Hardware Chat arhiv - {rešeni problemi}

Ko je bolji?

  • ATI

    Votes: 67 45,9%
  • Nvidia

    Votes: 79 54,1%

  • Total voters
    146
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Ima li nekoi drugi način da se riješi ovaj problem, a da se ne mora obarati sistem
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
mozes probati sa tune up-om da popravi neke greske u regitru ili neke druge, al cisto sumnjam da ce ti to puno pomoci
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Računar neće da podigne sistem

U pitanju je Gigabayt 8IDX matična ploča. Računar je radio sasvim normalno odjednom se počeo sam resetovati zatim na monitoru se pojavile kockice i ugasio se. Ponovnim pokretanjem nije se učitao HD ni CD odem u AdwardBIOS da provjerim na auto detekciji kada se u Bios ukočio. Uradim reset i ponovo probam u Biosu i vidim da je promjenjen datum godina i vrijeme kada sam probao da podesim vrijeme dolazi do ponovog kočenja nakon drugog reseta pojavi mi se obavještenje da nešto nije u redu sa Cmos. Ugasim računar izvadim bateriju na 30 sekundi da bi se Bios resetovao, provjerim sve kablove, napajanje, grafičku, modem, memoriju. Nakon startovanja nema više početnog zvuka (Bip) HD se čuje da pokušava da se pokrene ali svo vrijeme gori crvena lampica. Stavim drugi HD isto se događa. Uradio sam sve što sam znao i na forumu našao ali nikako da pokrenem PC. Da napomenem kada sam instalirao ponovo XP nisam odmah stavio antivirusni program supruga je primjetila dok je bla na netu da se nešto čudno događa sa PC. Da li je moguće da je virus uništio postavku Biosa i kako da uopšte pkrenem računar da bi ušao u njega i podesio parametre ili je došlo do nepovratnog kvara na matičnoj. Molim iskusnije forumaše da mi pomognu u rješvanju ovog problema.
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Kada bi krenuo da ti nabrajam moguce uzroke ne bi stalo u ovu stranicu zato ti je najlakse da ides korak po korak,posto kazes da je izbacio kockice vrlo lako da je graficka u pitanju,probaj da je izvadis i startuj komp bez nje,ako je do nje komp ce ti se prilikom paljenja oglasiti jednim dugim tonom sto oznacava da nema graficke,ako to ne upali probaj da iskljucis sve sa ploce osim procesora i probaj da ga upalis,prilikom paljenja ako ti daje zvucne signale znaci da ti je ploca u redu i neka od komponenti ne valja i onda vracas deo po deo nazad i svaki put ga upalis.Tako ces "najbezbolnije" naci krivca ako nije ploca u pitanju...
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Western Digital čvrsti disk Caviar Blue 1TB, WD10EZEX, SATA, 7200rpm, 3.5", SATA3 580 kuna
Ja bi ti preporucio da uzmes neki manji hard npr 500Gb ako nemas potrebu za vecim i da uzmes jedan SSD disk nebitno koje velicine na kojem ce ti sluziti kao sistemski disk i veruj mi nema ni jedne komponente sa kojom mozes toliko da ubrzas masinu,kada ubacis SSD komp jednostavno ozivi jer su oni mnogo brzi od obicnih,samo nemoj da uzimas neki jeftin nego gledaj da ima sto vecu brzinu citana i pisanja i naravno mozes i monitor i RAM da uzmes nece skoditi :)...
 
Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
163
Danas sam ga 2 puta pokrenuo, namjetio podatke u Biosu i radilo je sve kako treba što znači da nije grafička kada sam ga nakon par minuta ugasio nije više se nije pokrnuo. Kada se to dogodilo uradio sam sve kako si rekao, međutim još nisam provalio šta ga to zeza. Najlogičnije bi trebla biti da naponska jedinica ne daje dovoljno snage da pokrene HD, a sa nji i taj famozni Bip nju sam promijenio međutim ništa. Šta dalje...
 
Član
Učlanjen(a)
07.10.2011
Poruka
164
Ne bi trebalo da je napajanje jer bi ti najverovatnije izbacivao BSOD ili bi se samo gasio,po simptomima je najverovatnije neka od komponenti ili je ploca pri kraju posto kazes da ni sa drugim hardom nece da radi.Jedino da probas ono sto sam ti gore vec napisao,ali mozes prvo da izvadis bateriju da bi resetovao BIOS i nemoj je vracati bar 15 minuta da bi bio 100% siguran a onda otkaci sve osim graficke (mada mozes i nju ako imas integrusu) i RAM-a i onda ga probaj, ako uspe da se upali vracaj jedno po jedno i svaki put probaj da ga upalis,to ti je jedino resenje ako nemas POST screen ili tester...
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
333
ako ih nevidi onda je jumper na istom mestu kod oba,ako su na istom IDE kablu trebas staviti jedan na master,drugi na slave
ili zameni kabal,ili slave stavti na CS
naravno pre toga napravi clear cmos
 
Član
Učlanjen(a)
13.07.2012
Poruka
429
Savet sto se tice odabira maticne i procesora

ASUS M5A97 Pro + AMD Phenom II X4 955 Black Edition 3.2 Ghz 8MB + ATI Radeon 6790 DDR5 1GB + 500 GB harda


Vec sam postavljao teme sto se tice odabira maticne i procesora,sveo sam sve na ovo,deluje mi najpovoljnije jer me interesuje game!
Voleo bih kada bi mi samo rekli da li je ovo dobra kombinacija ili vi imate mozda neku bolju kombinaciju od onoga o cemu sam se raspitivao...


P.S. Uzeo bih jos 6 ili 8 GB RAM-a pa me interesuje samo koji da uzmem


Hvala unapred svima...
 
Natrag
Top