Graficka kartica, problem ili ne ? :/

Učlanjen(a)
26.10.2009
Poruka
646
Skinuo sam program hardware monitor i pratio sam malo temperature graficke kartice,i provalio sam da kada upalim racunar temperatura graficke bude 33 c ali temperatura pocinje naglo da raste , i bukvalno za 1 minut ode na 50 c a da nije pokrenuta nijedna igica, nista .... Ali,provalio sam da kako udjem recimo u neku nezahtevnu igru, primer "counter strike " da temperatura krece naglo da spada i vrati se na nekih 35 c , izadjem iz igre i temp ostane 35 c . I tako svaki put bukvalno moram da ulazim u neku igru da bih spustio temperaturu . Da li neko mozda zna sta bi to moglo da bude, da li je mozda problem sa drajverima ? :/ Grafika je : Nvidia GeForce 560 ti ...koristim win 7 64 .
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Skinuo sam program hardware monitor i pratio sam malo temperature graficke kartice,i provalio sam da kada upalim racunar temperatura graficke bude 33 c ali temperatura pocinje naglo da raste , i bukvalno za 1 minut ode na 50 c a da nije pokrenuta nijedna igica, nista .... Ali,provalio sam da kako udjem recimo u neku nezahtevnu igru, primer "counter strike " da temperatura krece naglo da spada i vrati se na nekih 35 c , izadjem iz igre i temp ostane 35 c . I tako svaki put bukvalno moram da ulazim u neku igru da bih spustio temperaturu . Da li neko mozda zna sta bi to moglo da bude, da li je mozda problem sa drajverima ? :/ Grafika je : Nvidia GeForce 560 ti ...koristim win 7 64 .

Probaj cistu instalaciju svezih drajvera znaci stare obrisi pa ocisti ostatke iz safe moda sa driver sweperom ili nekim slicnim programom!
Skini aida 64 extreme pa sa njim pogledaj temperature!
Ako ti je sve opet isto moguce je da ti je senzor pobrljavio na grafici!
Malo je izduvaj od prasine ako to ne radis cesto!
Zadnja opcija ti je reinstalacija sistema ako se i posle toga ponasa isto ne pada mi trenutno na pamet nista drugo osim da je senzor
pobrljavio pa ne ocitava kako treba!
Nadam se da sam ti malo pomogao!
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Ako se dobro sećam da u N Vidia označavanjima grafičkih kartica TI znači nešto poput promenjive frekfencije GP, neka vrsta fabriškog overclocka, kad upališ računar grafika se "namesti na delimično overclockovani" režim. Kad startuješ igru "sistem zaključi da mu netreba puna snaga" ali ipak uključuje ili ubrza ventilator kulera na kartici i to bi moglo biti to.
Nisi napisao da li je hlađenje pasivno ili aktivno. Ako je ovo drugo, onda drajveri moraju biti originalni proizvođačevi grafičke kartice. Sve što je napisano u prvom postu u odgovoru je sasvim ok. Jedino redosled nije baš kako treba. Obavezno je prvo izduvavanje kartice od fine prašine koja je idealan toplotni izolator. Izduvaj celo kućište i to isključivo kompresorom kod vulkanizara. Samo pazi da ne približiš mlaz vazduha elementima bliđe od 10 cm i da rukom držiš ventilatore kad njih izduvavaš da nedođe do prebrzog okretanja. Ova operacija otklanja 80% problema čije su posledice kao ove što ih ti opisuješ.
 
Natrag
Top