Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Koliko ja imam iskustva sa acerom ,na njihovom sajtu bi trebalo da ima svih drajvera,nalazio sam kod njih za dosta starije uredjaje sve drajvere
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Da li si probala kameru na nekom drugom racunaru? ukoliko imas na kompu i tv karticu,onda nije cudno sto imas problem,takodje i vivo (video IN-OUT) graficka katica moze praviti probleme,naravno tu ima puno stvari koje mogu da doprinesu da kamera ne funkcionise ,ali su to recimo nekoliko osnovnih,pa ozes takodje proveriti u podesavanjima skype-asta koristi za video,neretko odabere graficku,za video uredjaj,nadam se da si razumela ,ako neto treba mozes pisati sigurno ima neko ko ce ti bolje objasniti
 
Član
Učlanjen(a)
12.10.2009
Poruka
56
mogu se puniti svi stampaci bez obzira na cip, samo sto neces imati identifikaciju boje prilikom stampe i pisace ti da je prazan stalno ali to povremeno izvadis iz stampaca ketridze i vidis koji je prazan pa dopunis

za resetovanje ketridza bi trebalo da ima neko dugme na stampacu koje drzis par sekundi, kod tvog modela mislim da su to ova dva dugmeta na kojim imas nacrtanu crnu tacku i ispod dugme sa tri boje

crno za crni ketridz, ove sarene za ketridz u boji

mislim da bi tako trebalo

jedino neznam dal su ti cipovani ketridzi i dal ces imati identifikaciju boje prilikom stampe
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
Topla preporuka da sebi uzmes neki eksterni tjuner,a ne ugradni,jer mozes koristiti bez paljenja kompa,i ove karte imaju hd rezoluciju evo primer modela koji sam ja koristio
INTEX Sky-Pro IT-193FM
Poklonio sam je burazeru da spasi odredjenu kolicinu novca
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
prosto kupis nov stampac jeftinija varijanta je ,ne kidas zivce,i ovako na kertridze ne daju garanciju
u ostalom ,kao ni na sve ostalo(prevarantska drzava)
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
prijatelj moj ima acer aspire samo ne sjecam se koja je verzija u pitanju, takodje je Z, u svakom slucaju komp je prejak, nema sta, isto ga je platio 800e u njemackoj u Minhenu, neces se pokajati, gledas film na njemu kao na TV-u, display je u HD rezoluciji, touchscreen, ima neki dodatni software, ugradjenu kameru, dolaze uz njega bezicni mis i tastatura takodje acerovi, jedino sto smatram da mu je mana jeste integrisana graficka, ne moze bas goniti jace igrice, ustvari moze ali se dosta grije, nema dovoljno brz odziv prema procesoru i nema bas adekvatne drajvere ako se bavis necim vise, ali u svakom slucaju vrijedi imati ovakav racunar, stvarno ogroman i zanimljiv za koristenje, ako nista drugo makar na par mjeseci, u Bosni ili Srbiji ga svakako mozes prodati za iste ili cak vise para
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Tvoja maticna ploca podrzava samo DDR memoriju, tj. njenu prvu verziju frekvencije samo do 400MHz, koju neces naci novu. naravno ako kupujes polovnu moras da pazis da ne uzmes verziju sa ECC (Error-correcting code), prem da je ona i skuplja, ali ti nece raditi na tvojoj ploci.
 
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
i jos samo nesta u vezi ovog ventilatora na grafickoj,skinuo sam program tech power up gpu,da provjerim graficku kako radi,jeli normalno da brzina ventilatora non stop stoji na 53%,stavicu sliku pa ako moze neko da mi odgovori,hvala Pogledajte prilog 32604

U redu je da ventilator radi na pola obrtaja, zbog malog hladnjaka koji imaju graficke kartice sa aktivnim hladjenjem on tako i mora da se ponasa. to ti je otprilike kao da ima dve brzine,u leru i pod opterecenjem.
I slazem se sa pisanjem da je dobro imati graficku sa pasivnim hladnjakom, jedino sto i taj pasivan hladnjak mora da se redovno cisti, inace ako dodje za zatvaranja prostora izmedju rebara docice i do pregrevanja grafickog cipa i memorije. naravno u kucistu mora da ima dovoljno mesta i da bude dosta promaje da bi ovakav tip hladjenja normalno funkcionisao. medjutim zbog visokih frekvencija danasnjih grafickih karti, tako nesto je veoma skup poduhvat jer zahteva da hladnjak mora da biue veoma masivan, uz koriscenje tzv heat pipe-ova u kojima se nalazi posebna tecnost za odvodjenje toplote, sa puno bakarnih delova i stotinama aluminijumskih rebara tankim kao list papira sto graficku karticu cini veoma skupom...
 
Natrag
Top