Greškom startao format pa prikinio, spašavanje particije

Član
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruka
10
Sa dispart-om sam htio formatirati usb stick. Napisem "select part 3" (tu je usb stick) i na "format fs=ntfs" mi nije proslo i trazi da upisem jedno od ponuđenih. Ja odabrao volume i krenio format. Vidim da mi je spojen bio i externi hdd, brzo provjerim na "my computer" i vidim da mi je zapravo krenio format jedne particije od externog harda. Odmah ugasim command promt (bilo je na 2% odrađenog) kako bi prekinio radnju i sad ne mogu pristupiti toj particiji. U windows exploreru vidim particiju ali je sve 0 gb. Idem uci u particiju ali mi trazi da prvo formatiram te zatim "volume does not contain a recognized file system". U Disc menagmentu ga vidi sa pravom velicinom particije u gb ali kao raw disk. Imaam jos 2 particije na tom externom hdd-u i normalno ih vidi i otvara.
Pitanje za vas je da li je ikako moguce spasiti/popraviti tu particiju kako bi mogao pristupiti podacima?
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruka
10
Hvala na odgovoru ali solution 1 mi ne odgovara jer ne zelim izgubiti podatke (sa ove adrese downalod-a se DeviceDiagnostic.diagcab). A solution 2 meni ne radi. Cak ni kad promijenim letter particije....
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Samo neki softwer tipa Get Back Data ali sumnjam. Nađe on fajlove ali kada ih pokušaš pokrenuti sve je koruptovano. Zato teško će da bude išta od te rabote.
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Napravi sa nekim programom sliku (image) cele particije pa se onda zezaj sa tim, nemoj nikako da se igraš sa tom praticijom, jer ako se bilo šta tu upiše od podataka ili se uradi nepravilno neki recovery, podaci će biti izgubljeni.
U principu je manje bezbolno da je format odrađen do kraja nego ovako, ali nije nemoguće da se podaci spase, problem je što većina dobrih alata postoji na Linux-u i što je potreban direktan hardverski pristup koji sam Windows onemogućava ili omogućava tako da nije moguće odraditi neke operacije (kao npr. kad su neki sistemski sektori oštećeni i na Windows-u je jednostavno nemoguće spasiti podatke).
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Mozete pokusati sa Easeus partition master home edition da povratite particiju, eventualno nekim programom za vracanje fajlova recimo recuva-om ili test disk-om da povratite fajlove.
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Napravi sa nekim programom sliku (image) cele particije pa se onda zezaj sa tim, nemoj nikako da se igraš sa tom praticijom, jer ako se bilo šta tu upiše od podataka ili se uradi nepravilno neki recovery, podaci će biti izgubljeni.

OVO JE SUŠTINA svakog oporavka particija ili fajlova sa hd-a!

Druga vrlo važna stvar je problem sa windows-om kada je u pitanju oporavak obrisanih fajlova.
Naime, windows NEZNA da pristupa disku u READ-ONLY modu. Da zlo bude još veće, ako pri podizanju windows vidi hd po kojem može da piše, tada će odmah i pisati po njemu, što automatski smanjuje mogućnost oporavka obrisanih fajlova!
Samim tim ova loša osobina diskvalifikuje windows kao operativni sistem za ovakve probleme ili generalno za forenziku hd-a.
 
Natrag
Top