Graficka ili nesto drugo???

Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
2
Pozdrav svima, novi sam na forumu i imam jedno pitanje moj computer je AMD Athlon (tm) 64 x2 Dual Core Processor 4200 + 2,21 GHz 1,93 GB RAM NVIDIA Ge Force 6150 SE 430... U sustini ja sam zadovoljan i ne treba mi nista bolje trenutno za moje potrebe, samo sada imam jedan problem za koji sam cuo da se rjesava promjenom graficke.Naime moj comp nema hdmi ulaze koji su mi neophodni da spojim lcd tv da li sam u pravu ...HVALA!!!
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozdrav svima, novi sam na forumu i imam jedno pitanje moj computer je AMD Athlon (tm) 64 x2 Dual Core Processor 4200 + 2,21 GHz 1,93 GB RAM NVIDIA Ge Force 6150 SE 430... U sustini ja sam zadovoljan i ne treba mi nista bolje trenutno za moje potrebe, samo sada imam jedan problem za koji sam cuo da se rjesava promjenom graficke.Naime moj comp nema hdmi ulaze koji su mi neophodni da spojim lcd tv da li sam u pravu ...HVALA!!!

Ovo je Hdmi kabal ali ako imas imas ovakav izlaz na grafickoj onda ga imas!
Mada koliko ja ovde vidim nema!

Kod:
[URL="http://www.nvidia.com/object/mobo_gpu_tech_specs.html"]Motherboard GPU Technical Specifications[/URL]
 

Prilozi

  • 800px-HDMI-Connector.jpg
    800px-HDMI-Connector.jpg
    44,7 KB · Pregleda: 95
  • 800px-HDMI-Connector.jpg
    800px-HDMI-Connector.jpg
    8,8 KB · Pregleda: 93
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
2
"KOMSIJA 76" hvala na informacijama tacno je da nema hdmi i interesuje me da li je moguce da postavim drugu graficku koja odgovara komponentama mog pc tako da preko vga spojim monitor a preko hdmi lcd tv...HVALA!
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozdrav svima, novi sam na forumu i imam jedno pitanje moj computer je AMD Athlon (tm) 64 x2 Dual Core Processor 4200 + 2,21 GHz 1,93 GB RAM NVIDIA Ge Force 6150 SE 430... U sustini ja sam zadovoljan i ne treba mi nista bolje trenutno za moje potrebe, samo sada imam jedan problem za koji sam cuo da se rjesava promjenom graficke.Naime moj comp nema hdmi ulaze koji su mi neophodni da spojim lcd tv da li sam u pravu ...HVALA!!!

U principu za menjanje graficke a i ostalih komponenata najbitnija stavka je napajanje
odabrati graficku koju ce to napajanje moci da izdrzi!
Ili uzeti neko jace napajanje pa onda promeniti graficku!
Sto se tice graficke koju konkretno da uzmes to ce ti reci
neki malo iskusniji forumas od mene!
Skini program aida64 extreme edition pa pogledaj koje tacno komponenre imas u racunaru(za napajanje otvori kuciste pa pogledaj)
i postavi ovde na forumu tvoju konfiguraciju!

Trebalo bi da moze preko nekog konvertora dvi na hdmi!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.02.2011
Poruka
72
Ja sam kupio kabl "DVI to HDMI", tj sa kompa ide DVI izlaz a na tv HDMI ulaz, bez menjanja grafičke.;)
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2012
Poruka
236
Na brzinu da prokomentarišem. Tvoja kartica ima oznaku SE. To je po meni oslabljena verzija neke od kartca iz predhone generacije. Najvažnije je da nisi zahtevan korisnik. E sad - problem sa kros kablom je najverovatnije ton. HDMI izlazom ide i sinhroni ton. Ako ćeš da gledaš sliku na LCD TV i da slušaš ton sa računara moglo bi biti ok. Ako drugom šicom odvedeš ton na TV problem je procesiranje zvuka i opet će biti pomalo asinhrono. Rešenje je ipak u zameni Grafike.
Kod:
[URL="http://www.winwin.rs/racunari-i-komponente/racunarske-komponente/graficke-kartice.html"]Grafičke kartice - WinWin[/URL]
Ovde vidiš ponudu grafike koja je u klasi onoga što imaš i za nijansu sposobnija da izgura tvoje potrebe i više od toga. Ja sam bio prinuđen da promenim grafiku i uzeo sam neki od N VIDIA 610 modela i sin igra Far Cray 3 sa niskim detaljima na 23 inčnom monitoru.
A to za manje od 40 evra.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.384
Prvo grafika koju imas je integrisana GeForce 6150 SE na nForce 430 chipsetu PCI Express controller-a (MCP51), dakle nije "oslabljena" ili sl., vec je tipicna integrisana grafika za NF430 chip-u AMD AM2 platforme.
Ona nema ni DVI, ima samo klasican VGA (D-Sub) izlaz.
Mozes kupiti bilo koju noviju grafiku i ova gore preporuka je dovoljna, imas ih po ceni od 35 evra nove.
Kod novh modela Nvidia kartica problem sa zvukom je resen, nema vise extrnog SPDIF konektora koji treba da se poveze sa plocom, da bi radio zvuk preko HDMI.
 
Natrag
Top