Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
pa uglavnom mozs da podesis u opcijama, mada zavisi i od grafike, jer ako ti je bas slaba grafika, moze da dosta lose izgleda...koja ti je grafika?
 
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
trenutno koristim nvidiu, mada trenutno na trzistu, mislim da malo prednjaci ati...kartice 5XXX serije...
 
Član
Učlanjen(a)
16.09.2009
Poruka
52
Intel Core 2 Quad Q6600 Quad-Core Processor, 2.40 GHz, 8M L2 Cache, LGA 775, G0 Stepping, Stock cooler.
DFI BI P45
-T2RS LGA 775 Intel P45 ICH10R ATX.
4 x 1GB Transcend DDR2 800MHz RAM
XpertVision GeForce® 8600GT Super 512MB DDR3.
Western Digital WD5000AAKS 500GB SATAII 7200RPM 16MB Cache.
Pioneer DVR-215, SATA II, cd/dvd-rw.
Leadtek WinFast TV2000 XP Global, tv card
Thermaltake Litepower W0162RU 400W Power Supply.
LG 177WSB 17 Inch LCD Monitor 1440x900 8ms.

OVO JE MOJA KONFIGURACIJA, PLUS NEKA USB PERIFERIJA.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.06.2009
Poruka
12
ja nisam odusevljen sa HDD-om imam lose iskustvo sa tim modelom tako da sam ga veoma brzo zamenio, i napajanje je dosta skupo jer mozes naci gotovo iste performanse za upola manje para, i da procesor bi gurao na min 2,9 -3,0 Ghz.
grafika ok za sad, za kuciste bih dao malo vise para jer ono ti je bitno zbog dodatnih kulera i da bolje podnosi vibracije da ne bude samo lim!
sklapanje nije samo slaganje kockica moras da obratis malo paznje na to, i nemoj stedeti na bitnim stvarima a to su Maticna, napajanje, kuciste, procesor... sve ostalo mozes menjati a ove stavke su ti srce racunara.
pozdrav
PS.
ovo se odnosi na prvu konfiguraciju koja je predlozena
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
20.06.2009
Poruka
676
Hteo bi da kupim ovaj ovaj komp:

Specifikacija
Procesor: Intel Core2Quad Q8300 2.66GHz
Matična ploča: Chipset P43S
Memorija: Kingston 4GB DDR3 1333MHz KIT
Grafička kartica: Gainward nVIDIA GeForce 9800GT 1GB DDR3
Hard Disk: Seagate HDD 500GB Sata II 16MB 7200 rpm
Kućište: Cooler Master Midi Elite 332 G 420W
Optički uređaj: LG DVD-RW 20x speed
Garancija: 36 meseci
Cena:48.000 din
kako vam se cini????? :)

Model Intra Holiday Special
Matična ploča Gigabyte GA-P55M-UD2
Procesor CPU LGA1156 Intel i5-750 Core i5, 4.80GT/s/8MB BOX 64bit 45nm
Takt procesora 2.66GHz
Memorija DDR3 2 x 2GB
Kapacitet hard diska 500GB
Brzina rotacije hard diska 7200
Grafička kartica ati radeon 5750 1GB/DDR5
Optički uređaji DVDRW
Modem /
Zvučna kartica intgrisana 5.1
Kućište ATX Mid Tower Foxconn
Napajanje 500W
Ostalo Poklon - Card Reader 64in1
Garancija 24 meseca
Link

cena oko 57000...
bolje ti je uzmi ovako nesto...

Dodato posle 4 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

a ako hoces amd masinu...onda sledece...
Model Intra Holiday Special
Matična ploča MB SAM3 A770 Gigabyte GA-MA770T-UD3, PCIe/DDR3/SATA2/GLAN/7.1
Procesor CPU SAM3 AMD X4 Phenom II 955, 3.20GHz/8MB 64Bit BOX Black Edition
Takt procesora 3.2GHz
Memorija DDR3 2 x 2GB
Kapacitet hard diska 500GB
Brzina rotacije hard diska 7200
Grafička kartica radeon 5750 1GB/DDR5
Optički uređaji DVDRW
Modem /
Zvučna kartica intgrisana 5.1
Kućište ATX Mid Tower Foxconn
Napajanje 500W
Garancija 24 meseca
cena oko 52000
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
325
Neogranicen USB

Laptopovi i netbook računari su super, ali imaju problem – premalo USB priključaka za sve vaše gedžete...

Izvor: Domino magazin

19494123724bb632b5623b3620025331_extreme.jpg


Zato je kineski dizajner Gonglue Jiang smislio InfiniteUSB (Neograničeni USB) koji pruža neograničene mogućnosti nadogradnje. Tako će čak i milijarda i po Kineza moći da prikači sve svoje USB uređaje samo na jedan računar. Dobro, neće, ali baš dobro zvuči.

InfiniteUSB radi tako što sa jedne strane ima slobodan USB port u koji možete da uključite sledeći uređaj. Autor je dobio prestižnu iF Concept nagradu za 2010.

Jiang se nada da će uskoro početi serijska proizvodnja.

