Graficka Kartica

Član
Učlanjen(a)
20.01.2013
Poruka
17
pomozite kako znate jer sam kupio graficku karticu sa ventilatorom sigurno je jaka AGP je kartica i oddgovara mome racunaru i kada je stavim u racunalo i spojim centralna pocne da pišti a monitor se ne pali i sada dali je to do njega ili ja neznam spojiti ako je imao neko ovakav problem neka kaze!
 
Član
Učlanjen(a)
30.12.2010
Poruka
18
Kako misliš pišti da li je grafika nova ili polovna ispravna-neispravna.I do čega misliš da je kada pitaš "da li je do njega" ako misliš na monitor otkopčaj ga pa probaj bez njega upaliti komp.Ako ti je opet isto onda ili ti je sada slaba napojna da pokrene računar ili je grafika neispravna.Da li ti je računar radio prije nego si mjenjao grafiku?Ima li ta grafika džek za povezivanje sa napojnom ili sav napon dobija sa ploče nemaš tu šta pogrešno spojiti jedino na silu da nešto naguraš i polomiš.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
20.01.2013
Poruka
17
kad ubacim grafu pocne centralna da pišti prvo se cuje jedan dugi ono Biiiiiiiiiiiiip i onda dva kratka i komp se upali normalno a nebaca mi sliku na monitor e sad graficka nije nova neg polovna a racunar je normalno radio a graficka ima samo onaj plavi dzek onaj djavo sto se spaja sa monitorom sta ja znam jbtt
 
Član
Učlanjen(a)
30.12.2010
Poruka
18
Vidi u biosu da nije isključena i vidi koji ti je bios ili matična ploča pa vidi na internetu malo proguglaj šta znače bipovi matične ploče.Ako ti je bios tipa AWARD to znači 1dugi 2kratka-problem sa grafičkom ili monitorom pošto ti monitor radi znači najvjerotnije je do grafe samo još u biosu provjeri da nije onemogućena agp grafika ako ti je prije u upotrebi bila integrisana a ako si isto imao grafiku u slotu onda nije do toga.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Koja je maticna ploca model, posto vidim da ti nije bas najjasnije i koji model je kartice
 
Član
Učlanjen(a)
20.01.2013
Poruka
17
Posto ja neznam najbolje o tim stvarima slikao sam cetiri slike pa nadjite vi koji je model i sve to jer sam provjeravao sa nekim programom
bios.JPGnettzz.JPGnez.JPGuntitleddsd.JPG
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Zato sam te i pitao koja je graficka kartica, pise na njoj model.
Ova konfa je oslabljeni i865P chipset, bez integrisane grafike (ako ima, napisi, ja msm da nema, proveri iza kucista da li ima VGA konektor).
Moze da bude da je slabo napajanje, ili da nemas dodatni EPS ili klasican 6-pinski konektor za GPU, ako grafika ima taj dodatni konektor, onda se oprosti od nje (videces, obicno je sa strane taj konektor crne boje), jer je zaista glupo da kupujes napajanje od 15-20 evra, za komp koji ne vredi vise od 40-50 evra u kompletu...
Ili da probas sa adapterom za taj 6-pinski, dakle ima adaptacija sa molex-a na 6-pin, ali opet, ako je slabo napajanje (sto ja msm da jeste), dzabe sve.
 
Član
Učlanjen(a)
20.01.2013
Poruka
17
Ima VGA konektor na njoj i nista drugo samo taj vga konektor nista viseeee
EVO SLIKA MOJE GRAFICKEE NASAO SAM JE NA GOOGLU ISTA OVAKVA KAO DA SAM JE JA SLIKAO
thecard2.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
20.01.2013
Poruka
17
Evoo odg.pomagajte
dali je mozda ona neispravna ili sta samo se cuje jedan dugi Biiiiiiiiip i onda dva kratka bip bip i komp se lijepo upali ali nebaca mi sliku na ekran jbg sad sam na integrisanoj ponovo jbg
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Moze da bude neispravna, a trebalo bi u BIOS-u pogledati za tu integrisanu (on-board Intel graphics).
Sledece sto mozes da uradis je da resetujes BIOS, iskljuci komp, izvadi glavni kabel iz napajanja, zatim nadji bateriju na ploci i izvadi je na minut, vrati je, prikljuci komp, udji u BIOS (pritiskas taster delete ili del, cim ukljucis komp), namesti datum i vreme, namesti Boot opcije na HDD, pritisni taster F10 i enter, javi sta si uradio
 
Natrag
Top