Hackovanje Nokia E72 na SW v91.003, pomoc.

Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
19
Pozdrav ljudi, imam problem sa mojom Nokiom E72 telefonom iz MTS-a. Telefon je bio ok neko vreme, a onda su poceli strasni bagovi, pozvao sam Nokiin korisnicki servis gde su mi rekli da ga "resetujem" (primetio sam da to svima kazu), uradio sam to vise puta ali nista.
Onda su mi rekli da ga update, ali meni nece da ide vise od v071.004. Moje glavno pitanje je, mozete li mi pomoci oko hackovanja telefona, koji programi trebaju, sta treba da skinem i gde.

Ako ne sme ovde da se postavi onda u PM, bio bih zaista zahvalan.

U napred hvala,

Dusan.
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
Дефиниши хаковање.

Који ти је RM на телефону , претпостављам да ти је RM-530 , ако незнаш то можеш видети укуцавањем *#0000#

Ако ти је мени на српском онда претпостављам да је један од ових

Prduct code :

BALCANS QW BLACK (0587342)

BALCANS QW BROWN (0587343)

BALCANS QW GREY (0587281)

BALCANS QW WHITE (0599837)

зависно од тога које ти је боје телефон , и ово горе су кодови за 91.3 односно ону коју си ти покушавао да надоградиш.

Програмом N[FONT=&amp]okia [/FONT][FONT=&amp]Service [/FONT][FONT=&amp]Suite Professional [/FONT] ( NSS Pro v0.52 ) можеш да видиш који ти је Prduct code а и такође можеш њиме да га промениш и да потом online преко интернета да га надоградиш , наравно надоградњу радиш са Nokia Software Updater ( NSU) .

Такође има опција offline е ту ти је потребан NaviFirmPlus или Nokia Data Package Manager ( оба програма имају исту функцију да скину одговарајући [FONT=&amp]firmware [/FONT]за телефон ) и Phoenix програм којим радиш инсталацију односно интеграцију firmaware софтвера у телефон.

Наравно пре свега овог потребно је да ти је батерија телефона 100% пуна , конективни кабал (УСБ кабал) за телефон , потребан ти је Nokia PC Suite којим ћеш направити бекап телефонског именика , календара , порука и свих теби битних ствари са телефона .
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
19
Telefon je uzet u MTS-u crne boje Nokia E72 RM-530, meni mi je na engleskom, ali mislim da imam Serbski unutra, product code sam izmenio, ali NSU nece da se instalira, cekam 30 min, ono se samo vrti, sta da uradim povodom toga? Onda udjem u Nokia Suite, i preko njega pokusam update, ono nista. Uradio sam back up, sad punim bateriju, pa cemo da vidimo, hvala najlepse.
 
Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
22
napisi postupak i postavi programe sa kojim si uradio hakovanje
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
19
Програмом Nokia Service Suite Professional( NSS Pro v0.52 ) можеш да видиш који ти је Product code а и такође можеш њиме да га промениш и да потом online преко интернета да га надоградиш , наравно надоградњу радиш са Nokia Software Updater ( NSU) .

Skinuo sam ova dva programa, zamenio Product Code, restartovao fon, i updatovao ga na
[h=2]v91.003


Sve kao sto je zoxy napisao. :)[/h]
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2010
Poruka
1
hakovanje je ipak nesto drugo. to je izmena sistema a ti si samo promenio kod i nadogradio softver a to je legalno. konkretno na symbian fonu koji je hakovan nema nokiine provere sertifikata i zastite tako da mnoge programe koji su entuzijasti napravili instaliras bez problema.
 
Član
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
19
Koliko znam nije legalno, jer je telefon uzet preko MT:S-a. Svaka izmena od strane programa koga Nokija ne podrzava je povreda prava.

Lakse je napisati Hakovanje, nego "Menjanje produkt koda telefona, kako bi NSU mogao da prepozna moj telefon kao da nije sa trzista Srbije i nije zakljucan".
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2010
Poruka
1
Ок, ја сам сам хтео да будем користан. Свако има право на своје мишљење макар оно било и погрешно.
 
Član
Učlanjen(a)
16.10.2010
Poruka
22
ajde postvite linkove ka programima za hakovanje nokije e72, naravno sa upustvom kako to uraditi
 
Natrag
Top