Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Ako je za igranje prevashodno - mislim da neke velike razlike i nema.
Ako bi usput da se ozbiljnije baviš radom u Adobe programima onda je zbog CUDA seta instrukcija izbor Nvidia.
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
imam problem sa nekim zujanjem...

kada na kompu ne radim nista kompjuter mi ne zuji,tek kad pocnem da radim nesto (net,igrice...) onda pocne da zuji,pisti ne znam da opisem taj zvuk. verujem da nije kuler jer bi onda bio dubok zvuk i brujalo bi,a ovo je kao neko pistanje zujanje,glasno i to se povremeno desava... ako me mozete razumeti pokusajte mi pomoci jer ne znam u cemu bi mogao da bude problem... jel to procesor,graficka,ram...
ako mozete pomoci stvarno bih bio zahvalan...
unapred zahvalan...
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Nema to veze sa OS-om, jel` ti je na tom HDD-u OS ili samo podaci.
Kada se prijavi HDD, da li mozes da pristupis podacima? U Disk management-u proveri da li se vidi HDD i dodeli mu slovo (Letter), ako ga vidis tu.
Drugo, to sto ga ne ocitava moze biti ostecen MBR, odnosno da su bad sectori prosireni na boot sektor HDD-a.
Treca stvar moze biti infekcija boot loader-a, posto nisi detaljno objasnio da li je to 2-gi HDD, na kome su posebno podaci, onda nemozemo blize doci do resenja.
Skini MCShield i sa njim preskeniraj taj HDD:
Kod:
http://amf.mycity.rs/mcshield/downloads.html
Program rade nasi momci i veoma je dobar i pouzdan.
Proveri i kabel od napajanja za taj HDD, stavi sa drugog uredjaja, ako nemas drugi SATA kabel iz napajanja ili molex adapter.
Koliko SATA uredjaja imas u kompu, koja je maticna ploca?
Odradi ponovo skeniranje za bad sectore sa programom HD Tune Pro, imas na forumu, ali odcheckraj Quick scan, neka skenira detaljno.
Javi sta si uradio

Da li se može popraviti MBR? Ili ovaj boot loadeer,kako se on može pregledati ??? Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
nova grafika savjet

drugovi mislio sam da kupim ovu graficku GT 610 1 GB ddr3, odgovara mi po specifikacijama i cijeni.ali me muci dal cu morat i napajanje menjati,posto pise na njoj 300w.
moje napajanje je 400w i sad imam ati 5450 512mb ddr2 i radi.
dal cu morat menjat jace napajanje,kontam da ona potrazuje 300w al da netrosi toliko
 
Učlanjen(a)
24.11.2011
Poruka
10
Gainward GeForce 8500GT TV Out problem??

Imam ovu grafičku na kompu, na kome je instaliran Win7. Ono što mi je potrebno jeste da prebacim sliku na televizor (CRT). Mislim da nije potrebno navoditi ostatak konfiguracije.
Dakle, pre ove sam imao grafičku ATI Radeon X1650 PRO i sa njom je to bilo mačiji kašalj. Instaliram drajver, povežem preko račve koju sam uz nju dobio na kabl pa na tv , prepozna tv, napravim profil u Catalyst Centru i to je to.
Sa 8500gt se dešava sledeće. Kao prvo nzm da li je problem ali ja koristim račvu od ATI grafičke za TV out ove kartice (račva sa jedne strane 9pinski tv out konektor, valjda se tako zove, sa druge 3 konektora zeleni, plavi i crveni). Kod ATI sam preko zelenog dobijao sliku.
Znači povežem po istom principu kao kod ATI grafičke, instaliram naravno prethodno najnovije drajvere za 8500GT, uključim Force TV detection i on pronađe TV, ali nikako nmg da prebacim sliku. ili uopšte ne reaguje, ili mi se samo pojavi crno na monitoru pa moram da restartujem komp.
Ono što me zanima jeste, da li se to dešava zbog sistema (Windows7), račve koja je za drugu grafičku, ili je pak neispravan TV out na 8500gt??
Ako je neko povezivao istu ili sličnu grafičku na tv neka mi samo prenese neka iskustva...
 
Član
Učlanjen(a)
15.02.2011
Poruka
7
PC Kamera

Izgubio sam driver za kameru i sad sam nasao neke drivere za nju.
Interesuje me da li moram iskljuciti kameru dok instaliram driver ili je ukljuciti ili je skroz nebitno?
I primetio sam da nece kompjuter kameru da prepozna na svaku USB port,na neke hoce na neke nece do cega to moze da bude?
 
Član
Učlanjen(a)
21.08.2011
Poruka
17
Nema potrebe, ona je vrlo mali potrosac, samo nemoj ocekivati da ce GT610 biti mnogo jaca od te 5450 :)
 
Natrag
Top