Hakeri objavili slike gole Skarlet Johanson

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Hakeri objavili slike gole Skarlet Johanson

E.B.


Jedna nova hakerska grupa objavila je na svom nalogu na Tviteru fotografije gole Skarlet Johanson. Slavna glumica je najnovija žrtva dosad nepoznate grupe internet kriminalaca, za koje se pretpostavlja da je povezana sa čuvenom grupom „Anonimus“.

175829_zabscarlett-2_f.jpg

Žrtva hakerskog napada: golišava Skarlet Johanson


Oni deluju pod imenom „Holivud Liks“ (po uzoru na "Vikiliks" Džulijana Asanža), a dosad su objavili slike Džesike Albe i Kristine Agilere, kao i repera Kriejšona.

Skarlet Johanson je još u martu agentima FBI prijavila nestanak golišavih slika sa svog „ajfona“, a ubrzo nakon toga pokrenuta je i istraga.

cervantes.swf
site=yublicrs&targetsite=yublicrs&AdSize=468x60&subcat=zabava&PagePos=9
175828_zabscarlett-1_hs.jpg


Poput grupe „Anonimus“, i „Holivud Liks“ u napadima koristi potpis: „Mi ne praštamo. Mi ne zaboravljamo. Očekujte nas“. U poruci koju su ostavili na Jutjubu, ova grupa je pozvala na svojevrsni rat protiv Holivuda.


„Pažnja, Holivude, mi smo Anonimus! Mi vas posmatramo i slušamo. Predugo ste mogli slobodno da se krećete“, navodi se u poruci, uz upozorenje: „Bliži se kraj medijima koje kontrolišu Jevreji“.

Stručnjaci za internet kriminal navode da primarni cilj ovih hakera nije novac, već „uzbuđenje prilikom provale u kompjuter ili mobilni telefon“.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Haker koji je objavio fotografije Skarlet Johanson: Ja sam zavisnik i drago mi je da

Haker koji je objavio fotografije Skarlet Johanson: Ja sam zavisnik i drago mi je da su me ulovili!


L.L. |


Kristofer Čejni, haker koji je bez ovlašćenja postavio na internet fotografije gole Skarlet Johanson, priznao je nakon hapšenja da nije mogao da prestane da provaljuje u tuđu privatnost.

183474_175829zabscarlett2f_f.jpg


Kristofer Čejni, koji je ushićen zbog hakiranja mobilnih i kompjutera slavnih osoba, tvrdi kako mu je drago što ga je policija pronašla. Čejni za sebe tvrdi da je zavisnik, koji nije mogao da prestane da provaljuje u tuđu privatnost, piše magazin "People"

- Počelo je kao znatiželja, a onda se pokrenula lavina. Nisam više znao kako da prestanem - izjavio je Čejni, koji se proslavio postavljanjem privatnih slika Skarlet Johanson na internet. On priznaje kako se kaje zbog svojih postupaka, pogotovo jer je svestan kako slavni ljudi ionako nemaju mnogo privatnosti.

Čejni je navodno provalio u kompjutere još pedeset ljudi, uključujući Milu Kunisi Kristinu Agvileru.

Očekuje ga kazna koja bi se mogla popeti na čak 121 godinu zatvora. Bez obzira na ishod tog suđenja u zatvor će na dve godine, zbog krađe podataka i identiteta.

 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
3
Smijesno 121 godina zatvora mislim ko ce ga osuditi na toliko za krađu nekih slika ja mu nebih dao ni te dve godine debilizam kod nas ljudi dobiju 3 godine zatvora za ubistvo mislim da su malo preterali.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Skarlet dobija odštetu od 70.000 dolara od hakera

Skarlet dobija odštetu od 70.000 dolara od hakera


M.Č. |




Skarlet Johanson bi trebalo da dobije odštetu u vrednosti od skoro 70.000 dolara, jer su se njene fotografije na kojima je skorz gola, pojavile na internetu. Slike je, iz njenog privatnog kompjutera, hakovao Kristofer Čejni.

214957_zabmerlin-foto-04-afp_f.jpg


Američka glumica je tužila Kristofera po osnovu da joj je ugrožena privatnost. Suđenje je zakazano za 23. jul, a svota koju bi Skarlet trebalo da dobije je 66.719 hiljada dolara. Isti haker je “provalio” u kompjuter pevačice Kristine Agilere.


Međutim, iznos koji je ona dobila je znatno manji, 7.500 dolara.

Poznati haker će ovog puta najverovatnije završiti u zatvoru, a trebalo bi da dobije kaznu od 71 mesec.

Do sada je uhakovao pedeset i jednu poznatu ličnost.
 
Natrag
Top