Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Tvoj WD3200BEVT je prilicno brz i u odlicnom stanju. Na tvom laptopu vreme podizanja windows-a (do pojave desktopa) mora biti oko 60 sekundi ili manje. Realna je mogucnost da problem nije u hardveru vec u operativnom sistemu. Desni klik na My computer - Manage - Event viewer - Custom views - Administrative events

Tamo ces sasvim sigurno ugledati gomilu crvenih, okruglih slicica koje ukazuju na greske i probleme koje windowsi imaju (i hardverske i softverske). Ako sam u pravu nece ti stati na jedan ekran vec ces morati da ih skrolujes ali uradi makar jedan screenshoot i okaci ga ovde da vidim.
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
n3m3sis, Quronja, Komšija76, BorisHenry i DoMoga, hvala na brzim odgovorima. Sinoć sam reinstalirao sistem na kompu i tek sada sam ga doterao do savršenstva. :) Sve sam odradio sam i to prvi put u svojoj petogodišnjoj karijeri posedovanja.

Problem je bio što se u BIOSU-u, prvo pokretao SIS191. Podesio sam da se botuje sa HDD-a i sad je dosta brži. Tu je bila greška. Sad se sistem podiže za manje od 60 sekundi. Iako je problem rešen, postaviću slike. Naveo sam u postu da se radi o laptopu MSI CX 600.

Detalji se mogu videti i na sajtu proizvođača, a evo ih i ovde:

računar1.png

Od pomoći bi mogle da budu i ove dve slike sa podacima o HDD-u.

disk1.png

disk2.png
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Druze iskreno se nadam da su slike iz Event Viewer-a sa prosle instalacije jer je rec o sistemu sa gomilom problema.
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Slike su sa instalacije od sinoć. E sad, ja ovako...ja sam prvo instalirao Starter7 verziju WIN-asa DVD-a, pa sam onda sa USB-a pokušao da pređem na WIN7 Ultimate. I uspeo sam, ali sam na particiji imao oba operativna sistema. Onda sam brisao jedan, pa instalirao drugi Ultimate od x86...

Bilo kako bilo, ne primećujem nikakve probleme sa kompom. Moguće je da nemam sve drajvere. Moguće je da nešto nedostaje. Kad budem znao šta je u pitanju, baviću se tim problemom. :) Šta to po tebi ne valja?
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Slike su sa instalacije od sinoć. E sad, ja ovako...ja sam prvo instalirao Starter7 verziju WIN-asa DVD-a, pa sam onda sa USB-a pokušao da pređem na WIN7 Ultimate. I uspeo sam, ali sam na particiji imao oba operativna sistema. Onda sam brisao jedan, pa instalirao drugi Ultimate od x86...

Bilo kako bilo, ne primećujem nikakve probleme sa kompom. Moguće je da nemam sve drajvere. Moguće je da nešto nedostaje. Kad budem znao šta je u pitanju, baviću se tim problemom. :) Šta to po tebi ne valja?

Po meni ne valja kako si instalirao Windows. Trebao si čistu instalaciju uraditi....Kontradiktoran si, došao si sa problemom sporog dizanja Windowsa a sada kažeš da nemaš uopšte problema.....Nisi nam uopšte rekao ni koju konfiguraciju imaš a ja mislim da je to Intel Atom procesor sa 1GB Rama jer jedino na toj konfiguraciji i dolazi predinstalirani Windows Starter...i ubacio si drugi hdd jer misliš da je on problem a mi treba da budemo vidoviti jer ti kriješ koji procesor imaš.
Izvinjavam se ako sam bio grub u ovom svom mišljenju :D
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
113
Po meni ne valja kako si instalirao Windows. Trebao si čistu instalaciju uraditi....Kontradiktoran si, došao si sa problemom sporog dizanja Windowsa a sada kažeš da nemaš uopšte problema.....Nisi nam uopšte rekao ni koju konfiguraciju imaš a ja mislim da je to Intel Atom procesor sa 1GB Rama jer jedino na toj konfiguraciji i dolazi predinstalirani Windows Starter...i ubacio si drugi hdd jer misliš da je on problem a mi treba da budemo vidoviti jer ti kriješ koji procesor imaš.
Izvinjavam se ako sam bio grub u ovom svom mišljenju :D

Ti u ovu raspravu unosiš nepotrebnu tenziju. Rakao sam da se radi o laptopu MSI CX 600. Ko god je hteo, mogao je na netu da pronađe sve podatke o tom laptopu. Rekao sam da sam promenio HDD. Pitao sam da mi se na osnovu slika objasni u kakavom je stanju polovni disk koji sam platio 3000 dinara. Učinilo mi se da se sistem sa njega podiže sporije nego ranije. Sinoć sam ponovo reinstalirao sistem. Na slici iz prethodnog posta vide se svi podaci o konfiguraciji. Sarter7 sam instalirao jer sam ga kupio uz računar, jer mi Win sa USB nije radio, jer nisam imao drugi disk za instalaciju ...a onda sam ga Starter preko WAU-a nadogradio na Ultimate. I sad je takav kakav je. . .

