hitna pomoc brick

Učlanjen(a)
17.06.2014
Poruka
46
Ne znam da li je u pitanju brick ili st avec ali vec sam na 5-6 foruma otvarao jednu te istu temu, pomoc mi je hitno potrebna, tako da ne mogu da cekam, sto pre to bolje.


Znaci rotovao sam telefon, i ubacio custom rom, i cwm, ali na telefonu samo stoji logo androida.
Mogu da udjem u cwm pokusavam razne suctom romove, i nece.
Sta da radim? hvala.
 
Poslednja izmena od urednika:
UREDNIK
Učlanjen(a)
28.07.2010
Poruka
1.554
Прво напиши модел телефона и шта си тачно на њега инсталирао (ако се сећаш)?
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Ne znam da li je u pitanju brick ili st avec ali vec sam na 5-6 foruma otvarao jednu te istu temu, pomoc mi je hitno potrebna, tako da ne mogu da cekam, sto pre to bolje.


Znaci rotovao sam telefon, i ubacio custom rom, i cwm, ali na telefonu samo stoji logo androida.
Mogu da udjem u cwm pokusavam razne suctom romove, i nece.
Sta da radim? hvala.
Promeni kernel. Najverovatnije imas kernel koji nije predvidjen za Android rom koji si ubacio. Na primer, kernel za ICS nece radti na JB romovima, mada neki i mogu. Ili ako imas kernel za neki CM nema sile da radi na bilo kom drugom romu. Lici mi na taj scenario.

Ako ovo ne pomogne flesuj fabricki kernel i fabricki rom ispocetka.
 
Učlanjen(a)
17.06.2014
Poruka
46
Hvala. Napravio sam.
Nand backup mi kaze data cant mount ili unmont ne znam, da li bi funkcionisalo sa drugim cwm da probam? jer sam probao formatirati sd, promentiti custom rom ali cant mount data-unmont.
Hvala
 
Učlanjen(a)
17.06.2014
Poruka
46
P.S

Kako bih mogao da izbrisem trenutni cwm, znaci sve kolacice da posle toga ne pamti, i da probam ponovo da ga ubacim?
Jer mislim da ne postoji custom rom koji moze na bilo koji rom za alcatel OT985 sem na 6.0.3 koji trenutno imam?
nand backup cant mont data
 
Učlanjen(a)
17.06.2014
Poruka
46
Kako da backujem celi sistem znaci celi?
znaci da mogu iz cwm da instaliram custom rom tj sistem koji sam predhodno backovao ne restore beckam iz cwm nego chose from zip?

treba mi to jer sam isao sada na upgrade sa ofecionalnog altacelovog sajta nadogradio ili upgarovao kako se kaze sistem, pa bih hteo da sacuvam taj custom rom
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2010
Poruka
446
Uf, uf, kolko pitanja. Ja nemam pojma kako ove stvari idu na Alcatelu, mislim da je najbolje da odes xda forume, nadjes tvoj telefon i krenes da se edukujes. Mogu samo da ti dam savet da pre nego sto promenis sistem (rom), obavezno obratis paznju na to da li imas odgovarajuci kernel. I obratno, naravno. Za detaljna uputstva i custom rom-ove, nadji tvoj Alcatel ovde pa polako:

http://forum.xda-developers.com/
 
Učlanjen(a)
17.06.2014
Poruka
46
kako da to uradim, valjda sam uspeo. nandroid backup sam uspeo na orginalnom telenor romu (cwm 3e nesto)
samo sam flasovao telefon na cwm na 6.07 i uradio nandbackup u swm.
na 6.0.3. nema sanse, uvek kaze cant mount data. Ma nema vjeze :) vazno je da sada mogu da menjam romove a da opet i ponovo ne instaliram silne aplikacije nego samo uradim restore backup za odgovarajuci rom i eto vuola :)
 
Natrag
Top