Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Gordan Kičić

MV5BZjE4ZWQ1ZTUtNzkwMS00YTMwLWI5NDItZjFmZGVjZjVkNjliXkEyXkFqcGdeQXVyNjI0ODMxNDc@._V1_SX1499_CR0,0,1499,999_AL_.jpg




Kod:
https://www.imdb.com/name/nm0452190/




Gordan Kičić je rođen 5. avgusta 1977. godine u Beogradu. Otac Branko Kičić je poznati reditelj dok je majka, Bojana Kičić, beogradski advokat. Prvu godinu srednje škole je završio u Petoj beogradskoj gimnaziji, da bi školovanje nastavio u Moskvi, u koju se seli zajedno sa svojim roditeljima. U Moskvi završava srednju školu, potom se vraća u Beograd gde kroz par godina diplomira na Fakultetu Dramskih Umetnosti. Oženjen je suprugom Zoranom sa kojom ima devetogodišnju ćerkicu Sofiju i dvogodišnju Leu.

Uloge: Do koske, Nebeska udica, Porodično blago, Dorćol Menhetn, Rat uživo, Ona voli Zvezdu, Kad porastem biću Kengur, Sedam i po, Turneja, Čekaj me ja sigurno neću doći, Ma nije on takav, Beli Lavovi.


Nagrade

„Car Konstantin“ na Filmskim susretima za uloge u filmovima Čekaj me ja sigurno neću doći i Turneja 2009,
„Car Konstantin“ na Filmskim susretima za uloge u filmovima „Mala noćna muzika“ i Ona voli Zvezdu 2002,
Velika povelja za ulogu u filmu „Nataša“,
Nagrada za najboljeg glumca u novosadskoj Areni za ulogu u filmu „Mala noćna muzika“.
“Zoranov brk” na Danima Zorana Radmilovića u Zaječaru za ulogu Samoubice I u predstavi “Nevinost”
Nagrada TV Novosti
“Zoran Radmilović” za glumačku bravuru na Festivalu Sterijino pozorje, za ulogu Vufa u predstavi “Kosa”.
Zlatna Antena za najuspešniji glumački par Nina Janković i Gordan Kičić u seriji Jagodići
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top