GPS praćenje i potrošnja goriva

Član
Učlanjen(a)
07.06.2011
Poruka
120
Pozdrav svima, imam jedno pitanje koje me muči već neko vreme. Posedujem firmu sa nekoliko kombija i kamiona. Mislim da nemoram da govorim koliki su rashodi firme po mnogim stavkama... Jedna od njih jeste i gorivo! Dobio sam ponudu za ugradnju GPS praćenja vozila i ugradnju neke spravice koja prati potrošnju goriva. Zanima me dali je moguće nekako "zaobići" GPS i merač potrošnje/protoka goriva???
 
Član
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruka
8
Niej ga moguce nikako zaobici jer ces verovatno imati ON LINE (uzivo) pracenje svog vozila....naravno pre toga im zadajes rute kretanja svojim vozilima i prema predjenim kilometrima otrpilike mozes odrediti i potrosnju (barem priblizno) ...dakle ujutru ili dan pre (moras biti JAKO AZURAN) i dan pre imati gotove rute za kretanje tvojih vozila koje ces sutradan vozacima davati (ukoliko imaju navigacije u svakom vozilu programiraj im navigaciju za taj dan) i lepo sedis iz kancelarije i prtis kretanje ..do odstupanja od rute moze doci ali to je zanemarljivo ukoliko se naka ulica radi...bio sudar ili tako nesto...ali odstupanja od par kilometara da nekazem 10 km od zadate rute kretanja su indikacija da ti vozac obavlja svoj posao privatni....


P.S. Na gorivu ces ustedeti sigurno ALI posto svaki dan gledam kako se voze sluzbena vozila zavisi ko vozi za tebe i koliko su placeni ako si ih ustinuo za plate veruj nijedan lezeci policajac naprimer nece ti preci ispod 50 km/h brzine ili izbegavati rupe....sve je u igri pa razmisli i ko vozi za tebe bolje 2 odgovorna vozaca koji vode racuna o vozilu ( DOBRO PLACENA) nego 100 GPS sistema za pracenje.....jer u protivnom vozial ce ti biti u servisima koji deru kozu.......razmisli pa nadji balans ( ako ga je iole moguce naci)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.11.2012
Poruka
1
A najbolje je to ugraditi pa onda možete vidijete gdije se kombi nalazi i možete viditi kolko se vozi,kolko goriva trosi .. sve sta vas zanima moze se preko toga v iditi
 
Natrag
Top