greska.
Formatirao sam samo C particiju.Isao sam full format.
ImageShack


















ImageShack
 
Član
Učlanjen(a)
19.04.2009
Poruka
413
Kada budes postovao na moja pitanja,prikljuci i ove odgovore:
Koja je bila zadnja aktivnost pre pada systema,i kako se manifestovala?Koliki je kapacitet HDD?Da li si naknadno menjao oznake Local Disc-(drive)?Da li si spajao ili delio particije: Data(H:}-particija- Nije mi jasno,odakle takva oznaka?
Sve sto mislis da je bitno,vezano za problem, slobodno napisi,pozz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
98
Sve je to lepo što ste vi rekli, ali problem je ćirilični deo u adresi instalacije. Prebaci u drugi folder instalaciju i radiće.
Govorim o ovoj slici:
unledcbl.png
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top