Grejanje na gas ili centralno grejanje?

Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
31
Ljudi,
treba mi savet,trazim stanove da kupim,razmisljam na koje grejanje da uzmem,ima dosta lepih stanova sa grejanjem na gas.
Neko mi je spominjao da je skupo grejati na gas nego gradskim grejanjem,mada je moja kolegnica koja zivi u kuci sa grejanjem na gas,kaze da regulisem koliko hocu,toliko da platim. :vorred:
E sad,nemam vremena za razmisljanje, hocu da kupim stan sto pre nego drugi kupci.
Zato vas molim za savet,jel neko od vas koje zive u stanu sa grejanjem na gas i kako je ziveti u tome? Hitno mi se javite! Please!
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Kakav gas naopako! Još zamisli da se pokarabasimo sa bilo kojom državom ka istoku...Odma te zavrću da se skopičanjiš od zime...
Centralno grejanje ,jeste skupo i ono ali vredi.
 
Član
Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
49
ali sa gasom si svoj gazda i kontrolišeš i potrošnju i toplotu
ovi šta imaju centralno zimi drže prozore otvorene zato što im je pretoplo
gde god da odu hladno im je jer nije toplo kao kući
ako stan ili kuća ima dobru izolaciju moderan sistem grejanja na gas onda je sasvim ok

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

da još da dodam isprogramiraš grejanje kad nisi kući da održava neku optimalnu temperaturu i imaš nove kotlove gde je iskorišćenost maksimalna jes da su skuplji ali se uloženo vrati
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Kakav gas naopako! Još zamisli da se pokarabasimo sa bilo kojom državom ka istoku...Odma te zavrću da se skopičanjiš od zime...
Centralno grejanje ,jeste skupo i ono ali vredi.

20 godina sam se grejao na centralno grejanje, zima nije mogla da prodje bez min. 5 tona uglja .... Kotao, a instalacija kroz celu kucu, povezano naravno radijatorima povezanim na pumpu kotla koja vuce ko besava ..... pre dva meseca zakacio sam se na gas .... Zasto? Izracunao sam da je jeftinije ....
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Jao Wizarde, mislim da si jako pogrešio, Za cenu od 5 tona uglja neš se na gas ugrejati. Pre pet godina sam uvela gas cena je bila 7 dinara, u decembru je poskupelo na 11. Na kraju grejne sezone sam bila prezadovoljna: svuda toplo, izašlo me grejanje kao 10m drva. Cena je i dalje rasla a kvalitet je katastrofa. Sada je sa pdv 40 din. Ako ti je 40 hiljada mesečna potrošnj odgovarajuća ok
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Jao Wizarde, mislim da si jako pogrešio, Za cenu od 5 tona uglja neš se na gas ugrejati. Pre pet godina sam uvela gas cena je bila 7 dinara, u decembru je poskupelo na 11. Na kraju grejne sezone sam bila prezadovoljna: svuda toplo, izašlo me grejanje kao 10m drva. Cena je i dalje rasla a kvalitet je katastrofa. Sada je sa pdv 40 din. Ako ti je 40 hiljada mesečna potrošnj odgovarajuća ok

Odgovara. Bar ne moram da cistim kotao, pa da placam dimnicare, pa da ga odrzavam, pa da proveravam da se nije negde zapusio dimnjak od cadji, pa jel ti znas kol'ko tu posla ima .......
 
Član
Učlanjen(a)
12.11.2009
Poruka
31
okej,okej...stan ima oko 70kvadrata,koliko se trosi gas i koliko se placa mesecno,na primer...? :vorred:
 
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Odgovara. Bar ne moram da cistim kotao, pa da placam dimnicare, pa da ga odrzavam, pa da proveravam da se nije negde zapusio dimnjak od cadji, pa jel ti znas kol'ko tu posla ima .......

Znam koliko ima posla, pre gasa sam ložila, ali ne možeš reći da je jeftinije.

Dodato posle 6 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

okej,okej...stan ima oko 70kvadrata,koliko se trosi gas i koliko se placa mesecno,na primer...? :vorred:

Sanja moj ti je savet ipak gas zato što je je u pitanju stan, rashod energije je minimalan. Imaćeš od mene duplo manju potrošnju sigurno ako na i više, i praktičnije ti je zbog regulacije temperature.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
19.06.2010
Poruka
195
eeee, ovako to ide.
Ceo život sam proveo po stanovima gde je centralno grejanje. Al nešto malo sam bio i
u kući gde je grejanje bilo na gas, a i iz nekih drugih iskustava npr.rođaka gde često boravim
moje mišljenje ti je sledeće:
- centralno grejanje je dobro al dok greju. Često (čak prečesto) se dešava da grejna sezona počinje
dosta kasnije nego što počnu hladni dani, pa onda cvokoćeš i po 15-30 dana dok ne krenu sa grejanjem. Pa radovi u ovoj ili onoj ulici (znači opet bez grejanja) i tako to.....
Da tačno je da najčešće preterano greju, pa kad izadješ napolje šlogiraš se ili se smrzavaš kod
rođaka gde je temperatura normalno nameštena. Apsurdno, nekad greju i kad je toplo jer je sezona pa moraju ???
- za grejanje na gas, ukoliko umeš sa tim i uložiš koji dinar više možeš bolje da prođeš, jel greješ kad i kolko hoćeš !!!
E sad cena možeš da naguraš i tamo i vamo, tako da ...... odluka je na tebi
 
Natrag
Top