Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Kako sam ja to razumeo (a ne razumem se u problematiku nesto posebno):

Kada kazemo Pentium procesor, taj pojam se odnosi na Intelove procesore. Gledano kroz poredjenje sa Intelom, taj Athlon 1800+ radi na 1.53Ghz, a kada je Intelov Pentium III procesor zakovao na 1.4Ghz, uradjeni su Pentium IV procesori koji probijaju granicu od 1.4Ghz. Tako da, ako je suditi po brzini procesora, taj Athlon XP 1800+ bio bi ekvivalent nekom prvom Intelovom Pentium IV procesoru.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Kazem ti, cekaj nekog eksperta da potvrdi, ja se ne razumem nesto preterano u procesore, ali za cokolade sam ekspert... Hehehe
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2010
Poruka
10
Ovako, skoro sam kupio nov racunar, konfa:
-amd phenom ii x4 945 3.0ghz
-asus m4a77td pro
-gt 240 1gb ddr3
-2gb ddr3 rama
-320gb hitachi sata 2
-napajanje Pds 500w atx
-kuciste trendsonic
i sve to savrseno radi, ali me nervira jedna stvar, to jeste da mio je ukljucena opcija u biosu Cool and quiet, znam odlicno sta radi ova opcija u biosu(u idle modu, smanjuje voltazu,takt procesora, broj obrtaja kulera....) i sve to lepo funkcionise,(tako sam dobio podesavanje po defoult(tj. ukljucena je bila opcija C.A.Q. po default) ali ja nezelim tu opciju, i ja sam je iskljucio ali mi se broj obrtaja procesora povecao na cak 4500rpm(obrtaja kulera) u idle modu!(tj. kad nista neradim)
to je nenormalno, ja vec 1god radim sa cool and quiet, ali ovo jos nisam sreo :beee:
da napomenem procesor je amd phenom ii x4 945 3.0ghz!
a kod koga sam god, podesio opciju cool and quiet, broj obrtaja u idle modu neprelazi 3500rpm, kao i na mom drugom kompu!

I sad sta da radim, kako da smanjim broj obrtaja(na mom 2 kompu, imam u biosu opciju za podesavanja brzine kulera(slow,midle,fast)!!,ali ovde ne!

i kako to da resim?
jjeli imao ko taj problem??
poZz


--------------------------------------------------------------------------

wacko2zar niko nezna!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.06.2009
Poruka
405
ovako

pogledaj ovdje na utility probaj nac neki program koji radi sa tom maticnom a da možeš kontrolirat brzinu fanova

ASUSTeK Computer Inc.

Nekak mi se cini da bi ti ovaj program mogo pomoc

ASUS Cool''n''Quiet Utilitysad probaj pa javi jesi rijesio
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2010
Poruka
11
intel core i5

ako mozete da mi napisete bilo sta o tom procesoru svaka pomoc je dobro dosla treba mi za seminarski specifikacije ovog procesora hvala unaprjed
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Motherboard MSI K9N Neo v2/v3
CPU DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz 4000+ Brisbane
RAM Transcend 2GB DDR2
NVIDIA GeForce 8500 GT (Gainward GeForce 8500 GT) 256MB DDR3 128bit
HD Maxtor 80GB x 2
Monitor LG W1934 19" Wide
Operativni sistem Windows 7 x64
Napajanje 450W
Dodata tri kulera pored onih na napajanju i procesoru.
Nije nesto posebno, ali odradjuje posao.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top