Hakovanje instalacije Windowsa XP

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
O cemu se zapravo radi....

Ovakav tutorijal mislim da nigde necete slikovno pronaci na internetu sa kompletno objasnjenim postupcima kako napravidi vizuelno da i sama instalacija vaseg Windowsa Xp bude po vasoj zelji i ukusu.Svi nesto uvijaju i kriju pa mi je trebalo malo vremena prouciti a toliko je jednostavno da posle ovog tutorijala i pocetnici takoreci mogu to i uraditi.Pogotovu oni koji instaliraju prijateljima ili tome slicno mogu ih impresionirati sa ovako odradjenim Windowsom XP...Sve se radi sa par jednostavnih programa uz malo poznavanje DOS-a (mada ovo i nemora posto sam postavio program koji sa dva klika spasava muke u njemu).....

To bi naprimer izgledalo ovako.........sa nezaobilaznim natpisima...

www.SerbianForum.org

Globalni forum koji obuhvata vecinu tema iz svakodnevnog života.


Sa nezaobilaznim dugmetom VOZI MISKO.......

:D:D

100gy.jpg


101yo.jpg


102oxm.jpg


104vf.jpg


105cs.jpg


106bk.jpg


Alate za hakovanje XP instalacije imate ovde........

:download:


Kod:
http://www.mediafire.com/?s2ssgx96a2s76vl

:sifra:

Kod:
SerbianForum.org

Idemo redom.......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
PRIPREMA

Za pocetak potrebno je imati u racunaru instalaciju Windowsa XP u vasem racunaru koju zelite obraditi.Moze biti i Iso format vaseg Windowsa Xp ali sve se svodi da ga kompletno raspakujete u novootvoreni folder.....Ako je u iso formatu postupak je sledeci.....
Napravite prazan folder i dajtemu ime po zelji i u njemu cemo i raspakovati zeljeni XP koji cemo obradjivati....broj 1 a zatim nekim od alata za raspakivanje iso datoteka potrebno je i posluziti se (PowerISO,Nero,....).Ja cu se posluziti Power isom jer ga imam vec u desnom kliku misa (posle njegove instalacije )...Desni klik misa na Windows XP instalaciju u ISO formatu te u padajucem meniju sidjete na Open Whit a zatim desno i kliknnete na PowerISO....broj 2

99429558.jpg


Zatim posto se pojavili svi fajlovi i folderi vaseg windowsa u Power ISO programu ,selektujete ih sve misem.....broj 3,kliknete u gornjem meniju programa na dugme Extract....broj 4,te u novom prozoru kliknete misem na dugme sa tri tacke (...).....broj 5

96329955.jpg


U novom prozoru pronadjete u racunaru prazan folder koji predhodno napravili i u kome cete raspakovati vas Windows XP,obelezite ga misem i kliknete na dugme OK....broj 6,a zatim ponovo posto odredili lokaciju za raspakivanje iso foldera kliknete misem na dugme OK.....broj 7

69002980.jpg


Sacekajte da se raspakivanje izvede do kraja.......broj 8

99046768.jpg


Sada ste posto ranije otvorili prazan folder raspakovali kompletan windows u njemu.....broj 9

44639507.jpg


Sustina je dakle da u novi folder imate raspakovanu kompletnu instalaciju Windowsa XP koji zelite obradjivati....Ko vec ima raspakovan preskocice sve ovo gore objasnjeno......

Sada mozemo ici dalje.....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
OBRADA INSTALACIJE WINDOWSA XP,EDITOVANJE SLIKA INSTALACIJE.....

Sada mozemo poceti sa kompletnom obradom instalacije naseg Windows XP.Prvo je potrebno otvoriti novi folder sa imenom po zelji (recimo Test) i u kome cemo raditi obradu bitnog DLL fajla....broj 1 a zatim u raspakovanoj instalaciji Windowsa u folderu I386 pronadjite fajl WINNTBBU.DLL ,obelezite ga misem ,zatim desni klik na njega te u padajucem meniju kliknite misem na Copy...broj 2

84618146.jpg


Predjite zatim na novootvoreni folder Test i u njemu kliknite desnim klikom misa a zatim u padajucem meniju takodje kliknite na Paste (klasicno kopiranje).....broj 3.