Iskreno, ne volim ovakav način komunikacije. Ne vidim razlog za bilo kakvu kritiku, optužbe da sam kontradiktoran i da tražim pomoć vidovitih sagovornika. Možda se ne izražavam na konvencionalan način, ali . . .ako sam došao ovde i postavio neko pitanje, onda očekujem odgovor bez bilo kakvih provokacija.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Vreme logovanih gresaka pocinje sinoc u 19h pa ih imas gomilu sve do danas popodne kada si ocigledno napravio shoot. To znaci da si imao i imas jos uvek greske sa Visual C++, Wlan-om, Windows update-om, BackUp-om (instalacija preko vec postojece) itd. Najproblematicnija greska je Disk a ona ti se javlja bezbroj puta i sa one slike nije moguce biti siguran o cemu je rec. Nemas mnogo izbora. Eventualno bi se sve moglo dovesti u red tako kako jeste ali potrajalo bi besmisleno dugo bez garancije na uspeh.

Quronja jes' bio malo pregrub ali jedino smisleno resenje je: prebaci ono sto ti je neophodno (slike, muziku...) na flash ili drugi disk a WD u laptopu formatiraj (seti se onog Low Level Format-a) pa onda instaliraj W7 od nule. Makina ti je dovoljno jaka za W7 pro (izbegavaj ultimate. On je prilicno besmislen ako ne radis umrezen i to pod vrlo egzoticnim mreznim okruzenjem).

Jedan mali savet, kada uradis format diska napravi na njemu samo jednu particiju koja zauzima ceo disk. Na nju instaliraj W7 a potom nekim partition managerom smanji particiju na zeljenu velicinu i napravi ostale. Tako ces izbeci debilne skrivene windows particije koje, bar mene, strahovito nerviraju a ne sluze nicemu.

EDIT: I iskulirajte momci. Ovde smo da, ako mozemo, pomognemo jedni drugima. Prepirke i svadje su medju retkim stvarima kojih i onako imamo previse u zivotu. Peace!
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Ti u ovu raspravu unosiš nepotrebnu tenziju. Rakao sam da se radi o laptopu MSI CX 600. Ko god je hteo, mogao je na netu da pronađe sve podatke o tom laptopu. Rekao sam da sam promenio HDD. Pitao sam da mi se na osnovu slika objasni u kakavom je stanju polovni disk koji sam platio 3000 dinara. Učinilo mi se da se sistem sa njega podiže sporije nego ranije. Sinoć sam ponovo reinstalirao sistem. Na slici iz prethodnog posta vide se svi podaci o konfiguraciji. Sarter7 sam instalirao jer sam ga kupio uz računar, jer mi Win sa USB nije radio, jer nisam imao drugi disk za instalaciju ...a onda sam ga Starter preko WAU-a nadogradio na Ultimate. I sad je takav kakav je. . .

Iskreno, ne volim ovakav način komunikacije. Ne vidim razlog za bilo kakvu kritiku, optužbe da sam kontradiktoran i da tražim pomoć vidovitih sagovornika. Možda se ne izražavam na konvencionalan način, ali . . .ako sam došao ovde i postavio neko pitanje, onda očekujem odgovor bez bilo kakvih provokacija.

Druže nisu ovo nikakve provokacije nego samo realan odgovor na pitanje "Šta po tebi ne valja?". Priznajem da nisi pitao mene ali na ovom forumu se svi uključujemo u diskusiju. Ja sam ti iznio svoje mišljenje a ti meni reci zašto bih ja tražio po netu kakvu konfiguraciju ima tvoj laptop ako već ti nemaš volje da napišeš..Koliko se sjećam u prvom odgovoru sam napisao da na brzinu dizanja sistema utiče više faktora a ne samo hdd...Iznio sam ti svoje mišljenje a da li si ti spreman da primiš kritiku to je tvoj problem...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top