HDD nece da se formatira - HITNO

Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Dakle htio sam podici sistem na laptopu tj windows xp i kada idem na normalno formatirenje NTFS pokrene ga i stoji na 0% , a kada pokrenem NTFS formatiranje (Quick) onda formatira hdd i kopiranje fajlova sa dvd-a i usb-a stane na 75%. Sistem na dvd i usb 99% je uredu jer sma ranije dizao sa tim sistem i cak sam danas sa dva razlicita iso fajla napravio bootabilan usb i nece da dize zablokira na 75%. Ja mislim da je HDD otisao ?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Nemoj nikad reci da ti je CD ili USB u redu,jer uvek moze da se desi posle normalnog podizanja OS-a,ne moze sledeci put da pokrene instalaciju.Sve su to potrosni materijali.Ali ako je stvarno tako i sve si probao,onda ti ne preostaje drugo nego srafciger i da otvoris Lap i da odneses kod nekoga na komp da ti formatira HDD.Ali bih ti i preporucio da probas sa drugim CD-om ili flesom,ako nece onda otvaranje.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Dakle htio sam podici sistem na laptopu tj windows xp i kada idem na normalno formatirenje NTFS pokrene ga i stoji na 0% , a kada pokrenem NTFS formatiranje (Quick) onda formatira hdd i kopiranje fajlova sa dvd-a i usb-a stane na 75%. Sistem na dvd i usb 99% je uredu jer sma ranije dizao sa tim sistem i cak sam danas sa dva razlicita iso fajla napravio bootabilan usb i nece da dize zablokira na 75%. Ja mislim da je HDD otisao ?


Dobro misliš..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Mozda si naleteo na bad sektor i tu ga ukucalo,sad tu particiju podeli na pola pa probaj opet,ako nece na prvu ti instaliraj na drugu...
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Evo jedno pitanje u vezi mog Hard Diska dakle ima ove dvije crvene kockice i Demaget Block : 0.1%
Moze lise ovo rijesiti i vratiti HDD u prvobitno stanje ? A da ne izgubim podatke. Znam neke programe koje sam koristio ali reko da pitam da vidim sta vi kazete.

Screenshot :
http://s15.postimg.org/nt0rb7g0r/image.png
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa cekaj ti rece da si vrljio hard kroz prozor,prethodno si ga formatirao do vise od pola,nije moglo bolje i bacio si ga,jel o istom hardu rec...ako na celom hardu ima svega nekoliko tih bed sektora ,a koliko vidim locirao si ih,ondna napravi particije tako sto ce da mimoidjes te sektore,na prvom se snimku vidi da je prva greska na 22 i kusur GB ako se to tako racuna,znaci napravi particiju od 22gb i instaliraj nesto manje zahtevno recimo neki XP,a kroz njega posle neki program za povracaj podataka...spasi sto mozes pa opet mimoidji sledeci bad sektor,znaci bad sektori ostaju u neparticionisan prostor,nekako imam osecaj da taj hirens boot nisi dobro iskoristio...to moze da se iskoristi sve dok mehanika harda ne crkne...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Ma onaj HDD je u smecu , ali ovo je licno moj HDD kojeg koristim na kojem imam hrpu podataka. I on radi znaci radu super ali zelim popraviti ova dva ostecena sektora da se ne bi sirili dalje i da mi HDD ne crkne skroz. Znaci treba mi program koji nece unistiti podatke na njemu a da ce popraviti to. Znam da ako uradim LowLevel Format da ce se to popraviti ali onda gubim sve podatke. Bazilik zelim to da popravim to, jer od zaobilazenja nema koristi a i nemam potrebe jer hdd radi.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa nista upotrebi neki program koji znaci izolira te bad sektore,mozda ovaj sto je predlozio Jole,ne znam dal je to program koji osim sto vraca podatke iz bad sektora ujedno i i izolira pomenuti da se to ne bi opet dogadjalo...samo je interesantno da ti se i kod ovog diska to desava ,mora da se nesto nije u redu na tvom racunaru...proveri onaj kabl za hard disk dali je sa kocnicom,jel ako se mrda to ne valja,ako nije kupi takav,pa zameni ili je nesto drugo u pitanju...koja je to marka harda ,jel ista marka kao kod ovog sto si bacio...ako su razliciti ,mala je verovatnoca da i jedan i drugi pocnu rapidno da prave greske...
 
Natrag
Top