63980570.jpg


Dakle svrha je da iz Windows/I386 iskopiramo fajl WINNTBBU.DLL u prazan folder....broj 4.Posto downloadovali i instalirali a zatim i patchovali - registrovali (patch se nalazi u folderu ) program Resource Tuner sada ga i mozete startovati duplim klikom misa na njegovu ikonu......broj 5

87674648.jpg


Zatim u novootvorenom prozoru ovog programa u gornjem levom uglu menija kliknite misem na zutu fasciklu....broj 6,a onda u folderu Test (ili kako vec ime dali) pronadjite iskopitani WINNTBBU.DLL fajl, obelezite ga misem i kliknite na Open dugme.....broj 7

46918761.jpg


Sa leve strane otvorice vam se u programu explorer meni a vi kliknite na plus ispred foldera Bitmap a zatim kliknite misem i na BMP pod brojem 101 (bitni su nam od 101-103)...broj 8,te posto ugledali sliku windowsa sa desne strane kliknite u gornjem meniju programa u delu Resource Browser na trecu ikonu sa leva na desno.....ikonu pravougaonika sa kojim se radi editovanje....broj 9

48046662.jpg


Otvorice vam se sada Graphics mode prozor i sa leve strane ugledacete sliku windovsa koju zelimo zameniti......broj 10.U gornjem delu programa videcete u kojoj rezoluciji potrebno je biti slika koju zelite postaviti i obavezno mora biti u BMP formatu (bitmap)....broj 11.Sada pripremite sliku koju zelite da postavite naravno sa nekim od programa (recimo ACDSee...)koji koristite za obradu fotografije....(resizujte sliku koju postavljate na trazenu rezoluciju i usnimite je u BMP format).....a zatim kliknite misem na zutu fasciklu u gornjem meniju programa...broj 12 ,zatim u novom prozoru pronadjite sliku u racunaru koju pripremili u trazenoj rezoluciji i koja je u .BMP formatu,obelezite je misem i kliknite na dugme Open.....broj 13

40300945.jpg


Sada mozete ugledati sliku koju cete postaviti u desnom prozoru ovog programa.....broj 14 a vi onda kliknite misem na dugme OK....broj 15

47140859.jpg


U novootvorenom prozoru kliknite misem na Yes......broj 16

25495148.jpg


Sada ste zamenili sliku windows za zeljenu.......

15892351.jpg


Tako cete dakle ponoviti i zameniti slike gde god zelite......najbitnija Begraund slika instalacije je na broju 103.Kliknite misem na broj 103 sa leve strane.....broj 1,zatim u gornjem meniju kliknete na dugme za editovanje.....broj 2

79496069.jpg


U novom prozoru posto ugledate rezoluciju u gornjem delu programa pripremite sliku koju postavljate da vam bude u toj rezoluciji u BMP formatu......Zatim posto spremili sliku kliknete misem na zutu fasciklu.....broj 3, U novom prozoru pronadjete u racunaru pripremljenu sliku,obelezite je msem i kliknete na dugme Open....broj 4

24856661.jpg


Zatim pritisnete na Ok...broj 5...a takodje u novom prozoru i na dugme Yes.....broj 6

18475309.jpg


Sada ste dobili zeljenu sliku koja ce biti na instalaciji vaseg Windowsa.......

92551966.jpg


Tako izmenjajte sve slike koje zelite ali pazite da vam rezolucija bude koja se trazi i .BMP format slike....

Sada mozemo editovati tekst ako zelimo.....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
EDITOVANJE TEKSTA

Posto izeditovali slike sada mozemo i editovati tekst ako zelimo.Postupak je slican kao kod slika stim sto cemo sa leve strane programa u Exploreru na dugme plus otvoriti folder String a zatim krenuti od broja 2,kliknite misem na njega.......broj 7 a onda posto se pojavi teks sa desne strane koji sadrzi ovaj fajl u gornjem meniju programa kliknite misem na dugme za Editovanje......broj 8

68631722.jpg


U novom prozoru zatim kliknite na red koji zelite editovati u gornjem prozzoru......broj 9 i posto vam se taj teks pojavi u donjem prozoru tu ga mozete brisati ,menjati,pisati sta zelite........broj 10 te posto sve obavite i izmenjate mozete kizaci iz ovog prozora.......broj 11

18441882.jpg


Tako mozete izmenjati tekstove gde god zelite ui kom god hocete fajlu u folderu String.......naravno stim sto gledajte da to sto menjate ima smisla ......a naravno potrebno je malo i znati sta zapravo menjate ......

