Gru - Dalibor Andonov

Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Gru

images



Dalibor Andonov Gru


Dalibor Andonov Gru rođen je 8. marta 1973. godine u Dimitrovgradu. U horoskopu je znak Ribe. Iz Dimitrovgrada se odselio najpre u Pančevo, a zatim u Beograd. Završio je Srednju mašinsku školu, a zatim upisao Višu poslovnu školu koju nije završio. Jedno vreme je trenirao vaterpolo, a velike ljubavi su mu ostale košarka i skijanje, snow board. Muzikom se bavi od srednje škole, a kasnije joj se definitivno posvetio i 1995. godine snimio svoj prvi album pod nazivom “Da li imaš pravo”. Svojim tekstovima već tada se izdvojio iz gomile ostalih beogradskih repera i bio primećen što od strane publike, što od strane muzičkih kritičara. Ipak, šira javnost za njega je saznala kada je snimio izuzetno provokativan spot za pesmu “Biću tu”. Taj spot vinuo ga je među najpopularnije repere 1996. godine i ostao upamćen po tome što su se u njemu našle atraktivne devojke iz buduće pop grupe “Models” i što su nasumice odabrani telefonski brojevi za navodnu hot line vezu koji su “bombardovali” sa ekrana zaista postojali, te je Gru morao da apeluje da se ti brojevi ne okreću, a kasnije je, zbog toga, uneo male izmene u najpopularniji spot te godine. Posle toga su usledili albumi: “Gru 2” (1996.), zatim “Vetrenjače” (1999.), pa kompilacija “95-2000. između redova”, te soundtreck “Dorćol – Menhtetn”. Gru se oprobao i u glumačkim vodama. Igrao je u filmu “Dorćol - Menhetn” bračnog para Bjelica - Pajkić i filmu “Zemlja ljubavi, istine i slobode” Milutina Petrovića

gru.jpg


Izvor:Wikipedia






 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Prednja strana kasete Gruovog prvog albuma "Da li imaš pravo"...ujedno i prvi hip hop album izdat u Srbiji...Pogledao sam na brzinu ne postoji bolji sken na netu :boast:

gruj.jpg


A već sam postavljao...nije šteta da se ponovi.
Gruov prvi veliki nastup, malo posle izlaska prvog albuma...malo je lošiji snimak ali je zvuk dosta dobar...ko voli nikako ne sme da propusti yes4


Stare pesme su mi favoriti otkad se oženio postao je mlakonja :dntknw:

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Stare pesme su mi favoriti otkad se oženio postao je mlakonja :dntknw:

Death jel to ima veze sa tim što se oženio ili je ostao bez inspiracije,neko mu je ubio načisto :lol:

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Mislim da ni to ne drži vodu smajli trt milojka.gif
Nije do godina nego do inspiracije :D
Smorio se sve probao,sve prošao i to je to :)


 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Imati inspiraciju ne znači i biti dobar u nečemu...možda u snovima to ide drugačije :dntknw:

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Kad smo već kod snova :roll:


Kud da se denem sad :give_rose::give_rose::acute:
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Ne znam dokel sve snovi mogu da odvedu..nekad verovatno...
:declare:

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top