HD Hacker (by Dimio) kako koristiti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
107
Na Hirens Boot cd-u kojeg sam skinuo sa foruma ima program HD Hacker od Damjana. Sumnjam da je na mojem vanjskom HD ostecen mbr sektor pa me zanima kako se koristi taj program HD Hacker .
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Da li se sistem boot-uje sa tog HDD-a ili je on samo skladište podataka?
Koji je OS?
Po čemu sumnjaš da je na HDD-u oštećem MBR sektor, jesi li siguran da je veza između HDD i USB (ili E-SATA) porta ispravna?
Ima li HDD slovnu oznaku?
Za taj HD Hacker nikada nisam čuo, inače popravku MBR-a možeš da uradiš ručno iz CMD-a, restartuj računar, pre nego se pojavi logo Wina ti pritisni taster F8, računar će se 1. put resartovati, zatim ponovi operaciju 2. put (ako ne uspe iz prve) i sačekaj da se podigne Troubleshooter, klikni na Advanced Options, i tu nađi Command prompt (Admin), zatim kucaj komande:
bootrec.exe /rebuildbcd
bootrec.exe /fixmbr
bootrec.exe /fixboot
ili sa Partition Wizard-om ima ga na forumu.
Naravno ovo važi ako je externi hdd bootabilan i ima OS.
Partition wizard bi trebalo da ima i na tom hirens CD-u, to je ujedno i lakša opcija, ili ako ima BCEditor.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
107
HD je bio u pc .
Ima 2 particije, C i D
Na C je bio instaliran windows 7, a D je bio Backup
Vide se obe particije slova, ali se moze pristupiti samo drugoj na kojoj nije bio sustav. Prvoj kada se pristupa trazi da se formatira. Ima oznaku RAW u svojstv ima.
Na C mi je ostalo jos nesto malo podataka pa bi ih htio kopirati.
taj hd je spojen kao usb ( stavljen u vanjsko kuciste sa vlastitim napajanjem) u pc sa sustavom win 10.

evo sto sam do sada radio
2020-01-08 09_12_43-Ovaj PC.jpg

2020-01-08 09_12_43-Ovaj PC.jpg
hd_tune_error_scan_01.png
mycomputer_03.jpgmycomputer_02.pngHDTune_Error_Scan____Mass_Storage_Device.pnghd_tune_error_scan_01.png2020-01-08 09_12_43-Ovaj PC.jpgmycomputer_03.jpg2020-01-08 09_12_43-Ovaj PC.jpghd_tune_error_scan_01.pngHDTune_Error_Scan____Mass_Storage_Device.pngmycomputer_02.jpgmycomputer_02.pngmycomputer_03.jpg
mycomputer_02.jpg
mycomputer_02.png
mycomputer_03.jpg

malo se jos ucim sa ubacivanjem slika pa mi se malo podrkalo.
Trazio sam programe po forumu za obnavljanje HD ali neki su linkovi mrtvi, a kod nekih ne radi kljuc za registraciju.
Volio bi kad bi mi se stavio postupak sto da radim i mozda link na program kojim bi to radio
hvala
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Vide se obe particije slova, ali se moze pristupiti samo drugoj na kojoj nije bio sustav. Prvoj kada se pristupa trazi da se formatira. Ima oznaku RAW u svojstv ima.
Ovo nije problem do mbr-a, već je problem do fajlsistema na prvoj particiji.

Ako na toj particiji postoje podaci koji su ti jako bitni, tada moraš od problematične particije da napraviš imidž fajl na nekom ispravnom disku, a posle pomoću nekog programa za oporavak fajlova da izvučeš željene fajlove iz imidža.
Za ovaj posao najbolje je računar podići nekim specijalizovanim live os-om kao što je npr. SystemRescueCD [1].

BTW, poenta je da programima za oporavak fajlova NE PRISTUPAŠ DIREKTNO problematičnoj particiji i ako nisi siguran kako sve ovo da izvedeš, prepusti taj posao nekom prijatelju koji se u to razume.

[1]http://www.system-rescue-cd.org/
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
107
u meduvremenu sam pokrenuo MiniTool Power Data Recoveri (nasao ovdje na forumu) . Stavio na full scan pa cekam.
Kada on dovrsi scan, onda cu probat sa systemrescue cd. Njega sam skinuo i snimio cd.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
u meduvremenu sam pokrenuo MiniTool Power Data Recoveri (nasao ovdje na forumu)
BTW, poenta je da programima za oporavak fajlova NE PRISTUPAŠ DIREKTNO problematičnoj particiji

Da li si siguran da taj program neće pokušati nešto da zapiše na problematičnu particiju i tako pogorša oporavak fajlova drugim programima? To pitanje isto važi i za sam win kojim je podignut računar?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
107
nisam siguran da cu u konacnici napraviti sve to ispravno. Zato sam i dosao po pitanje na forum .
Dali da prekinem sada miniToolPowerData recover?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Moći ćeš da vratiš sa tim programom sve podatke, zapravo on će sam oblikovati oštećenu particionu tablu ili njen boot sektor kao imidž, baš kao što je rekao @1mapstnod, tako da ne moraš da kopiraš sve, već samo neophodne podatke, bukvalno ćeš videti fascikle i podatke u njima, kao na ispravnom sistemu.
Definitivno imaš mrtav ili nekoliko mrtvih sektora u prvom bloku, kao što se vidi sa slike.
Da li si siguran da taj program neće pokušati nešto da zapiše na problematičnu particiju i tako pogorša oporavak fajlova drugim programima? To pitanje isto važi i za sam win kojim je podignut računar?
Neće upisivati niti menjati strukturu fajlova, jer RAW sada nema inicijalni NTFS boot sector da bi se bilo šta korigovalo, on je fiktivno korespodentan RAW-u, tako da tu nema čega da se plaši.
I ostaje mogućnost da je NTFS MFT oštećen, ali taj blok ne bi bio na početku particije.
Bitno je samo da povedeš računa šta radiš i da ne eksperimentišeš mnogo, a kada spasiš podatke onda formatiraj tu particiju, ili još bolje da nuluješ ceo disk, kako bi ti oštećeni sektori bili izolovani od daljeg čitanja/upisa.
Sa srećom da spasiš podatke ;)
 
Natrag
Top