Posto izmenjali slike i tekst po zelji......sada mozemo usnimiti taj kompletno izeditovan WINNTBBU.DLL fajli ici korak dalje.....
 
Učlanjen(a)
20.01.2011
Poruka
2.253
Svaka čast boki ali ti si stvarno komp znalac i drago mi je što to dijeliš sa drugima .Nije da te hvalim ali ja sam većinom na forumu jer uvijek mogu naučiti nešto novo od tebe s lakoćom kojom ti to prezentiraš i pomažeš , i ovim putem ti hoću reći puno pouno hvala jer malo je onih koji kad nešto nauče tako lijepo podjele sa drugim . I ništa od toga nema ljepše
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
USNIMAVANJE PROMENA U WINNTBBU.DLL I RAD U DOS-U

Posto editovali slike koje zelimo i tekst naravno koji smo zeleli editovati sada mozemo sve to i usnimiti.Kliknite misem u gornjem meniju programa na plavu ikonu Save.....broj 1 a zatim u novom prozoru takodje kliknite misem na dugme Save ......broj 2 i zamenicete vec postojeci WINNTBBU.DLL fajl novim sa istim imenom ali preradjenim po nasoj zelji....

58516879.jpg


Takodje u novootvorenom prozoru kliknite misem na Yes....broj 3

22718212.jpg


Sada smo usnimili promenjeni WINNTBBU.DLL fajl u folder Test ili kako mu vec dali ime......Sada je potrebno upotrebiti Dos i pronaci iz njega lokaciju u racunaru novonastalog WINNTBBU.DLL fajla.Medjutim posto je operativni sistem DOS mnogima verujem nepoznata stvar ja cu objasniti mnogo jednostavniji nacin.Posto downloadovali program Open++ koji se nalazi u folderu i startovali ga dobicete njegovu komandu u desnom kliku misa koja ce nam pojednostaviti kompletan proces daljnji..
Desni klik misa na WINNTBBU.DLL fajl a zatim u padajucem meniju sidjite na Open++ a zatim desno takodje kliknite misem na Open Command Prompt.....broj 4

18940891.jpg


Zatim u novootvorenom command prompt prozoru upisite makecab winntbbu.dll i pritisnite Enter na tastaturi.....broj 5

18966475.jpg


Sacekajte da se proces u Coomand promptu odradi do kraja (do 100%)......broj 6 a zatim u folderu u kome vam se nalazi WINNTBBU.DLL fajl ugledacete novonastali fajl sa imenom winntbbu ......broj 7

84549141.jpg


Sada taj novonastali fajl trebamo iskopirati u nas Windows i to u I386 folder.......zameniti ovaj dakle novonastali sa vec takvim postojecim u windowsu koji preradjujemo_Obelezite misem winntbbu fajl a zatim desni klik misa na njega te u padajucem meniju kliknite misem na Copy......broj 8

92977227.jpg


Sada otvorite prozor windowsa koji preradjujete i u folderu I386 desni klik misa te u padajucem meniju kliknite na Paste.....(klasicno kopiranje)....broj 9

31313462.jpg


Na pitanje dali zelite zameniti vec postojeci fajl kliknite misem na Yes.....broj 10

10734701.jpg


Sada smo uspesno prisredili nas windows po nasoj zelji i ukusu.....

Medjutim icicemo i korak dalje........
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
FINALIZIRANJE PRERADJENOG WINDOWSA POMOCU WIN CREATORA

Izuzetno mocan program pomocu koga mozete ubaciti zeljene programa,updejte,drajvere u windows instalacioni disk ,zatim i serijski broj (koji obicno znamo i da izgubimo) te pridruzivanje i pravljenje jednog bootabilnog diska windowsa u kome ce se sve to i nalaziti...