Izvor
 
Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
11
pomoc oko monitora i graficke

e ovako posto hocu da kupim kompjuter imam problem sa odabirom monitora i graficke, jer necu da mi ekran na monitoru bude taman pa da nista ne vidim, pa ako mi neko moze reci koju bi monitor trebao da ima konfiguraciju (jer u monitore i u graficku se nimalo ne razumijem) pa da ne bude taman da se nista ne vidi, ista stvar vrijedi i za za graficku jer hocu da mi moze podrzavati ove najjace igre za PC
 
Član
Učlanjen(a)
22.07.2009
Poruka
1.124
Intel Core i7-980X (Gulftown)

0,1425,sz=1&i=222236,00.jpg


Tradiciji unatoč, prvi 32-nanometarski Intelovi procesori nisu bili skupe zvjerke iz porodice Core i7-900, već mnogo jeftiniji Core i3 i i5 procesori namijenjeni srednjem segmentu tržišta. Ipak, na nove silicijske snagatore nismo morali dugo čekati, pa ovaj mjesec u rukama imamo šesterojezgreni Core i7 Extreme Edition

Otkad su proizvođači procesora postali prisiljeni performanse svojih proizvoda povećavati alternativnim metodama, a ne sirovim povećanjem radnog takta, broj jezgara koje posjeduju procesori u našim računala konstantno se povećava, a kraj ovog trenda, iskreno govoreći, baš se i ne nazire. Zahvaljujući oštroj konkurenciji danas tako i najjeftiniji procesori imaju po dvije jezgre; četverojezgrene modele moguće je dobiti već po cijeni od 700-tinjak kuna. Novi Intelovi procesori namijenjeni najvišem tržišnom segmentu pomiču granicu još više te pod željeznom kapom skrivaju čak šest jezgara od kojih svaka uz to podržava i Hyper-Threading.
Ipak, možda nije naodmet reći da Gulftown (kodno ime Intelovih šesterojezgrenih procesora) nije prvi šesterojezgreni x86 procesor. Ta čast pripada serverskom procesoru Dunnington temeljenom na arhitekturi Core 2. Također ne treba zaboraviti na AMD, koji je vlastiti šesterojezgreni procesor za servere predstavio sredinom prošle godine (Opteroni Istanbul), a uskoro planira na tržište plasirati i stolno rješenje pod imenom Phenom II Thuban.

Korak ispred
Vrlo je bitna stvar u cijeloj priči to što Intel nove Core i7 procesore iz serije 900 proizvodi vodećim 32-nanometarskim high-k proizvodnim procesom. To ne samo da omogućava tvrtki veću zaradu (jer na wafer stane više procesorskih jezgara), već rezultira osjetnim smanjenjem zagrijavanja i potrošnje. Doduše, to možda nije toliko očito kao što bismo mogli zaključiti. Naime, dočim se jezgre procesora Gulftown doista griju mnogo manje u odnosu na jezgre na starijem Bloomfieldu, ukupna potrošnja procesora vrlo je slična. Objašnjenje je vrlo jednostavno: Intel je smanjenje potrošnje iskoristio za implementaciju dodatne dvije jezgre u Gulftown, što je ukupnu potrošnju opet dovelo na razinu starih procesora.
S obzirom na moderniji proizvodni proces, vjerojatno ste i sami zaključili da se jezgre Gulftowna mogu pohvaliti i nekim novim trikovima. To su AES-NI instrukcije koje nalazimo i u dvojezgrenim procesorima Clarkdale. Ove dodatne instrukcije ubrzavaju rad s aplikacijama koje podržavaju AES tip enkripcije. AES je nativno podržan u Windowsima 7, no enkripcija se ne koristi baš toliko često kao što bi Intel želio da mislimo. Dobar je primjer aplikacije koja rabi AES popularni alat za sažimanje podataka WinZip 14. On će koristiti AES pri kreiranju kriptiranih, tj. lozinkom zaštićenih datoteka.
Povećavanje broja jezgara s četiri na šest rezultiralo je i rastom L3 cachea sa 8 na 12 MB. Dok svaka jezgra ima vlastiti L2 cache, L3 cache dijele sve jezgre. To ujedno znači da će aplikacije kod kojih nisu uposlene sve jezgre potencijalno profitirati od povećanog kapaciteta L3 cachea. Što se tiče Turbo Modea, situacija je jednaka kao na starijim procesorima iz iste serije (i7-900). Ako je procesor opterećen laganom višenitnom aplikacijom, takt svih jezgara povećat će se za 133 MHz. Ako je pak pod opterećenjem samo jedna jezgra, njen se takt povećava za 266 MHz. S obzirom na ukupni broj jezgara i visok standardni takt, ovako konzervativne postavke Turbo Modea sasvim su očekivane.
Na kraju spomenimo i memoriju, odnosno memorijski kontroler. Unatoč očekivanjima, Intel i dalje navodi da je maksimalna podržana brzina memorije tek 1.066 MHz. S druge strane, BIOS-i većine ploča nude više množitelje s pomoću kojih memorija može raditi na 1.333 ili 1.600 MHz, bez modificiranja vrijednosti temeljnog takta sustava (133 MHz). Sukladno tome, ni mi se pri testiranju novog procesora nismo libili postaviti memoriju na takt od 1.333 MHz.


Izvor:BUG
 
Član
Učlanjen(a)
17.05.2009
Poruka
11
Procesor ili graficka?

E ovako,posto cu uskoro dobiti nesto para pa sad razmisljam da malo pojacam komp,a razmisljam se izmedju procesora ili graficke,trenutno imam procesor AMD Athlon X2 II 240 2.8ghz,a graficku nVidia GeForce 9500 GT 1gb,pa ako moze neko da mi pomogne sta pre da zamenim od ova dva,sa cim ce bolje da mi rade igre,nesto do stotinak evra.Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
hmmmm... i graficka i procesor su dobri... ne znam bas, ako mislis uzmati procesor uzmi neki amd phenom, a ako graficku onda definitivno nvidia geforce 9800 gtx 1gb ;)
 
Natrag
Top