Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
resetovo sam ga dosad 5 puta tako hardverski,na ovaj nacin sto si mi opiso.al on radi, svi portovi rade,wlan radi,al zivim u stanbenoj zgradi i nezelim da mi neko krade signal,jer mi je brzina ionako losa.sta bi se tu moglo uradit,dal postoji neki sistem za ruter dal se moze to vratit u normalu
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2010
Poruka
163
a jel moze neko da mi kaze ja puno ali bas puno skeniram jel sve volim da cuvam u digitalnom formatu. Pitanje moje je dali skener moze nesta da potrosi npr stampanje trosi boju i ketridze a skeniranje sta?????
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Za tu grafiku treba jaci CPU, zato ti OC i nemoze pomoci.
Evo ovo je neki minimum za tu grafu:

Kod:
http://www.halooglasi.com/racunari/komponente-za-racunare/intel-core2-duo-e6850-300ghz.o-320443.128.html?source=bp

Iskreno to je skupo, ako se poredi sa novijom serijom Sandy Bridge procesora.
Na primer Intel Pentium Dual-Core G860 od E6850, je bolji u performansama za oko 20% u proseku, u Single-threading i Multi-threading aplikacijama, upravo iz razloga sto G860 (iako je office CPU) ima manje latencije L1 i L2 cache-a, manja arhitektura 32nm, kao i novi set instrukcija (SSE 4.2).
Posto vec imas dobru grafiku, samo kupi dobar komp i ubodi tu grafiku, moze i G6xx serija bez problema da protera tu grafiku, tako da nemoras oko toga da se cimas, a imas i ovako nesto:

Kod:
http://www.halooglasi.com/racunari/pc-racunari/gamer-nov-intel-core-i3-2120-gt630/7750.o-305508.128.html?source=bp

Ovo je povoljno, nemoras uzimati od njega grafiku, a taj tvoj prodaj tako kako stoji (ili samo zameni HDD-ove, tvoj je veci), posto ploca ima integrisanu grafiku, gledaj po oglasima koje su cene, pa uporedi sa svojom masinom, ali znam da mozes uzeti min. 140 evra, zbog HDD-a, jer slicnu konfu bez HDD-a prodaju za oko 120 evra (sa losim grafikama), ostatak doplati i uzmi tu gore.
Ili ces ti da sklapas masinu deo po deo.
Razlog ovoga, sto sam ti rekao je da se ne isplati ici vise na LGA 775, pogotovo sto je najslabiji chipset G31, da je barem P35 ili P45, ovako je to bacanje novca, ipak je to prevazidjeno, eto, to bi bilo neko moje misljenje, za Core 2 Quad je vec potrebno vise para izdvojiti i on bi tek bio tu negde u rangu sa ovim G860, a o i3 seriji da ne pisem dzabe, bolji je znatno i od Q8xxx serije, gotovo u svemu, u rangu je sa Q9xxx serijom, koja je skupa i tesko se nalazi, plus sto je naponska sekcija tvoje ploce slaba i nemoze podrzati CPU-e jace od 95W, koliko npr. ima model Q9500, koji je slabiji od Q9450, i sto je jos smesnije poredjivao sam processor koji ima 12MB L2 cache-a, sa CPU-om koji ima 2x256KB L2 Cache-a i 3MB L3 cache-a (i3-2100), e sada je na tebi da odlucis, ja te ne ubedjujem nista, samo poredimo arhitekture, litografije i ukupne performanse sistema.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Bojim se da je predhodni vlasnik neuspešno nadogradio bazični program - firmvare - rutera i da zato nevidljivo tvoje željeno podešavanje.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
U suštini - treba da definišeš dve stvari i to ovim redom - koje su ti potrebe - dakle šta očekuješ da računar uradi - i drugo budžet. Kad to budemo znali imaćeš nekoliko predloženih kombinacija i onda biraj po svom ukusu.
 
Član
Učlanjen(a)
29.09.2012
Poruka
20
hvala momci na ovako opsirnim odgovorima,ja mislim po svemu tome da je najbolje da zamjenim komplet plocu procesor i memoriju,ostavicu moje napajanje grafiku i hard disk,i po vama sta bih trebao da uzmem da je isplativo na duze staze,nije vazna cijena skrpicu nekako,znaci koju plocu procesor i memoriju mi preporucujete?
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Na kraju sam uzeo HP 2515, 5,999.00 din. Odlican je, malo je bucniji prilikom skeniranja ali zato odlicno skenira.
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
pa jel se to moze ikako vratit,predpostavljam da je to nesto kao sistem rutera il tako nesto,kako da vratim ,postojil mogucnost da se to vrati u normalu uopste
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Palo mi je još nešto na pamet. Reče da imaš sličan ruter. Često proizvođači daju cd sa uputstvima i često se na takvom cd - u nalazi wizard za početno podešavanje rutera za korisnike koji neznaju proces podešavanja. Pokušaj da takav cd pronađeš i startuješ wizard. Tamo bi trebalo da imaš i zaključavanje rutera.
 
Natrag
Top