Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Mora da bude DDR 2 i da takt bude veći ili jednak ovom koji imaš. Jedino što moraš proveriti slaganje memorijskih modula nekim testom.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Evo softverskog predloga. Ako je windows 7 ovo je način.

Iz kontrolnog panela izabereš administrativne alate

Memorija01.jpg

Otvara se ovaj dijalog i odabereš test memorijskih modula.
Memorija02.jpg

Posle startanja ove konzole. Windows
će ponuditi da se restatuje odmah i proveri module ili kod sledećeg starta.

memorija03.jpg

Biraj kako ćeš i pokreni željenu opciju. Naprosto windows će zaključiti jesu li memorije dobro složene za potrebe sistema.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2012
Poruka
23
Znaci ako se ne poklope ... ja moram baciti tu memoriju sto sam kupio i traziti drugu ... ako sam shvatio ...
To se nimalo ne isplati ....
Hvala :D
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
U svakoj normalnoj prodavnici se može dogovoriti da ako imaš problem sa slaganjem memorija zameniš za drugi modul. Na kraju ponesi svoj modul u prodavnicu i zamoli da njihov serviser uradi test.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
moras znati koliko tvoja ploca podrzava memorije i koju memoriju tacno, ne mozes nesto napamet ubacivati
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
nema sta da ti bude posebno jasno oko neslaganja, bitno je da latencije RAM-a budu iste, a sto se tice frekvencije nije narocito bitno, osim sto ce, ako kupis RAM PC2-5300 modul i ta Samsung raditi na 667Mhz (333Mhz), latencije mozes rucno menjati u BIOS-u da budu iste kao i timing za ciklus (vidim kod tebe je vec 2T), tako da je bolje da nadjes takav isti ili sa istim specifikacijama (bitne stvari: radni napon, latencije, dual ili single-sided, neke ploce ne podrzavaju u dual channel-u kombinaciju SS i DS RAM modula i pozeljno frekvencija modula), to sve mozes naci i u podrsci tvoje ploce na sajtu proizvodjaca iste, kao i raspored modula za dual-channel i koji moduli za taj rezim rada (SS ili DS)
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2012
Poruka
84
Hitnoo |RAM|

Imam 2 GB ram memorije, a komp mi koristi 1.75 GB . Jel mogu nekako da namestim da mi koristi svih 2 GB ?
 
Natrag
Top