Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
21.03.2013
Poruka
3
Napisi i ostatak konfiguracije da ti se nadje optimalna graficka. U svakom slucaju ne preporucujem polovno da uzimas. Polovna graficka je macka u dzaku. Nova zakaze a zamisli sta tek od polovne mozes da ocekujes.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Ako u kontrol panelu imas informaciju da je windows registrovan i da je prosao genuine proveru možeš da mu pustiš update. Ako microsoft razbije loader za par sati biće na netu novi. Ja svom Windowsu dozvoljavam update. Naravno bitno je da imaš full flat internet ala flat ADSL pošto te u tom slučaju WIN neće pitati oćeš nećeš već će vući ispravke. A to zna da potroši oj ha protoka.
 
Član
Učlanjen(a)
14.03.2013
Poruka
2
Napisi i ostatak konfiguracije da ti se nadje optimalna graficka. U svakom slucaju ne preporucujem polovno da uzimas. Polovna graficka je macka u dzaku. Nova zakaze a zamisli sta tek od polovne mozes da ocekujes.
Slazem se apsolutno.Bezi od polovnih.Kada uzimas gledaj najvaznije koliko bita-vise bolje,i brzina gDDR-sto vise to bolje.Za mozda 20-tak eurica vise imas solidne nove kartice
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
52
Ja ne radim mom racunaru update posto mi je reko jedan covek koji radi u igraonici da samo upsoravaju racunar updatovi i neradim ih posto ne znam koje da ubacim koje da ne ubacim.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Taj sto ti je rekao da je update nepotreban i da usporva racunar, nema pojma o zivotu, niti razume svrhu azuriranja OS-a, a to su ne samo bezbednosne zakrpe, vec dopune za Windows-ove masinske jezike (NET Framework update, koji rezultuje brzem radu CPU-a sa aplikacijama koje koriste njihov kod za rad) i dopuna za Visual C++, koji su veoma bitni za rad novih grafickih aplikacija, naravno ima i ostalih aplikacija koje MS dopunjuje redovno.
Sto se tice Update KB koji sigurno ne smes nikako preuzeti je KB971033, koji ce ti odmah po restartovanju deaktivirati licencu, koju moze samo MBR Regenerator resetovati na Trial version OS-a.
I veruj mi, nista ti zahtevniji OS od Win 7 Home Premium x64 SP1 netreba, radice ti sve sto koristis bez problema, od Office paketa, Video rendera, audio rendera, transkodinga (sa razlicitih izvora), filmova, muzike, net-a, kao i mnogo drugih programa i aplikacija, sasvim je dovoljan za kucne korisnike i standardno umrezavanje u kucnim uslovima.
Poslacu ti na PP, Win 7 x86/x64 AIO, dakle sve edicije na jednom DVD-u, tako da nemoras skidati posebno verzije i uvek ces imati sve na jednom disku, takodje mozes dizati i sa USB-a.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
imam sad na racunaru ati 5450 512 ddr2.
konfiguracija ostala
intel pentium d 3,0
2 gb rama
250 hdd ata
Asus P5VD2-MX SE
nemam ja nesto jaku konfiguraciju al msm da mi nesto jace netreba za moje potrebe racunara,naletio sam na ati 6450 za nekih 42eura
msm da nije losa
Graphics EngineRADEON HD6450
Video Memory1GB DDR3
Engine Clock625MHz
Memory Clock667Mhz x 2
Memory Interface64bit
DirectX® Support11
Bus StandardPCIE 2.1
Display ConnectorsDL-DVI-D/HDMI/VGA
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Nece,pa nece.skinuo sam i uradio sve kako si rekao. udjem u DOS,nalazi sve sem njega. a evo i slika kako izgleda kad udjem u program preko windowsa
kill active info.jpg

Znaci,trebo lo bi da ocita jos sata disk od 160gb,ali ga nema.
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Pozdrav brate, vidim da si Intel fun, jer definitivno 2 najjace stvari su njihove, extra grafika i CPU.
Sto se tice OC-a na toj ploci, verujen da mozes izvuci iz 2500K oko 4.5Ghz za 24/7 koriscenje, napajanje je dobro, ali je pitanje kako ce se ponasati kad budes isao preko 4.5Ghz, jer i ta grafa lepo trosi, a taj CPU izlazi na nekih 15A, cak i vise kad se ganja na vise od 4.5Ghz (ako se uzme u obzir da i7-3770K koji je po default-u manji potrosac, vuce oko 20A na 4.5Ghz i vise, na naponu od 1.3-1.45V, pisem za moja iskustva na vodi H100).
Licno smatram da je na toj ploci do 4.5Ghz neka srednja granica za 4.5Ghz za 24/7, a ti naravno mozes ici i vise, za sta ti treba znatno bolje hladjenje, na naponima izmedju 1.3-1.35V (mozes testirati u samom startu i sa nesto manjim naponom) za VCC (Vcore) i ukljuci u BIOS-u CPU PLL (bitan parametar za redukciju internog napona, a s tim i temperature, ploca poseduje 6 phase naponsku sekciju za CPU, sto znaci da bi trebalo da testiras do 5Ghz, testiras u Prime95 i provrtis par krugova Linx-a, cisto da se testira stabilnost.
Kupi ovu pastu, ako hoces da OC:
Kod:
http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/hladnjaci-ventilatori-i-oprema/pasta-za-hladnjak-arctic-mx-4-thermalpaste-4g.html
Sto se tice ostatka, naravno da bi SSD bio idealno resenje i dobio bi na performansama jos vise, s tim sto bi on bio samo za sistem, ovaj Samasung SSD 840 Serija je trenutno najbolji odnos cene i performansi:
Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/samsung-120gb-ssd-sata600-840-series-mz-7td120bw/comp_comp_hdd/1/2612
Taj WD Green ti je najuze grlo definitivno, neznam otkud ti da kupujes Green na takvoj masini, trebao si uzeti WD Black seriju minimum, oni su znatno brzi, stabilniji i imaju najduzu garanciju (5 godina).
Ako hoces ozbiljniji OC, onda ovo hladjenje, sto sam pisao malo pre:
Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/corsair-hydro-series-h100/comp_comp_cooler/63/1438
Ili ces neki klasican vazduh, evo nesto standardno:
Kod:
http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-hyper-212-lga775-am2/comp_comp_cooler/54/506
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2013
Poruka
52
Danas sa chatovao sa jednim iz tehnomsi tamo cu uzeti racunar sve ono sto si ti napisao cu reci tamo i tako ce mi sastaviti a da im kazem da mi ubace sistem ili da ubacim sam?
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Sam instaliraj sistem, sto bi placao jos 10 evra da to oni rade, instalira Home premium x64 SP1 sto sam ti poslao i cepaj
 
Natrag
Top