HDD- Jel ima pomoci?

Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Jesi li ga pokrenuo iz BIOS-a?

Podesio u BIOS-u da butuje prvo cd, tako ga pokrenuo. Onda tamo od gomilu programa nasao oni iz DOS-a i taj program za repair, skenirao par sati, ja mislio u pocetku ne nalazi lose sektore jer su na kraju, ali nista, do kraja nije nasao...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Podesio u BIOS-u da butuje prvo cd, tako ga pokrenuo. Onda tamo od gomilu programa nasao oni iz DOS-a i taj program za repair, skenirao par sati, ja mislio u pocetku ne nalazi lose sektore jer su na kraju, ali nista, do kraja nije nasao...
Jesi li dobro pogledao_Obicno pise koliko je bad sektora,a odmah ispod,koliko je sredjenih.
 
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
404
To je pitanje vremena,ako imas nesto vazno na njemu,prebacuj ili na drugi ispravan HDD ili narezi na DVD-e.Inace mozes probati srediti te bad sektore sa Hirens Boot-om.narezi ga na CD i postavi u BIOS-u da ti komp krene sa CD Room-a.Pokreni alat u DOS-u.tamo imas komandu za Repair koji ces podesiti po komandama.nemoj da te zcudi kada budes trebao uneti broj pod kojim se nalazi taj HDD,nemoj koristiti Numericke brojeve,nego,ove iznad slova.Polako prati komande i pusti ga da radi.Posto ima toliko bad sektora.Pusti ga da radi preko noci,ako nikom ne smete,ili odredi jedan dan za to,jer ce raditi to i preko 7 sati.Ja sam tako sredio jedan i na njemu mi je Ubuntu,zasad nema nikakvih problema,ali nhe mislim da ce raditi neznam koliko dugo.To sam citao po netu.nekom su isli i na nekoliko godina,ako ne lazu,ali nemaju razloga.tak da ti zelim sve najbolje.Instaliraj neki Os na njega,ali ne pakuj nekakve podatke:slike,muziku ili nesto sto ti je bitno.


Za svaki slučaj poslušao sam te i navrjednije podatke spremio na neko drugo mjesto, inače cjelo vrjeme je instaliran na njemu Win7.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ma jesam, sve 0 su bile... U svakom slucaju moracu da ga menjam... Jel dobar zeleni WD za sistem?

Za sistem nikako green verziju on je previse spor vise je za skladistenje!!
Uzmi ili blue ili black verziju moja preporuka je black sa 64mb kesa!
Na njemu moze sistem i sve ostalo malo je bucan(zavisi na sta naletis)!
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
To je "prirodno" stanje diska koje pokazuje da se vremenom stanje pogoršava. Jedino što možeš da učiniš jeste da povećaš promaju gde su ti diskovi i smanjiš im temperaturu. 38°C je malo mlogo treba da je ispod ili do 30°C. To što su ovi na 100 jer su novi a black je crko pre jedno dva meseca bez upozorenja samo puf i ode u večna lovišta... ovo je zamena, dok je red skoro dve godine.
 
Natrag
Top