HDD Copy Paste long path error or long name back up

Član
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
83
Ovako ljudi imam problema sa hdd jedno duze vreme ... posto hdd ima 5 godina 1T i brdo fajlova imam 700 giga od prilike... Pokusavam da uradim back up fajlova slike, muzike, video itd.. na interni hard

Sa windowsom nece da se kopira naravno.. a sa teracopy ili unstcopier hoce ali fale fajlovi po propertise i velcina nije ista fazon fali 20 samo na 120 a ukupno oko 50+ giga a ne vidim gde.

Sa long path tool ne vredi ima previse fajlova kad bi poceo nebi za pola godine zavrsio sa sredjivanjem... e sad da li cu imati problema sa nekim fajlovima kasnije kad budem stavljao novi sistem da ne radi ili tako nesto posto fale gb i files, folder al ne vidim sta fali jer kao da je sve tu svaki folder svaki file.

To radim jer mi hdd nesto cudno usporen posle nekog vremena npr udjem u igru izadjem zabada posle non stop i sve da iskljucim lampica dosta dugo drzi i kad trzi drlja po hardu a ako ga reset ok je sve dok ne pocnem nesto da kopiram ili radim da ga opteretim pa posto mi D particija nije formatirana vec 5 godina razmisljao sam se za LLF al me brine back up

Da li da se brinem za te fajlove koju su prebaceni? ne pise nikakav error corupted itd.. kao sve je ok al velicina i kolicina nije ista.

Ne vredi da prebacujem preko windows copy jer ga nece kopirati zbog long path
Probao sam da move fajlove a pre toga uradim duplikat sve je prebacio al su dosta foldera ostala prazna itk to.. naravno kolicina fajlova i gb nisu ista.

da napomenem nema bad sektore itk ta sranja [Valjda ne laze program] 100H/100P
Cryistal disk 75 read 75 write
Baguje isto i na win 7 i na win 8.1 spor boot preko 1 min i to posle moram da cekam dosta da bi nesto otvorio uskoro idem na ssd da se resim muka.
i ne bih da pokusavam sa wd tool life g tk nesto jer ipak moze da slucajno zajebe neke fajlove koje su mi dosta bitni.

Probani su sistemi svih verzija to jest 7 i 8.1 i defrag itk ta sranja zato sam se odlucio za Low Level Format


Disk Info: WDC WD10EARS-00Z5B1
1T 5200rmp 64mb

Cela Confa:
CPU: Intel i3 530 oc 3.5
GPU: Gtx 750 ti black ed
RAM DDR3: 4gb [nazalost riknuo 1 slot pa ostalo samo 4]
HDD:Western Digital
Napajanje: 550W [Kinez shit al je dovoljno za ovu konfu
Maticna: Gigabyte GA-H55M-S2 Bios V "F4"
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Jesi li pokušao preko Hirens Boot CD-a ali sa verzijom 10.5...Ima integrisan u sebi Live Mini XP.........Verzije HBCD koje su došle poslije 10.5 imaju u sebi integrisan teracopy koji zna zaglaviti na failu koji je "upao" u bad sector pa moraš nasilno da prekineš kopiranje....Znači, probaj sa verzijom 10.5 ali idi na cut a ne na copy...
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
83
Jesi li pokušao preko Hirens Boot CD-a ali sa verzijom 10.5...Ima integrisan u sebi Live Mini XP.........Verzije HBCD koje su došle poslije 10.5 imaju u sebi integrisan teracopy koji zna zaglaviti na failu koji je "upao" u bad sector pa moraš nasilno da prekineš kopiranje....Znači, probaj sa verzijom 10.5 ali idi na cut a ne na copy...

Probao sam i preko toga sa mini xp isto se desava.. i ima teracopy kopira on sve normalno sa tera al kad uporedim fajlove niti su iste velicine niti broj fajlova je isti a ni foldera.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Ovo sve gore nema nikakve veze sa programima za kopiranje nego nesto nije u redu sa kablovima za povezivanje hard diska, proveri sa programom HD Tune Pro 5.50, da li ce ti pod opcijom Healt, dole pri dnu prikazati komunikacionu gresku, ono sto pise interface CRC.
Takodje na hardu nije lose napraviti vise particija radi lakseg menadzmenta fajlova, ali prvo ispravni kablovi.Tu ima neka IQ greska, konflikt.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
83
Ovo sve gore nema nikakve veze sa programima za kopiranje nego nesto nije u redu sa kablovima za povezivanje hard diska, proveri sa programom HD Tune Pro 5.50, da li ce ti pod opcijom Healt, dole pri dnu prikazati komunikacionu gresku, ono sto pise interface CRC.
Takodje na hardu nije lose napraviti vise particija radi lakseg menadzmenta fajlova, ali prvo ispravni kablovi.Tu ima neka IQ greska, konflikt.

Imam trenutno 2 C System i D Sto je po meni sasvim dovoljno. imao sam i 3 dok je bio dual boot al posto ga vise nema nema potrebe da pravim jos jednu.
Kablove sam vec probavao i isto se ponasa.. Na HD Tune je isto proveravano i sve je ok nema problema

Napomena: Imam problem sa path naravno ima vise od 250 mnogo vise...al ako ga kopiram sa uncopier ili bilo kojim drugim trebalo bi sve da prebac i iako ima to sranje..a sa tim tool sa path ne vredi jer bas puno ima znc to je brdo fajlova od 2004 od starog hdd pa ovaj kad je kupljen 2010 itd...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.07.2011
Poruka
557
Mozes li neke fajlove na toj pocetnoj particiji koji su duboko u mnogo foldera da ih prebacis u tu istu pocetn particiju ali u ROOT da ne bude duboko, pa tek odatle Copy_paste?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2010
Poruka
83
Mozes li neke fajlove na toj pocetnoj particiji koji su duboko u mnogo foldera da ih prebacis u tu istu pocetn particiju ali u ROOT da ne bude duboko, pa tek odatle Copy_paste?


Probao sam to da prebacim sve u istu particiju da bude kao duplikat.
Sa windows copy ne mogu zbog long path. Al sa bilo kojim drugim da i to prebaci sve ok i mb i files i folder se slaze sa svima.
Kad sam ti radio to jest pravio duplikat probao sam da cut odatle na interni hard posto sam uradio duplikat pa se nisam brinuo i onda je prebacio al je iz tog duplikata ostalo dosta praznih foldera i fajlova nesto oko 200 foldera al sve prazno 0mb a na interni hard ista situacija ne slaze se mb i ne slazu se folderi i files

Imam hard od ps3 koji je nazalsot sporiji od mog oko 60mb sa cryistal disk pa cu na njega ubaciti win 7 pa probati kako funkcionise dal zabada itk to.. a za to vreme da probam sredim back up na moj hard.
 
Natrag
Top