Hidrofor spoljnja pumpa

Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
38
Hidrofor koristi vodu iz bunara. Izolovan je tako sto je ozidan i stavljen stiropor.

situacije:

1. radi normalno
2, zuji, a ne gura vodu ne podize pritisak u eksp boci
3. cukne se dovodna cev, onda proradi
4. desi se radi normalno par dana, onda ni ne primetim, pritisak vode padne na slavini
5. odem, pogledam hidrofor radi, zuji, ali ne nabija pritisak udarim opet o cev neki put proradi, neki put ne (tu je kritican deo ako preko noci ovako samo zuji strah me da ne ode motor.
6. jesenas nije hteo ni da krecne nakon "cukaranja po cevi"
7. sada u prolece rekoh da probam, radi normalno posle cukanja u cevku, odmah nabije pritisak u eksp posudi i odrzava
8. pitanje vremena kada ce opet da zeza da samo zuji, ne bih cekao da se desi jos nesto losije.

sta sam radio u medjuvremenu jos od prosle godine:
- otpustio ventil za vodu gde je dovodna cev
- namestao donji gornji pritisak punjenja posude (minimal 2 max 3.5)
- dopunjavao posudu vazduhom zbog membrane misleci da je ona oslabila posto se hidrofor koristi redje pa se racunam treba vremenom dopuniti
- malo propelere pokrenem manuelno, za slucaj da su lageri problem pa "zapeknu" (to mi nekako i najvishe smrdi da je problem)
- vode u bunaru uvek ima

sta je resenje?
- skinuti pumpu i odneti na remont?
- pozvati majstora da pogleda pumpu pa onda eventualno po preporuci odneti na remont?
- pumpa se moze poveriti i laiku da skine?
- jeftinije nabaviti drugu pumpu?
- ne znam koje jos resenje moze biti niti uzrok problema?

Pumpa je monofazna.
Pogledacu marku, znaci ubi me ne mogu da se setim modela. Tu mi je negde uputstvo po fijokama da pronadjem.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Ipak ti porazgovaraj s nekim ko se dobro razume u to i nek ti proveri pumpu.Moze biti do nepovratnog ventila na usisnoj cevi,kontakter mozda imalos kontakt,ako su se slucajno kontakt,od varnicenja pojeli,pa nema dovoljan provod napona uvek.Neki dodatni deo je u pitanju,jer da je pumpa,otisla bi ona do sada.
 
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
38
Hvala Shone Koneru.
Kada budem nashao sta je uzrok seticu se da dopunim ovde.
 
Natrag
Top