UBACIVANJE SERIJALA


Posto downloadovali ovaj startujte program duplim klikom misa na ikonu Creator.....broj 1,te posto se otvori program izaberite karticu Source CD....te kliknite zatim misem na dugme Select...broj 2 a zatim u novootvorenom prozoru pronadjite vas folder u kome se nalazi instalacioni windows disk,obelezite ga misem i kliknite na dugme OK......broj 3

24760927.jpg


U kartici Unattended.....broj 4, mozete upisati po zelji registraciono ime,kompaniju.....te u delu Product key upisite serijski broj vaseg windowsa (ako je vec ubacen serijal u njega pojavice se sam)....broj 5,te u delu administrator password cekirajte none.....Zatim takodje mozete u karticama User,Mod,Driver,Hotfixses,Softvare ubacivati u vas windows po zelji updejte,drajvere,programe......sto je detaljno vec objasnjeno kako se radi ovde u svakoj kartici ponaosob.....

http://serbianforum.org/tutorijali/...ogramima-drajverima-serijalom-wincreator.html

A zatim kada sve to i obavili kliknite misem na karticu Done......broj 7

85618661.jpg


Cekirajte misem Split at Disc.....broj 8,u padajucem meniju odaberite velicinu CDili DVD u zavisnosti sta sve ubacivali u vas disk.....do 700mb cd,a ako je preko izabracete DVD....broj 9.Posto to obavili kliknucete misem na Save dugme.....broj 10 a zatim i dugme Create ISO Image.....broj 11

45751718.jpg


U novootvorenom prozoru odredite u kom delu racunara zelite usnimiti vas novonastali Windows preradjeni u iso formatu,dajte ime folderu..broj 12 i kliknite na dugme Save.......broj 13

MuYP6Fi.jpg



Otvorice se Command prompt prozor......Sacekajte da se proces formiranja vaseg ISO preradjenog Windowsa obavi do kraja do 100 % i dobili ste na kraju vas Preradjeni Windows u bootabilnom ISO formatu......

37144847.jpg


Jos jednom napominjem da je kompletan rad sa ovim programom vec objasnjen ovde.......

http://serbianforum.org/tutorijali/...ogramima-drajverima-serijalom-wincreator.html

Medjutim ako budete u situaciji da vec preradjujete neki nabudzeni windows kako ga ja zovem,to jest windows koji je vec neko pre vas preradjivao a vi ga sada doradjujete po vasoj zelji morate ga prvo otkljucati i to cete uraditi klikom na dugme....

400tk.jpg


U principu to bi bilo to........i kada obradite po vasoj zelji tako disk dobicete izgled instalacije kako zapravo vi hocete......

100gy.jpg


A usput i ko zeli uz instalaciju.....odmah i Postinstalacione programe o kojima smo pisali ranije.....

302l.jpg


A uz to i odmah registrovan windows bez ikakvog upisivanja serijala niti bilo cega......

500uq.jpg


Nadam se da sam pomogao kako napraviti Windows XP po vasoj zelji od izgleda instalacije pa nadalje....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF........

:download:


[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!656&authkey=AB85LdtbbHzXbw4" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
14.08.2009
Poruka
13
Izvini Boki jel mozes da uradis upload Pdf i upload ova 2 programa. Hvala ti na ovome. Ovakav tut sam sanjao da cu naci. Hvala ti zaista. Svaka cast.
 
Član
Učlanjen(a)
15.03.2011
Poruka
8
Pozz Boki da li mozda znas kako da promenim temu,ikone i background wallpaper pri instalaciji Windowsa XP ili Win7?
Pratio sam onaj tvoj tutorijal kada menjas izgled instalacije windows XP-a(Hakovanje instalacije Windows XP) pomocu Resource Tuner-a pa me zanima kako da ja promenim i temu ili pozadinu slike da kada instaliram Windows vec bude slika ili tema koju sam ja odabrao a ne obicna Windowsova!
Mislio sam da je preko nekog dll. fajla u samom Windows folderu ali ne znam koji bi to mogao biti i da li uopste moze tako ili ima drugi nacin za to???
Jedna ogromna zahvalnica za sve tvoje tutorijale!!!
Hvala unapred!!!
 
Natrag
Top