Graficka na laptopu ne radi

Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Da, na nalepnicama nikad ne stoji dovoljno precizna informacija. Moraš da pogledaš info na sajtu proizvođača

I, koja grafička ti je sada aktivna?

Jer, procesor u sebi ima grafički čip (Intel® HD Graphics), grafička na ploči je bonus.
Ne mogu da se setim opcija u BIOS-u, da li se može izabrati da bude aktivna samo dodatna kartica i time isključi integrisana, to bi moglo da objasni probleme.
U tom slučaju, lako je moguče da Ati jeste defektna. Resetovanjem BIOS-a si u stvari vratio opcije na defolt (aktivna primarna - integrisana).
A moguće je i da su obe ispravne, samo da je bilo selektovano nešto neadekvatno, nekompatibilno sa 10-kom.
Ima još jedna mogučnost - MSI je često modifikovao nešto oko grafičkih kartica tako da originalni drajveri proizvođača nisu funckionisali. Morao si da skineš one sa njihovog sajta. Slučaj sa oba proizvođača - i Ati i Nvidia.

P.S.
Dva memorijska čipa, bilo da su 2x1GB ili 2x4GB ili 2x8GB, troše istu struju. Hard disk, bilo da je 120GB ili 500GB, ili 1TB, troši istu struju. I uprkos opštem (pogrešnom) uverenju., SSD ne troši manje struje od klasičnog harda.
Kod laptop računara ispravljač je predviđen da isporuču dovoljnu količinu struje pod maksimalnim opterećenjem, a to znači i kad je ugrađen najjači procesor, i najviše rama, i prikačeni uređaji na sve USB portove...

Dobio si korektan ispravljač uz lap.
Intel® HD Graphics je aktivna. Tamo gde pise rezervisana video memorija vise nije 0mb vec 1000 i nesto, 1GB. Tako da pretpostavljam da radi cim je podesio rezoluciju samostalno. Pojavila se i aplikacija u startu kod sata Intel® HD Graphics. Za sad je sve ok. Videcu posle kad budem imao vremena i instalirao nesto dal ce taj 1GB biti istinit i dal ce mozda trebati neki drajver.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Znači isključena je Ati. Intel HD nema svoju ideo memoriju (logično, deo procesora je), uzima od RAM-a tih 1GB.
Win 10 u sebi ima drajvere za Intelovu grafiku a automatski povlači poslednji apdejt prilikom kačenja na net tako da o tome nema šta da razmišljaš.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Znači isključena je Ati. Intel HD nema svoju ideo memoriju (logično, deo procesora je), uzima od RAM-a tih 1GB.
Win 10 u sebi ima drajvere za Intelovu grafiku a automatski povlači poslednji apdejt prilikom kačenja na net tako da o tome nema šta da razmišljaš.
Meni od 8 gb Rama cita oko 7.80 a mislis da ta ATI uopste ne radi sad? Ako ne radi na koji nacin mogu da probam da je aktiviram da mi ovde ne bi uzimalo od Rama, a i verovatno je bolja od Intelove. Mozda bi oni drajveri uspeli sad ili moram u Biosu da podesavam?

Mislim ako nije realno velika razlika mozda i da ne diram nista
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Ako nećeš da igraš igrice ili projektuješ nešto u CAD sofveru, ništa ti neće značiti.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Memorija je najmanje presudna.
Grafički čip i procesorska snaga su primarni. Za svagu igru postoje sistemski zahtevi (minimalni i preporučeni), pogledaj ih pa proceni
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114

Evo ovako stoje stvari sa informacijama o ovoj intelovoj grafici.
Taj program je sam sistem skinuo sa neta, do duse na arapskom je ostatak al glavne stvari pisu kako treba.:D
Pa me intresuje valja li to za neku gejmersku upotrebu ili da trazim kako da osposobim onu drugu grafiku.

Uglavnom bih probao da igram nesto starije igre kao sto su Crysis 3, Assassin's creed 3, Battlefield 1943, Arma 3... i starije delove, racunam da su ovo neke igre na granici sto bi mogla ova grafika normalno da gura..
 
Učlanjen(a)
26.03.2010
Poruka
100
Prvo, ne bih da te bedačim, ali gdje baš nađe MSI MX620 seriju da kupiš?!
Taj laptop je nešto najnekvalitetnije što je ikad napravljeno, od samog kućišta koje puca na jači dodir, do matične ploče koja je urađena bijedno, bukvalno su štedili na svemu, čak i na rashladnom sistemu koji se grije kao šporet na drva.
Nijedan njihov laptop nije za pohvalu, tako da ih je najbolje izbjegavati u širokom luku.
Da je neispravan ATI grafički čip, ne bi radila ni Intelova integrisana grafika, to ti govorim iz višegodišnjeg iskustva servisera računara, a ne onako napamet.
Postoji mogućnost da je pregrijan taj ATI grafički čip i da ne dozvoljava da se instalira drajver, pa usled toga forsira intelovu integrušu na procesoru, ali prije svega probaj da skineš drajver sa ovog linka pa javi radi li.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.654
Nije tačno.
Radi procesorska ntegruša po defoltu uvek, a Ati (nVidija, nebitno, dodatna grafa) može da bude defektan. Iz višedecenijskog iskustva.
Čak i tamo gde fabrički nije izvedena instalacija procesorske integruše a crkne nezavisna grafika, moguće je bilo izvlačenjem dodatnih vodova da se osposobi lap. Ali to je neka druga priča.
Link ka tim drajverima sam već postavio.
"Pregrejanost" nije ta koja dozvoljava ili ne instalaciju drajvera, nego defekt. I to grafičkog čipa, kada grafička memorija ima problem, brljavi prikaz.
U njegovom slučaju, nisam siguran da li je Ati poluispravan. Korisnik nažalost nema dovoljnoi znanja za potpunu dijagnostiku, mene iskreno mrzi da ovde pišem romane.

Čovek ima taj lap, nema nikakve poente sada da ga pljuješ.

Miloše, ok, to baš su starije igrice, funkcionisaće. E sad, ne vidim svrhu njihovog igranja na takvom laptopu, ali to je već tvoja stvar :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Prvo, ne bih da te bedačim, ali gdje baš nađe MSI MX620 seriju da kupiš?!
Taj laptop je nešto najnekvalitetnije što je ikad napravljeno, od samog kućišta koje puca na jači dodir, do matične ploče koja je urađena bijedno, bukvalno su štedili na svemu, čak i na rashladnom sistemu koji se grije kao šporet na drva.
Nijedan njihov laptop nije za pohvalu, tako da ih je najbolje izbjegavati u širokom luku.
Da je neispravan ATI grafički čip, ne bi radila ni Intelova integrisana grafika, to ti govorim iz višegodišnjeg iskustva servisera računara, a ne onako napamet.
Postoji mogućnost da je pregrijan taj ATI grafički čip i da ne dozvoljava da se instalira drajver, pa usled toga forsira intelovu integrušu na procesoru, ali prije svega probaj da skineš drajver sa ovog linka pa javi radi li.
Hvala ti za savetima za grafiku ali ja uopste ne mislim da je MSI djubre. Ovo ti pisem sa MSI cx600 koji je kod mene 6 godina i sluzio me je u kamionu 3 godine, leteo po kabini na svako kocenje, ja ne znam koji bi to laptop izdrzao a platio sam ga 17.000 din pre 6 godina. Ovaj mx620 sam platio 100e malo bolje prformanse ima i deluje mi jako kvalitetno iako je star. To su sve polovne izrabljene masine i to onaj ko ih koristi moraimati na umu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top