HDMI problem sa zvukom

Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Pozdrav svima, čitao sam druge teme, pretraživao internet, ali sam na kraju odlučio da otvorim temu, imam lap top Hp pavilion 15 i tv Metz marke, 40 inča, podržava wi fi, deljenje ekrana preko interneta itd. međutim kada ga povežem na hdmi slika je odlična, ali zvuka nema na tv već je na lap topu, drajvere sam od zvuka brisao, pa ponovo instalacija, menjao hdmi kabl neki što mi je drugi tv povezan na iptv, opet isto neće. Šta da radim, da kupim novi kabl možda su oba ova stara ili je do lap topa nešto?
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
07.03.2011
Poruka
2.971
Probaj ovako -
Desni klik na - Volume control - ikonicu u taskbaru.
Klik na - Playback Devices - da otvoris pop-up prozor za - Sound options.
U - Playback tab- , odaberi - Digital Output Device (HDMI) - kao default device, klik na - Set Default - i klik na - OK - da sacuvas promjene.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2012
Poruka
97
Probaj ovako -
Desni klik na - Volume control - ikonicu u taskbaru.
Klik na - Playback Devices - da otvoris pop-up prozor za - Sound options.
U - Playback tab- , odaberi - Digital Output Device (HDMI) - kao default device, klik na - Set Default - i klik na - OK - da sacuvas promjene.
Problem je u tome što uopšte to ne postoji, Windows 8.1 je sistem, kod druga na njegov lap top sve radi odlično, znači nije do kabla, niti je do tv-a, ja mislim da mene sistem zeza, jednostavno drajveri nisu definisani za 8.1, iako ih oficijelno podržava, jedino da podignem W10 pa da probam, a to me baš mrzi.
 
Natrag
Top